Rock, muzyka która nigdy się nie zestarzeje

Paul McCartney stwierdził już dawno temu, że klasyczny rock nie zginie nigdy.
I nie ma zapewne osoby, która się z tym stwierdzeniem nie zgodzi. Możemy zaobserwować, że, muzyka rockowa cały czas wprowadza nowe brzmienia, a powstające utwory brzmią inaczej od poprzednich.
koncert
Na podstawie danych z: http://www.morguefile.com/
Dzisiejszy Radiohead, a najbardziej znacząca w świecie rocka kapela Led Zeppelin to jak ogień i woda . Ale miejmy na uwadze, że łączą ich wspólne korzenie. Dzięki temu muzyka rockowa jest muzyką i wnuków i ...dziadków. Rodzice również cały czas pozostają wierni zespołom swej młodości. Lata 80. i 90. to grunge i rock alternatywny. To kawałki tych gatunków muzycznych były najczęściej nadawane w stacjach radiowych. Nirvana rozbrzmiewała zewsząd, a lider zespołu zyskał miano „przedstawiciela nowego pokolenia” z którym identyfikowała się większość młodych ludzi.

Niebanalna melodia, jednocześnie pogodna i smutna oraz tekst, w którym mało kto potrafił doszukać się sensu – to była Nirvana . Kompozycje te, pokazywały emocje Kurta – zwątpienie, niezrozumienie, wściekłość i... humor. Wszystkie te emocje były emocjami młodych ludzi kochających jego twórczość. Z tego względu, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a wraz z nią rozwiązanie zespołu. Po jego odejściu sława zespołu jeszcze bardziej wzrosła i trwa do dziś. Niestety, na koncert grupy Nirvana nie mamy co liczyć, jednak dla wielu to nadal najlepszy zespół w świecie rocka.


Sprawdź też

Kilka słów o szkoleniach BHP

szkolenie BHP
Bloger: Hatters Wrestling
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rekrutant, który zaczyna pracować w jakiejkolwiek firmie powinien mieć na uwadze to, że będzie zobowiązany przebrnąć przez specjalne szkolenie w obrębie bezpieczeństwa i higieny pracy. W ten sposób także zabezpieczy sobie to, że będzie idealnie orientować się we wszystkim, co będzie powiązane z jego obowiązkami właśnie w tym wybranym zakresie.

gitara
Na podstawie danych z: http://www.morguefile.com/
Nie lada gratkę mają za to fani zespołu Aerosmith. Już 12 czerwca, w Łodzi wystąpi ten amerykański zespół. Ostatni koncert w Polsce zagrali 20 lat temu. Nagłośniony w mediach koncert odbył się w stolicy a bawiła się na nim wielotysięczną publiczność. Tuż przed występem wokalista Aerosmith, Steven Tyler otrzymał... talerz swojskiej kiełbasy, który żartobliwie nazwał „pierwszą polską złotą płytą dla zespołu”. Teraz powracają w wielkim stylu! Sprzedali ponad 150 milionów egzemplarzy swoich płyt na całym świecie, są ikonami swojego charakterystycznego stylu - mieszanki rocka i bluesa. aerosmith zapewnia, że postara się „ by ten wieczór był niezwykły” i przeprasza za to, że tyle lat musieliśmy na nich czekać. Czy warto było odmierzać czas do ich przyjazdu? Czy czeka na nich kolejna „polska złota płyta”? Okaże się już niedługo.
2018/07/12, 02:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.