Bezpieczeństwo pracy to wartość niezwykle ważna, której założeń przestrzega większość zakładów i firm

BHP to wartość niezwykle ważna, której założeń przestrzega większość fabryk i przedsiębiorstw. Jest to ważne we wszystkich zakładach pracy, wbrew przekonaniu niektórych także tam, gdzie na przykład wykonywana jest praca biurowa. Wszędzie można wykorzystać reguły skutecznej, a przy okazji bezpiecznej pracy, niestanowiącej zagrożenia dla życia pracownika.
rękawice robocze: robocze
Wiąże się to również z poprawną obsługą różnorodnych maszyn i przyrządów znajdujących się w miejscu pracy. Pozwala to na uniknięcie rozmaitych incydentów, czasami stanowiących zagrożenie dla życia. Im bardziej niebezpieczny zawód natomiast, tym większa jest konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Duże zakłady produkcyjne z rozbudowanymi maszynami wymagają pod tym względem szczególnie dużo. Znajduje to odzwierciedlenie przykładowo w obowiązku stosowania określonej odzieży ochronnej przez pracowników. Elementy takie jak rękawice antywibracyjne w niektórych profesjach są elementem wręcz koniecznym.


Sprawdź też

Ludzie to najistotniejsze dobro zakładu w 21 wieku

pracownicy
Bloger: US Department of Labor
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeszcze zupełnie niedawno panowało przekonanie, iż podwładni powinni przychodzić do pracy, angażować się zupełnie w wykonywanie własnych obowiązków, gdyż w końcu za to otrzymują wynagrodzenie, a następnie przedsiębiorstwo ma radować się jak najlepszą opinią za jakość wykonywanych usług. Na szczęście znacznie więcej prezesów zdaje sobie sprawę z tego, iż najważniejszym dobrem jaki posiada firma, nie jest produkowany produkt, ale ludzie, którzy go tworzą.


Strój i buty robocze

Z określeniem stroju roboczego można się niejednokrotnie spotkać w różnorodnych profesjach, na przykład tych łączących się z budownictwem. W dziedzinie tej odpowiednie stroje do pracy umożliwiają uniknięcie zabrudzenia „normalnego” ubrania, ale mogą również chronić przed różnorodnymi uszkodzeniami ciała. Na placach budowy nierzadko bardzo istotnym elementem tego stroju jest charakterystyczny kask, pomocny w sytuacji prac wykonywanych na wysokościach. Tak samo istotnym elementem jest odpowiednie obuwie do pracy. W większości przypadków są to grube buty z wytrzymałych materiałów, często są dodatkowo wzmocnione, przykładowo z użyciem metalowej płytki. Razem z elementami takimi jak rękawice robocze tworzą całość stroju roboczego.


rękawice
Na podstawie danych z: flickr.com
Rękawice

W wielu zawodach pojawia się również konieczność wykorzystywania określonych akcesoriów chroniących dłonie. Różnego rodzaju rękawice znajdują się w rozległej ofercie sklepów i hurtowni z ubraniami roboczymi. Podstawową funkcją rękawic jest zapewnienie rękom bezpieczeństwa, co może się realizować na różne sposoby w zależności od typu zagrożenia. Istnieją więc na przykład rękawice chroniące przed wysokimi temperaturami, przez prądem i innymi czynnikami. Często wybierane są także rękawice antyprzecięciowe - sprawdź pod tym linkiem.
2018/06/22, 13:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.