Jak znaleźć dobrze płatną pracę nie posiadając wykształcenia?

Na dzień dzisiejszy dużo osób szuka zatrudnienia jako pracownik w zasadzie bez problemu można znaleźć tego typu zajęcie, przykładowo w branży budowlanej.Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że także w takiej pracy liczą się właściwe umiejętności.
Zwłaszcza, gdy myślimy o pracy za granicą lub chcielibyśmy dobrze zarabiać. Wówczas należy uwiarygodnić swoje umiejętności konkretnym certyfikatem.


praca
Bloger: Neon Tommy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nierzadko praca fizyczna wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ponieważ wymaga od pracownika obsługi rozmaitych maszyn.Tego typu kursy można opłacić samemu zakresie lub skorzystać z dofinansowania przez Urząd Pracy. Także wielu potencjalnych pracodawców niekiedy deleguje swoich pracowników na niezbędne kursy, aby polepszyć wydajność pracy w przedsiębiorstwie.
Przykładowo firma (zobacz wynagrodzenie brutto netto) operator wózka widłowego jest osiągalna wyłącznie dla osób, które ukończyły dodatkowy kurs. Obsługi wózka widłowego trzeba się nauczyć, aby móc bezpiecznie pracować. Kurs taki trwa przeważnie około dwóch tygodni i a jego cena wynosi średnio 950 zł. Po ukończeniu nauki kursant dostaje certyfikat, który uprawnia go do wykonywania zawodu.
Poczytaj też o
praca
Bloger: sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Na czym polega tego typu firma (zobacz podatek dochodowy od osób prawnych)? Przede wszystkim osoba, która kieruje wózkiem widłowym jest odpowiedzialna za transportowanie towarów ciężkich w miejscach takich jak na przykład magazyny.Do zadań operatora należy załadunek i rozładunek rzeczy wyodrębnionych przez dział logistyki.


Nie jest to zajęcie zbyt ciężki fizycznie, wymaga jednak pewnej dokładności i zręczności. Znacznie szybciej uczą się obsługi tego typu urządzeń osoby, które mają już prawo jazdy.Przeciętne wynagrodzenie operatora wózka widłowego wynosi 2 800 zł, chociaż większość zarabia powyżej 3 000 zł. Oczywiście dużo zależy od firmy, w której się pracuje. Stawki różnią się także w zależności od województwa. Przykładowo oferty pracy Kalisz będą znacznie mniej interesujące od ofert pracy w województwie śląskim.

Mimo dosyć dużych zarobków, to praca na tym stanowisku wiąże się również z pewnymi niedogodnościami. Jest to monotonne zajęcie, które wykonuje się gównie w pozycji siedzącej. To właśnie zwiększa ryzyko chorób krążenia. Stąd też kandydaci na operatora, chociaż nie muszą posiadać wykształcenia, to muszą pozytywnie przejść odpowiednie badania lekarskie.
2018/07/12, 02:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.