Dlaczego warto firmom inwestować w programy lojalnościowe?

Jak dziś postrzega się lojalność? Lojalność ma wydźwięk pozytywny, to słowo kojarzące się z wiernością i z pewnego rodzaju dobrem. Co więc kryje się pod nazwą programy lojalnościowe? Otóż programy lojalnościowe w pewien sposób sprawiają, że zostajemy wierni konkretnym markom.


LoyaltyZen
Kiedy mamy kartę stałego klienta w którymś z butików, to do tego miejsca skierujemy kroki, gdy zależy nam na dobrym płaszczu jesiennym. Gdy kończą nam się perfumy idziemy do drogerii, która też dała nam taką kartę. Jesteśmy wierni konkretnym markom, bo a) nigdy nas nie zawiodły, b) przez to mamy wiele rabatów, o których ludzie kupujący gdzie popadnie nie mogą się starać. To obustronne korzyści. Mimo, to o wiele więcej niż klient zyskuje firma.

Programy lojalnościowe (przeczytaj więcej informacji na stronie: ) są świetnym marketingowym zagraniem, które dało możliwość bez dodatkowej promocji zyskać klientów.

Interesują Cię opracowane tu artykuły? Jeśli tak, to rewelacyjnie - udostępniamy także dla Ciebie bezpłatny dostęp do następnej strony.

Wystarczy, że wstąpimy, do jakiegoś sklepu i zrobimy zakupy, za które dużo zapłacimy. Wtedy automatycznie ekspedientka (miła i zadowolona) zaprosi nad do założenie karty stałego klienta, wspomni o zniżkach, powie, że taka karta nic nie kosztuje i już! jesteśmy złapani w sidła. Oczywiście są osoby, które nadal będą biegały od sklepu do sklepu nie przejmując się, że w tym czy innym sklepie mają kartę stałego klienta. Ale duża liczba osób zechce pójść tam gdzie dodatkowo uda jej się coś zyskać. W Polsce w różnych centrach handlowych mamy do czynienia z tego rodzaju programami lojalnościowymi, z których coraz entuzjastyczniej korzystamy.
2020/03/18, 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.