Własna księgowość czy biuro rachunkowe?

Przeważnie osoby, które decydują się by założyć własną działalność, na początku swej zawodowej drogi jak się rozliczać – czy dadzą radę przeprowadzić to samodzielnie, czy może zlecić to zadanie biuru rachunkowemu.

wypełnianie dokumentów
Bloger: Domenico
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
To dwa zwykle wybierane rozwiązania, które umożliwiają załatwienie spraw formalnych, jednak opierają się na innych zasadach. Którą ścieżką się udać? Czy Jan Kowalski musi udać się na kurs księgowości, by móc samemu się rozliczać a co więcej robić to jak należy? A może najbezpieczniej będzie po prostu powierzyć firmę odpowiednim osobom?

W tej chwili sporo osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą i posiadających niewielkie firmy zatrudniające do kilku osób, wybiera działalność biur rachunkowych jak biuro rachunkowe SOLUS. To właśnie one dają maksymalny komfort oraz oszczędność czasu a przy tym nerwów przy rozliczeniach. Bogate w doświadczenie osoby posiadają ukończone szkoły, w wielu przypadkach długoletnie doświadczenie i mogą pomóc w każdej sprawie formalnej, począwszy od zwykłego wystawienia faktury, a skończywszy na fakturach i bilansach.

Powierzenie spraw finansowo-księgowych i pracowniczych odpowiedniej firmie (księgowość w Warszawie) lub księgowej, odciąża nas - zarządzających od wielu obowiązków, pozwalając skupić się na realizacji podstawowych celów przedsiębiorstwa. Wspomnieć należy, iż ma to znaczenie w przypadku mniejszych firm, gdy właściciel poświęca się jej bez reszty, narzekając na brak czasu spowodowany koniecznością realizowania całej masy obowiązków (sporządzenie sprawozdań, naliczenie zaliczek na [TAG=podatek (czytaj też pełnomocnictwo), naliczenie wynagrodzeń itp.). Współpraca z wykwalifikowaną osobą pozwala spokojnie skoncentrować się na prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Sprawdź też

Które konto dla firmy okaże się najbardziej optymalne

firma
Bloger: istock
Na podstawie danych z: istockphoto.com
Gdy otwieramy własną działalność gospodarczą jakby nie patrzeć miewamy sporo wszelakich wątpliwości, nie wiemy czy w ogóle poradzimy sobie w biznesie. Jednak należy w codziennym życiu, także tym biznesowym, cechować się optymizmem. Będzie w porządku, nawet jeżeli firma po pewnym okresie czasu niestety padnie, jakby nie patrzeć wielu wspaniałych doświadczeń nikt nam nie zabierze. Dobrze, ale ten artykuł nie powstał tylko po to, aby pocieszyć przedsiębiorców.


Innym wyjściem jest prowadzona samemu spółka z oo księgowość. Czy niezbędne są kursy księgowej, by mieć pojęcie co ”w trawie piszczy”? W zasadzie nie jest to konieczne zwłaszcza jeśli w rachunkowości będzie się wykorzystywało dodatkowo oprogramowanie pozwalające na łatwe prowadzenie rozliczeń. Podstawowa wiedza będzie jednak niezbędna. A ciągłe zmiany w przepisach Czy będzie to dobra decyzja?
2017/08/31, 09:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.