Z początkiem wiosny pośrednicy w wielu województwach notują spadek bezrobocia

Z nastaniem wiosny pośrednicy w wielu powiatach notują wzrost zatrudnienia. Na rynku pracy pojawią się atrakcyjne oferty, dotyczące pracy czasowej. Pośrednicy pracy, zarówno w Polsce, jak i za granicą poszukują pracowników sezonowych, głównie do prac fizycznych.
praca
Na podstawie danych z: flickr.com
Często pojawiają się również tymczasowe oferty pracy w biurze. Wielu właścicieli firm w ten sposób szuka zastępstwa w czasie wakacji, gdy stali pracownicy idą na urlop. Do najpopularniejszych zajęć sezonowych wciąż należą roboty budowlane oraz praca pomoc kuchenna. W sektorze budowlanym przeważnie szuka się sezonowych pracowników za pośrednictwem urzędów pracy.

W branży gastronomicznej w sezonie wakacyjnym również panuje ożywienie. Szczególnie w popularnych miejscowościach turystycznych zwiększa się liczba ofert dla barmanów i pomocy kuchennej. Co ciekawe pracę sezonową można także dostać na poczcie. Wysyłanie listów z wakacji jest bowiem wciąż popularne, więc ktoś powinien obsłużyć ten nadzwyczajny ruch korespondencji. Sezonowa turystyka poprawia także ruch w ośrodkach SPA. Dodatkową pracę w tym sektorze znajdą nie tylko wykwalifikowani masażyści, ale również studenci rehabilitacji, którzy właśnie w okresie wakacyjnym muszą odbyć obowiązkowy praktykę. Oferty tego typu znajdziemy głównie w województwie pomorskim, przykładowo przeszukując serwisy z ogłoszeniami po frazie: praca Koszalin.

praca
Bloger: David Brewer
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Praca sezonowa to dla osób długotrwale bezrobotnych nierzadko jedyna okazja, aby zarobić jakieś pieniądze. Także uczniowie, bez doświadczenia z zaangażowaniem wykorzystują czas wakacji, aby sobie dorobić.


Sprawdź też

Z jakiego powodu materiały promocyjne mają tak wysokie znaczenie?

przykładowe ulotki
Bloger: Paul Stainthorp
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W gospodarce komunistycznej nie było miejsca na konkurencję. Po upadku komunizmu na krajowym rynku nowe firmy zaczęły pojawiać się niczym przysłowiowe grzyby po deszczu. Aktualnie, konkurencja w każdej branży jest faktycznie bardzo wysoka, toteż wszystkie firmy starają się zachęcać następnych konsumentów. Istotną rolę gra w takim przypadku odpowiedni marketing. Jednym z jego najważniejszych elementów są rzecz jasna dobrze dopasowane materiały reklamowe, jak plakaty, wizytówki lub ulotki. Z jakiego powodu każda firma powinna zadbać o ich prawidłowy wydruk?

Niestety wielu nierzetelnych pośredników wykorzystuje brak wiedzy młodych pracowników, a także osób, którym bardzo zależy na pracy. Przeważnie ma miejsce, że pracodawca nie podpisuje żadnej umowy z pracownikiem lub nie wypłaca mu wynagrodzenia. Niekiedy też zaniża się wynagrodzenie końcowe w stosunku do umówionej wcześniej stawki .
Sprawdź też
W jaki sposób chronić się przed pracownicą-oszustem? Po pierwsze zawsze wymagać podpisania umowy jeszcze przed pierwszym dniem pracy. Po drugie, dokładnie przeczytać umowę i sprawdzić, czy warunki ustalone podczas rozmowy z pracodawcą, mają odzwierciedlenie w umowie pisemnej. Należy mieć świadomość, że w momencie podjęcia pracy „na czarno”, pozbawiamy się jednocześnie wielu praw. Na dodatek możemy nigdy nie zobaczyć naszego wynagrodzenia.
2018/11/22, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.