Jak najlepiej opakować produkt, który wysyłasz klientowi

W dobie dynamicznego rozwoju sprzedaży poprzez wysyłkę, odpowiednie opakowanie towaru jest bardzo ważne dla sprzedawcy. Właściwie opakowany towar to transport bez zagrożenia, także w przypadku nieskontrolowanej uprzednio ekipy transportowej. Dobre opakowanie musi spełniać parę warunków: w pierwszej kolejności pełnić funkcję ochronną, dobrzewłaściwie eliminować wstrząsy i przede wszystkim być niedrogie i łatwe w przechowywaniu. Wszelkim spółkom prowadzącym sprzedaż wysyłkową z pomocą przychodzą opakowania tekturowe.
Z jakiego powodu tektura?
Papierowy karton- recykling
Bloger: FutUndBeidl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Najbardziej znaczącymi zaletami tektury jest możliwość prostego dostosowania opakowań do prowadzonej działalności – nadrukowanie firmowego logo na opakowanie jest niezwykle proste i raczej niedrogie, jest to typowa czynność u każdej firmy produkującej opakowania tego typu. Ponadto problemu nie stanowi zamawianie niestandardowych kształtów opakowań, takie życzenie powinno się skonsultować z producentem, który wytnie z tektury odpowiedni kształt i wytłoczy zgięcia w określonych miejscach, żeby pozwolić na złożenie opakowania (nasza strona). Możliwe jest również wytwarzanie opakowań walcowatych, które mogą przykład służyć do trzymania projektów architektonicznych. Znaczną zaletą tekturowych pudełek jest oszczędność przestrzeni w magazynie – opakowania takie składuje się w formie złożonej, takie też dostarczają producenci.


Sprawdź też

Spedycja to jedyna z działów polskiej gospodarki, która nie obawia się kryzysu

bus na trasie
Bloger: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jest kryzys, czy go nie ma? Wielu ludzi stawia sobie to pytanie. Ceny idą w górę, ale w większości branż wzrastają również zarobki. W zasadzie jest jak zawsze - branżom bogatym jest coraz lepiej, branżom z małymi środkami - coraz gorzej. Z rynku wypadają małe firmy, które nie mają jeszcze wyrobionej pozycji i stałych kontrahentów - wykańczają je wszelkie opłaty i wzrastające koszty utrzymania.

Magia tektury
kartony z papierami
Bloger: kathryn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Tektura to arkusz papieru o zwiększonej gramaturze, taki materiał nie jest odpowiedni do wytwarzania opakowań z uwagi na swój ciężar, trudność w zginaniu oraz wysokiee koszty wytwarzania. Rewolucyjnym odkryciem w wytwarzaniu opakowań było wymyślenie tektury falistej. Arkusz tego rodzaju tektury złożony jest z trzech części: dwóch warstw papieru o wysokiej gramaturze i arkusza pofalowanego papieru pomiędzy nimi. Tego rodzaju konstrukcja pozwala zredukować wagę tektury, nadaje jej cechy amortyzujące i ochronne. Tektura (zobacz foliarki do palet Vincent) falista jest jednak w pierwszej kolejności bardzo tania w produkcji i nie wymaga stosowania zawiłych procesów produkcyjnych. Ten materiał jest neizwykle lubiany przez producentów sprzętu agd i jest często używany jako pudełka dla telewizorów, opiekaczy, ekspresów do kawy i tak dalej.
2020/09/30, 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.