Rock, muzyka która nigdy się nie zestarzeje

Paul McCartney stwierdził już dawno temu, że klasyczny rock nie zginie nigdy.
I nie ma zapewne osoby, która się z tym stwierdzeniem nie zgodzi. Możemy zaobserwować, że, muzyka rockowa cały czas wprowadza nowe brzmienia, a powstające utwory brzmią inaczej od poprzednich.
koncert
Na podstawie danych z: http://www.morguefile.com/
Dzisiejszy Radiohead, a najbardziej znacząca w świecie rocka kapela Led Zeppelin to jak ogień i woda . Ale miejmy na uwadze, że łączą ich wspólne korzenie. Dzięki temu muzyka rockowa jest muzyką i wnuków i ...dziadków. Rodzice również cały czas pozostają wierni zespołom swej młodości. Lata 80. i 90. to grunge i rock alternatywny. To kawałki tych gatunków muzycznych były najczęściej nadawane w stacjach radiowych. Nirvana rozbrzmiewała zewsząd, a lider zespołu zyskał miano „przedstawiciela nowego pokolenia” z którym identyfikowała się większość młodych ludzi.

Niebanalna melodia, jednocześnie pogodna i smutna oraz tekst, w którym mało kto potrafił doszukać się sensu – to była Nirvana (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=nirvana). Kompozycje te, pokazywały emocje Kurta – zwątpienie, niezrozumienie, wściekłość i... humor. Wszystkie te emocje były emocjami młodych ludzi kochających jego twórczość. Z tego względu, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a wraz z nią rozwiązanie zespołu. Po jego odejściu sława zespołu jeszcze bardziej wzrosła i trwa do dziś. Niestety, na koncert grupy Nirvana nie mamy co liczyć, jednak dla wielu to nadal najlepszy zespół w świecie rocka.


Sprawdź też

Czym jest finansowanie społecznościowe

Crowdfunding
Bloger: Paul Roth
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Coraz nowsze szanse finansowania dla inwestorów, muzyków, biznesmenów jak również kolejnych pomysłowych osób są w dzisiejszych czasach bardzo powszechne. Wśród nich znacznie ciekawym zagadnieniem jest tak zwane finansowanie społecznościowe. Bardzo znakomita popularność rozmaitych metod finansowania przez społeczeństwo, która jest wyraźna w Ameryce jak również innych zachodnich krajach, zaczyna docierać także do Polski.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.