Transport morski to niewątpliwie ważna rzecz dla firm

Nareszcie jakaś optymistyczna wiadomość: może miesiąc temu zostaliśmy eksporterem netto. W uproszczeniu: więcej eksportujemy, aniżeli sprowadzamy. Oczywiście narzekacze uważają, że to źle, bo byłoby lepiej, gdybyśmy skupili się tylko na konsumowaniu oraz wykonywaniu usług, ale można powiedzieć, iż fan ciągłego uskarżania się będzie twierdził, że w lutym jest za zimno, a w sierpniu będzie szukał takiego miejsca, w którym jest lodowato.
załadunek w porcie
To doskonale, że polskie przedsiębiorstwa nieustannie powiększają sprzedaż za granicę, bo to powoduje, iż mają dużo więcej kasy. Przeciętny polski konsument nadal jest sporo biedniejszy, aniżeli człowiek z Berlina, Brukseli bądź Nowego Jorku, zatem eksportujmy jeszcze więcej!

A poza tym, naszym wzorem jest RFN: pamiętajmy, że akurat nasi zamożni sąsiedzi własny sukces ekonomiczny opierają na właśnie eksporcie. Chociaż są sporo mniejszym państwem, aniżeli USA czy Państwo Środka, produkują prawie tyle co oni. Kiedy weźmiemy pod uwagę produkcję na głowę, dostrzeżemy, iż Niemcy to duża potęga. Ciężko w takim razie nie docenić ich ogromnego geniuszu. Ciężko także nie wziąć przykładu z tej nacji, która jest w sumie naszym dobrym przyjacielem. Postarajmy się no przynajmniej tak podchodzić do naszych sąsiadów. Bo zamożni to oni bez wątpienia są!

Sprawdź też

Naprawdę opłaca się importować towary z Chin

Regały paletowe
Bloger: Feed My Starving Children (FMSC)
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Respektujemy Państwo Środka, ponieważ to błyskawicznie rosnąca kraina, która niedługo będzie w sumie na pierwszym miejscu. Wiadoma sprawa: mieszkańcy Chin są zasadniczo nadal stosunkowo niezamożnym społeczeństwem, lecz zapamiętajmy, że jeszcze jakiś czas temu Chińczycy głodowali, a więc progres jest godny naszego respektu. Ciężko zatem nie doceniać Chin, w szczególności, iż w ciągu ostatnich lat dostrzec idzie, że typowo chińskie produkty już nie są wcale tandetne. Przykładowo spółka Lenovo doskonale pokazuje chiński sukces.


Kiedy eksport (szkolenia z zakresu eksportu) rośnie, tak jakby automatycznie wzrasta również popyt na transport morski (więcej - ). Wiadoma sytuacja: statki są dosyć ślimacze, lecz przynajmniej można załadować na nie wiele towarów. Wiele eksportujemy do RFN, Belgii
statek
czy Francji, zatem statki są niepotrzebne, ale w przypadku Japonii, Stanów Zjednoczonych, Argentyny bądź Afryki trudno nie skorzystać ze statków.

Bardzo dobrze, że choć bardzo często nie jesteśmy za bardzo usatysfakcjonowani z czasu transportu morskiego, to jednak jakoś tam ekonomia jest skonstruowana w taki sposób, iż dla międzynarodowych firm perspektywa nieco dłuższego poczekania nie stwarza bardzo dużego kłopotu. A na koniec jeszcze jedna pozytywna wiadomość: spedycja morska w naszym kraju prężnie idzie do przodu, być może niedługo wreszcie porty w Polsce będą w czołówce. Ciąg
2019/04/13, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.