Z początkiem wiosny pośrednicy w wielu województwach notują spadek bezrobocia

Z nastaniem wiosny pośrednicy w wielu powiatach notują wzrost zatrudnienia. Na rynku pracy pojawią się atrakcyjne oferty, dotyczące pracy czasowej. Pośrednicy pracy, zarówno w Polsce, jak i za granicą poszukują pracowników sezonowych, głównie do prac fizycznych.
praca
Na podstawie danych z: flickr.com
Często pojawiają się również tymczasowe oferty pracy w biurze. Wielu właścicieli firm w ten sposób szuka zastępstwa w czasie wakacji, gdy stali pracownicy idą na urlop. Do najpopularniejszych zajęć sezonowych wciąż należą roboty budowlane oraz praca (zobacz praca łódź) pomoc kuchenna. W sektorze budowlanym przeważnie szuka się sezonowych pracowników za pośrednictwem urzędów pracy.

W branży gastronomicznej w sezonie wakacyjnym również panuje ożywienie. Szczególnie w popularnych miejscowościach turystycznych zwiększa się liczba ofert dla barmanów i pomocy kuchennej. Co ciekawe pracę sezonową można także dostać na poczcie. Wysyłanie listów z wakacji jest bowiem wciąż popularne, więc ktoś powinien obsłużyć ten nadzwyczajny ruch korespondencji. Sezonowa turystyka poprawia także ruch w ośrodkach SPA. Dodatkową pracę w tym sektorze znajdą nie tylko wykwalifikowani masażyści, ale również studenci rehabilitacji, którzy właśnie w okresie wakacyjnym muszą odbyć obowiązkowy praktykę. Oferty tego typu znajdziemy głównie w województwie pomorskim, przykładowo przeszukując serwisy z ogłoszeniami po frazie: praca - http://liniaetyki.pl/o-nas/ Koszalin.

praca
Bloger: David Brewer
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Praca sezonowa to dla osób długotrwale bezrobotnych nierzadko jedyna okazja, aby zarobić jakieś pieniądze. Także uczniowie, bez doświadczenia z zaangażowaniem wykorzystują czas wakacji, aby sobie dorobić.


Sprawdź też

Interesująca technika na zdobywanie większej ilości klientów

karta lojalnościowa
Bloger: thomas lapperre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli prowadzisz własną firmę, być może powinieneś zastanowić się nad wdrożeniem w niej lepszych rozwiązań, które mogą przysporzyć Ci więcej nowych klientów. Kiedy zastanawiasz się nad niezłym pomysłem, być może powinieneś rozważyć możliwość drożenia programów lojalnościowych dla swoich klientów. Jeśli Twoja firma zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju towarów, wtedy programy lojalnościowe b2b są naprawdę dobrym. Taki program lojalnościowy polega na tym, że osoba przy pierwszych zakupach w Twoim sklepie otrzymuje kartę stałego klienta, na którą później może zapisywać punkty przy każdych późniejszych zakupach.

Niestety wielu nierzetelnych pośredników wykorzystuje brak wiedzy młodych pracowników, a także osób, którym bardzo zależy na pracy. Przeważnie ma miejsce, że pracodawca nie podpisuje żadnej umowy z pracownikiem lub nie wypłaca mu wynagrodzenia. Niekiedy też zaniża się wynagrodzenie końcowe w stosunku do umówionej wcześniej stawki .
Sprawdź też
W jaki sposób chronić się przed pracownicą-oszustem? Po pierwsze zawsze wymagać podpisania umowy jeszcze przed pierwszym dniem pracy. Po drugie, dokładnie przeczytać umowę i sprawdzić, czy warunki ustalone podczas rozmowy z pracodawcą, mają odzwierciedlenie w umowie pisemnej. Należy mieć świadomość, że w momencie podjęcia pracy „na czarno”, pozbawiamy się jednocześnie wielu praw. Na dodatek możemy nigdy nie zobaczyć naszego wynagrodzenia.
2018/06/22, 13:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.