W współczesnych niepewnych czasach każdy powinien mieć jakiekolwiek oszczędności

W dzisiejszych niestabilnych czasach każdy powinien mieć jakieś oszczędności w innym wypadku nie uda nam się zasnąć spokojnie. Niestety, choć Polska wydaje się krajem dość stabilnym gospodarczo to czasem, gdy posłuchamy wiadomości to wręcz nóż nam się w kieszeni otwiera i zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno te emerytury to będą na nas czekały?
bank
Bloger: Drew Hubbard, Ben Waters
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dlatego powinniśmy założyć konto oszczędnościowe - , jak stare przysłowie mówi „lepiej dmuchać na zimne”. Nie chodzi tu tylko o problemy gospodarcze całego państwa, ale też o momenty, gdy nadchodzi nasza osobista czarna godzina. Nagle okazuje się, że na gwałt potrzebujemy pieniędzy, a jeśli nie mamy oszczędności, to niestety musimy się zadłużyć. Zdarza się, że zostajemy zwolnieni z pracy wręcz z dnia na dzień i nie dostajemy odprawy, wtedy oszczędności są jak znalazł.


Sprawdź też

Nietypowe sposoby finansowania nowych działalności gospodarczych

firma
Bloger: istock
Na podstawie danych z: istockphoto.com
Stworzenie od zera faktycznie sprawnie działającej i przynoszącej odpowiednie zyski firmy w żadnym przypadku nie jest proste. Jeżeli ktoś chce w dowolnej działalności tego typu uzyskać naprawdę zadowalające efekty, to powinien włożyć w coś takiego całe mnóstwo wysiłku oraz poradzić sobie z wieloma różnymi problemami, z jakimi spotykają się zazwyczaj początkujący przedsiębiorcy.


Dawniej trzymaliśmy nasze dodatkowe pieniądze w skarpecie.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej wiadomości na opisywany wątek, to użyj informacji, na której odnajdziesz pokrewne treści - śmiało kliknij tutaj!

Nie mieliśmy zaufania do banków, obecnie nie musimy się martwić. Oczywiście, jeżeli będziemy korzystać z usług sprawdzonych banków. W związku z aferami, które zaistniały w ostatnich latach ludzie znowu woleli przenieść swoje oszczędności do domów. Jednak powtórzę jeszcze raz w zwykłym banku nasze oszczędności mogą zwiększyć swoją wartość, więc warto zaufać bankom. A zakładając konto oszczędnościowe w banku, z którym jesteśmy związani od lat na pewno będzie dobrym rozwiązaniem.

bank
Bloger: Butz.2013
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wszyscy wiemy, że, nie zawsze jest pięknie i kolorowo i czasem po prostu musimy się zadłużyć. Spore grono ludzi bierze tak zwane „chwilówki”, które zmuszają nas do spłacenia podwójnej kwoty jaką wzięliśmy. To nie jest dobry pomysł dla nikogo. Dlatego najlepiej jeśli udamy się do banku po kredyt. Banki oczywiście też oprocentowują zaciągany kredyt, ale nie są to horrendalne kwoty.

Kredyty są różne. Wiele zależy od tego jaka kwota jest nam potrzebna, a to czy pieniążki zostaną nam przyznane zależy od wysokości naszego dochodu. Jeżeli dochód jest niewielki bank nie udzieli nam bardzo dużej pożyczki. Jednak możemy liczyć na dostosowanie kredytu do naszej sytuacji majątkowej. Co najważniejsze raty będą możliwe do spłacenia i nie będziemy musieli bać się dodatkowych gwiazdek w umowach jak to bywa przy pożyczkach zaciąganych w firmach „krzak”.
2022/08/25, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.