Poczucie bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie jest bardzo ważne

Pracownik fizyczny to osoba, która, jak nazwa mówi,wykonuje pracę wymagającą głównie użycia siły fizycznej. Jednakże nie jest to do końca prawdą. Wiele zawodów wymaga specjalnego przeszkolenia lub ekstra umiejętności, przykładowo obsługa maszyn.
bezpieczeństwo
Bloger: Andy Maguire
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ponad to osoby, które pracują fizycznie często narażają swoje bezpieczeństwo. Niesprzyjające środowisko pracy, to najczęstsza przyczyna licznych urazów ciała. Szczególni narażone na wypadki są osoby, które pracują w branży budowlanej.Na placu budowy może być bardzo niebezpiecznie, dlatego wszyscy robotnicy muszą nosić kaski i specjalnie stroje robocze.Im większy teren budowy, tym bardziej restrykcyjne przepisy BHP, których trzeba przestrzegać. Przykładowo praca monter konstrukcji stalowych, wiąże się nierzadko z przebywaniem na dużych wysokościach, a więc narzuca konieczność zastosowania dodatkowego sprzętu zabezpieczającego.

Zasady BHP powinny być przestrzegane zarówno przez inwestorów, jak i samych robotników.Jeśli godzimy się na pracę w niesprzyjających warunkach bez odpowiedniego zabezpieczenia, narażamy się na poważne niebezpieczeństwo. Przeprowadzane na budowach kontrole zatrważająco często wykazują poważne zaniedbania w tej kwestii. Z tej przyczyny każdego roku na budowach mają miejsce liczne wypadki śmiertelne.

Sprawdź też

Jakim sposobem ubezpieczyć nasze dłonie?

Bezpieczeństwo w pracy
Bloger: cleong
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W pracy przy osobistym przydomowym ogródku wybitnie łatwo o kontuzję. Niemniej jednakże obowiązek posiadanie przez nas ładnie wykończonego otoczenia przydomowego niewątpliwie powinien zostać przez nas zrealizowany. W toku przeprowadzania różnorakich czynności w wielu przypadkach jesteśmy narażeni na zranienia oraz okaleczenia, tym samym powinniśmy obligatoryjnie przedsięwziąć wszelkie środki ostrożności, aby ochronić nasze ciało.


bezpieczeństwo
Bloger: Scott Lewis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wielu pracodawców nadal próbuje oszczędzać na środkach bezpieczeństwa. Oprócz tego nie przeszkala się robotników w zakresie BHP,brak też stałej kontroli inspektora BHP w trakcie budowy. Takie zaniedbania są wynikiem brak wyobraźni i nieposzanowania życia własnych pracowników. Przypadki takie mają miejsce w każdym regionie. Stąd też niezależnie od tego, czy poszukujemy praca Bełchatów, czy też pracy w Warszawie, powinniśmy zawsze dokładnie poznać warunki pracy, jakie panują na samej budowie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.