Do jakiego kantora lepiej się udać? Stacjonarnego czy online?

Kantory to placówki, w których zainteresowani klienci mogą wymieniać pieniądze na dowolny, konieczny im w danym czasie środek płatniczy. Współcześnie każdy klient ma możliwość wyboru pomiędzy kantorem tradycyjnym a kantorem online. Czym się odróżniają?
kantor w centrum handlowym
Bloger: blu-news.org
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Najważniejszy jest fakt, iż do kantoru stacjonarnego idziemy osobiście.

Kiedy będziesz poszukiwać innych tego typu informacji na wątek omawiany w niniejszym tekście, to wejdź tu firany gipiurowe - niewątpliwie te artykuły też Cię zaintrygują.

Interesant nie musi się martwić, że pieniądze, które chce wymienić, nagle się rozpłyną - gotówka wymieniana jest w bezpieczny sposób. Dodatkowo kantor stacjonarny jest niezwykle łatwo dostępny. W większych miastach można wyszukać co najmniej kilkanaście kantorów. Jeżeli chcemy je szybko znaleźć, wystarczy wpisać w Google odpowiednią frazę, np. „kantor (hiperłącze do strony) Wrocław”. Kantory mijamy w drodze do pracy, na spacerze czy podczas zakupów. Musimy jedynie zatrzymać się w jednym z nich i zrealizować stosowną transakcję. Jeżeli kilka kantorów znajduje się blisko siebie, można sprawdzić, jaki jest dzisiaj np. kurs euro w kantorze, by wybrać najbardziej dogodną opcję. Odchylenia nie powinny być znaczące. Kursy walut widnieją na tablicach z kursami. Warto wspomnieć, iż w kantorach tradycyjnych powinniśmy mieć na uwadze spread w wysokości ok. kilku procent . Jeżeli chcemy wymienić większą gotówkę, możemy zapytać o lepszy kurs.
Nie są przy tym konieczne żadne formalności. Jeżeli zaś chodzi o kantory internetowe, klienci czasem boją się dokonywać w nich wymiany, jako że nie ufają sposobom ich działania i niepokoją się o utratę swoich funduszy. Jednak powoli się to zmienia, przede wszystkim z tej racji, że spread jest tutaj dużo niższy aniżeli w przypadku kantorów stacjonarnych. Interesanci mogą odczuwać różnicę zwłaszcza, jeśli wymieniają większe sumy. Drugą nieodzowną zaletą kantorów internetowych jest wygoda transakcji. Klienci pragnący dokonać transakcji nie muszą opuszczać domu, a cała operacja odbywa się przy pomocy kilku kliknięć na odpowiedniej witrynie internetowej. Co więcej, kantory internetowe są otwarte 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Należy jednak zaznaczyć, że niekiedy wymagane jest posiadanie konta walutowego. Znając różnice między kantorami stacjonarnymi a kantorami internetowymi łatwiej będzie nam zadecydować, którą opcję wybrać. Najistotniejsze to zrealizować dogodną transakcję i w szybki sposób zamienić gotówkę na potrzebną walutę.


Sprawdź też

Czym jest kantor internetowy i jakie są jego zalety a jakie minusy?

dolary
Bloger: Stan Dalone
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wielu z nas często wymienia waluty. Zwykle wyjeżdżamy zarówno służbowo, jak i na wakacje, co wiąże się z koniecznością wymiany naszych złotówek na waluty używane w państwie, do którego jedziemy. Jak się okazuje, zazwyczaj dokonujemy zakupu franków, dolarów tudzież euro.
2019/02/09, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.