Poczucie bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie jest bardzo ważne

Pracownik fizyczny to osoba, która, jak nazwa mówi,wykonuje pracę wymagającą głównie użycia siły fizycznej. Jednakże nie jest to do końca prawdą. Wiele zawodów wymaga specjalnego przeszkolenia lub ekstra umiejętności, przykładowo obsługa maszyn.
bezpieczeństwo
Bloger: Andy Maguire
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ponad to osoby, które pracują fizycznie często narażają swoje bezpieczeństwo. Niesprzyjające środowisko pracy, to najczęstsza przyczyna licznych urazów ciała. Szczególni narażone na wypadki są osoby, które pracują w branży budowlanej.Na placu budowy może być bardzo niebezpiecznie, dlatego wszyscy robotnicy muszą nosić kaski i specjalnie stroje robocze.Im większy teren budowy, tym bardziej restrykcyjne przepisy BHP, których trzeba przestrzegać. Przykładowo praca monter konstrukcji stalowych, wiąże się nierzadko z przebywaniem na dużych wysokościach, a więc narzuca konieczność zastosowania dodatkowego sprzętu zabezpieczającego.

Zasady BHP powinny być przestrzegane zarówno przez inwestorów, jak i samych robotników.Jeśli godzimy się na pracę w niesprzyjających warunkach bez odpowiedniego zabezpieczenia, narażamy się na poważne niebezpieczeństwo. Przeprowadzane na budowach kontrole zatrważająco często wykazują poważne zaniedbania w tej kwestii. Z tej przyczyny każdego roku na budowach mają miejsce liczne wypadki śmiertelne.

Sprawdź też

Zasady bezpieczeństwa firmy to najważniejsze zasady każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa.

ludzie na spotkaniu biznesowym
Ciężko dziś przewidzieć co przyniesie następny dzień na rynku, co zrobią politycy , a nawet kwestię tak podstawową, jak pogoda na jutro. Działania człowieka mocno wpłynęły w ostatnich latach na zły stan środowiska, poprzez co jego działanie zostało w sporej mierze zaburzone. Nienaturalna pogoda, powodzie, huragany są w stanie czasem zagrozić funkcjonowaniu firm albo także doprowadzić je do bankructwa. Czy można w jakimś stopniu minimalizować ryzyko? Dobrze wiedzieć jak przygotować się na tego typu złe niespodzianki już dziś. Z takiej oto przyczyny trafionym konceptem stanie się zaznajomienie się z regułami bezpieczeństwa firmy.


bezpieczeństwo
Bloger: Scott Lewis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wielu pracodawców nadal próbuje oszczędzać na środkach bezpieczeństwa. Oprócz tego nie przeszkala się robotników w zakresie BHP,brak też stałej kontroli inspektora BHP w trakcie budowy. Takie zaniedbania są wynikiem brak wyobraźni i nieposzanowania życia własnych pracowników. Przypadki takie mają miejsce w każdym regionie. Stąd też niezależnie od tego, czy poszukujemy praca Bełchatów, czy też pracy w Warszawie, powinniśmy zawsze dokładnie poznać warunki pracy, jakie panują na samej budowie.

Niestety nierzadko zdarza się, że pracownicy są zatrudniani „na czarno”. Zwykle nie posiadają oni kompetencji i nie są prawidłowo przeszkoleni w zakresie BHP. Tacy pracownicy są szczególnie narażeni na wypadki. Jednakże trzeba wiedzieć, że z powodu braku umowy o pracę, w razie wypadku znacznie trudniej jest otrzymać wypłatę z ubezpieczenia. Z drugiej strony wypadek osoby zatrudnionej „na czarno” wcale nie zwalnia z odpowiedzialności karnej nieuczciwego pracodawcy. Jeszcze bardziej kłopotliwa sytuacja może się zdarzyć podczas pracy za granicą. Wtedy możemy mieć trudności przede wszystkim z otrzymaniem bezpłatnej pomocy lekarskiej w przypadku wypadku.
Więcej na
2018/06/22, 13:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.