Jak wybierać kredyt samochodowy?

Własne auto to obecnie konieczność. Mobilność ma bowiem priorytetowe znaczenie - gwarantuje niezależność. Z racji tego, że granice są otwarte, samochodem można pojechać też na wymarzone wakacje. Niestety, wielu Polaków nadal nie zarabia tyle, żeby mieć możliwość sobie pozwolić na kupno stosownego samochodu, jakiego stan techniczny byłby zadowalający.

Wybieranie dość taniego, starego auta wiąże się z prawdopodobieństwem, że będzie się on bardzo często psuł, co jest nie tylko naprawdę denerwujące, ale też generuje następne koszty, tym samym czasami jedynym rozsądnym rozwiązaniem okazuje się wzięcie kredytu. Obecnie kredyt na samochód jest zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych produktów bankowych. Propozycja w tym względzie jest faktycznie dosyć bogata więc każda osoba będzie potrafiła znaleźć rozwiązanie zadowalające. Jak jednakże wybierać kredyt na samochód? Jakie kwestie mają rzeczywiście największe znaczenie?
VW
Bloger: Miles Continental
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Przede wszystkim, nie można brać kredytu w pierwszym banku, w którym będzie taka szansa. Wręcz przeciwnie, koniecznością jest przeanalizowanie wszystkich ofert, jako że tylko ma się pewność, że ostatecznie wybierze się tę, która faktycznie będzie satysfakcjonująca. Można skorzystać z porównywarek, jakie są udostępniane w sieci - one wskazują, jaki bank udziela najbardziej atrakcyjnych kredytów. Naturalnie, w miarę możliwości należy porównać wyniki z paru tego rodzaju porównywarek. Na dodatek, istotne znaczenie mają koszty kredytu, nie tylko oprocentowanie konkretnych rat, ale również prowizja, jaką nalicza dla siebie bank. W czasie wizyty w placówce należy szczegółowo pytać o wszystkie warunki, gdyż jedynie w takiej sytuacji będzie się miało jasny pogląd na sytuację. Należy poprosić o przykładowy harmonogram rat lub obliczenie miesięcznej ich wysokości.

Tym sposobem będzie się mogło zadecydować, czy kredyt nie będzie zbyt dużym obciążeniem posiadanego budżetu oraz docelowo nie doprowadzi do ogromnych kłopotów materialnych. Dość duże znaczenie ma również zaciągana kwota. Najlepiej jeszcze przed wizytami w bankach zadecydować jaki samochód zamierza się kupić, by wiedzieć mniej więcej jakiej sumy się na ten cel potrzebuje. Jest to bardzo ważne, by nie rozczarować się, że na koniec zabrakło środków.
2014/06/27, 09:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.