Rock, muzyka która nigdy się nie zestarzeje

Paul McCartney stwierdził już dawno temu, że klasyczny rock nie zginie nigdy.
I nie ma zapewne osoby, która się z tym stwierdzeniem nie zgodzi. Możemy zaobserwować, że, muzyka rockowa cały czas wprowadza nowe brzmienia, a powstające utwory brzmią inaczej od poprzednich.
koncert
Na podstawie danych z: http://www.morguefile.com/
Dzisiejszy Radiohead, a najbardziej znacząca w świecie rocka kapela Led Zeppelin to jak ogień i woda . Ale miejmy na uwadze, że łączą ich wspólne korzenie. Dzięki temu muzyka rockowa jest muzyką i wnuków i ...dziadków. Rodzice również cały czas pozostają wierni zespołom swej młodości. Lata 80. i 90. to grunge i rock alternatywny. To kawałki tych gatunków muzycznych były najczęściej nadawane w stacjach radiowych. Nirvana rozbrzmiewała zewsząd, a lider zespołu zyskał miano „przedstawiciela nowego pokolenia” z którym identyfikowała się większość młodych ludzi.

Niebanalna melodia, jednocześnie pogodna i smutna oraz tekst, w którym mało kto potrafił doszukać się sensu – to była Nirvana (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=nirvana). Kompozycje te, pokazywały emocje Kurta – zwątpienie, niezrozumienie, wściekłość i... humor. Wszystkie te emocje były emocjami młodych ludzi kochających jego twórczość. Z tego względu, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a wraz z nią rozwiązanie zespołu. Po jego odejściu sława zespołu jeszcze bardziej wzrosła i trwa do dziś. Niestety, na koncert grupy Nirvana nie mamy co liczyć, jednak dla wielu to nadal najlepszy zespół w świecie rocka.


Sprawdź też

Czym jest finansowanie społecznościowe

Crowdfunding
Bloger: Paul Roth
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Coraz nowsze szanse finansowania dla wynalazców, plastyków, ludzi biznesu oraz kolejnych pomysłowych ludzi są w dwudziestym pierwszym wieku wyjątkowo powszechne. Pośród nich bardzo oryginalnym zagadnieniem jest tak zwane finansowanie społecznościowe. Bardzo dobra popularność najróżniejszych metod finansowania przez społeczeństwo, która jest wyraźna za oceanem jak również innych zachodnich państwach, zaczyna docierać też do Polski.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.