Czym jest szkolenie 5s?

Rynek szkoleń oferuje przedsiębiorcom obecnie bardzo dużą ilość kreatywnych rozwiązań dla firm. Jedną z ciekawych tematyk szkoleniowych jest szkolenie 5s. Szkolenie to wzięło swoją nazwę od początkowych liter słów, jakie opisują podstawowe reguły, jakimi rządzi się ta metoda.
Po pierwsze należy usunąć wszystkie przedmioty, jakie mogą powodować, że praca będzie słabsza. Przedmioty te okleja się zwykle znacznikami w kolorze czerwonym. Po tym lądują takie przedmioty w jednym miejscu, gdzie określa sięich wartość podczas pracy.

Skończyłeś przeglądać nasz wpis i myślisz o nowym? Nic bardziej prostego. Trzeba jedynie wejść w poniższy link i jesteśmy na stronie (http://www.workservice.pl/praca/ksiegowosc/warszawa/).

Ten etap nazywamy selekcją. Następna część to systematyka. Tutaj należy umieścić przedmioty w taki sposób, aby mieć do nich łatwy dostęp, w zależności od naszych potrzeb korzystania z tych rzeczy. Umiejscowienie ich musi być klarowne aby nie marnować ani jednej chwili na poszukiwanie danej rzeczy. Lokalizacja zawsze musi być dobrze oznaczona.
szkolenie
Bloger: Waag Society
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Trzeci ważny element całej układanki to sprzątanie. Dzięki regularnemu sprzątania możemy nie tylko odczuwać komfort w biurze ale w głównej mierze mamy możliwość szanować naszą pracę. Kolejnym krokiem jest standaryzacja. Chodzi tutaj o utrwalenie wszelkich zasad, które wcześniej wdrożyliśmy w życie. Należy tutaj więc opisać wszystkie zasady, stworzyć stosowne formularze, harmonogramy, listy kontrolne itp.

To świetny pomysł, żeby przestudiować prezentowany tekst, gdyż pozostałe polecane www posiadają podobne treści, które zaabsorbują Cię totalnie.

Ostatnim elementem tej układanki umiejscowiona została samodyscyplina. Należy w tym momencie permanentnie troszczyć się o to, żeby cały personel pragnął utrzymać wszelkie wdrożone metody.

W tym celu stosuje się szereg reguł, których należy się trzymać, żeby uzyskiwać jak najwyższe rezultaty - więcej informacji na . Da się w takim razie stwierdzić, że pierwsze trzy etapy takiej metody budują cały system po czym w czwartym etapie oraz w piątym etapie próbuje się utrwalić całą technikę. Dzięki stosowaniu takiej metody mamy możliwość zmniejszyć ryzyko pojawienia się niewłaściwych działań w miejscu pracy. Poza tym korzystanie z takiego podejścia przyczyni się do tego, że działania każdego pracownika staną się efektywniejsze i bardziej skuteczne.


Sprawdź też

Przeprowadzanie szkoleń dla kadry zarządzającej to bardzo ważny element budowania przewagi konkurencyjnej korporacji

Sala konferencyjna
Bloger: l4red0
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Żaden menadżer nie pracowałby w zawodzie, gdyby nie liczne kompetencje, równie ważne, co
wiedza specjalistyczna.Przedstawiciele kadry zarządzającej powinni także cechować się poczuciem odpowiedzialności, a także mieć umiejętność przewidywania. Menadżerem to osoba w przedsiębiorstwie, która podejmuje istotne decyzje, jak również do jej zadań należy podejmowanie decyzji oraz organizowanie, kontrolowanie.
Redukcja kosztów, o wiele wyższe rezultaty oraz większe poczucie bezpieczeństwa w w firmie to tylko pierwsze skutki stosowania koncepcji 5s. Dobre szkolenia z zakresu 5s adresowane są zwykle zarówno do personelu jak i do kadry zarządzającej. Obniżymy nasze koszty przy podwyższeniu profesjonalizmu pracy.
2020/11/04, 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.