Kursy dedykowane dla firm

Obecnie odpowiednie kompetencje zatrudnionych w firmach są niezwykle cenne. Przy zatrudnianiu zwraca się uwagę na poziom doświadczenia i umiejętności i w oparciu o to zatrudnia się pracownika lub nie. Niezwykle istotne okazuje się także dokształcanie pracowników wówczas, gdy są już zatrudnieni w firmie.
Szkolenia dla firm
Bloger: tec_estromberg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wynika to przykładowo z tego, że realia biznesu stale się zmieniają, co wywołuje nieprzerwaną konieczność zmian i dostosowywania się do aktualnych warunków. To z kolei łączy się nierzadko z koniecznością doszkalania pracowników i gwarantowania im rozmaitych warsztatów. W ostatnim czasie na przykład oferty typu coaching dla menedżerów zyskały bardzo duże powodzenie, ich pula także ciągle ulega poszerzeniu. Szkolenia takie obejmują zdobywanie bardzo zróżnicowanych umiejętności, od tych skonkretyzowanych dotyczących na przykład handlu, aż po te, odnoszące się do relacji z innymi ludźmi, umiejętności pracy w grupie itp.

szkolenie
Bloger: tec_estromberg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jak wybrać kurs? Obecnie jest bardzo dużo typów szkoleń. Występują na przykład szkolenia przeznaczone dla pracowników firm, ale także takie, które kierowane są do dyrektorów i innych ludzi na wysokich stanowiskach. Dla pracowników przedsiębiorstwa odpowiednie szkolenia dopasowuje ich przełożony, uwzględniając wymagania spółki i jej plany na przyszłość. Szkolenie dla pracowników może także być urządzone dla osiągnięcia rezultatów innych niż zdobywanie potrzebnych kompetencji. Spotkania, w których uczestniczą pracownicy całego przedsiębiorstwa, często spotkania o charakterze wyjazdowym, mogą być bardzo efektywnym elementem integracyjnym. A to z kolei może pozytywnie wpłynąć na jakość współpracy pomiędzy pracownikami.


Human resources Ostatnio bardzo często można spotkać się z określeniem „human resources”. Termin ten odnosi się zazwyczaj do kierowania ludźmi, czyli pracownikami (zobacz wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony wzór), jak najbardziej odpowiednimi metodami. W tym celu też organizuje się rozmaite szkolenia dokształcające. Szkolenia HR mogą mieć zróżnicowany przebieg i treść (dowiedz się więcej). Część z nich przykładowo dotyczy konkretnie przeprowadzania oceny pracowników w firmie w odpowiedni sposób. Uczestnicy zdobywają tam umiejętności konieczne do prowadzenia takich ocen, znają różnorodne techniki i umieją się nimi posługiwać.


Sprawdź też

Jak znaleźć dobrą salę konferencyjną

sala konferencyjna
Bloger: Mitch Altman
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ludzie pracujący w wielkich spółkach często mają obowiązek brać udział w różnego rodzaju zebraniach. Niektóre odbywają się w siedzibie przedsiębiorstwa na część należy jechać do innego miasta. Najlepiej zorganizowane są te konferencje, na które zamawia się dom wczasowy z salami przygotowanymi do przeprowadzenia konferencji. Wiadomo, że nie wszystkie konferencje wymagają nocowania w hotelu, ale część nie jest możliwa do przeprowadzenia w ciągu ośmiu czy dziesięciu godzin. Są również konferencje prasowe, które mogą odbyć się wszędzie. Zresztą mamy tego przykład, jeżeli wźmiemy pod uwagę wystąpienia polityków, jak też sportowców. Konferencje informacyjne mają to do siebie, że najważniejsze jest by zjawiła się osoba, która ma być przepytana lub która ma przedstawić zaistniałą sytuację.
2018/04/03, 13:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.