Nie jesteś pewny, co do wiarygodności przyszłego partnera handlowego? Zrób to!

Jedną z najsilniej właściwych kategorii, którą przypisujemy zarazem osobom, jak i rzeczom martwym, jest gwarancja pewności. Chcemy otaczać się ludźmi prawdomównymi, wiernymi, pragniemy mieć przyjaciół, na których możemy stawiać i towarzysza życia, jakiego możemy być pewni.

Ocena pracownika
Bloger: Victor1558
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
pragniemy posiadać partnerów biznesowych, którzy są z nami uczciwi. Z przedmiotami martwymi jest to mniej utrudnione – otrzymamy gwarancję. Z istotami żywymi nie ma takiego zabezpieczenia. Jednak w przypadku kontrahentów gospodarczych możemy się ochronić. w jaki sposób?

receptą na tego typu problemy jest wywiadownia gospodarcza, a więc właściwa weryfikacja kontrahentów. Za tymi pojęciami znajdują się wyspecjalizowane firmy pozyskujące, analizujące, aprobujące lub obalające wiadomości, przygotowujące raporty i tak zwany biały wywiad (jedna z form specjalności wywiadowczej; pozyskiwanie informacji ze źródeł ogólnie dostępnych. Wszystko to ma na celu idealne skontrolowanie sytuacji gospodarczej działalności gospodarczej, z którym zamierzamy podjąć współpracę.

Możemy być przekonani, iż kooperacja z takim biurem zaprocentuje przytoczoną we wstępie pewnością. Możemy, bowiem całym sobą czuć, iż mamy kochającą żonę oraz (szczegółowe informacje) lojalnego małżonka a także wiernego przyjaciela, lecz w biznesie takiego typu emocje nie występują. Tam liczy się konkret i duże pieniądze, jakie można zyskać oraz (pełna treść) – niestety – zaprzepaścić.

Sprawdź też

Faktoring przyszłością przedsiębiorstw

pieniądze
Bloger: Philip Taylor
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Porządny przedsiębiorca winien zatroszczyć się o nowoczesne formy rozliczania się z kontrahentami. Współcześnie coraz to wyższą powszechnością cieszy się usługa faktoringu. Ta relatywnie nowa metoda rachunkowa usprawnia ściąganie długów od opornych klientów.


Wywiadownie gospodarcze opracowują tak zwany raport handlowy, który mieści w sobie, takie dane, jak: adres, numer telefonu danego podmiotu, dane rejestrowe, historia firmy, udział w rynku, kapitał nieruchomości, zatrudnienie, import, eksport, wypłacalność, ocena płatności, terminowość spłacania zobowiązań, wyniki finansowe na tle sektora i wiele, wiele innych. Dzięki tak przygotowanej dokumentacji pojawia się widok przedsiębiorstwa, z jakim chcemy współpracować. Jeśli zamiast obiekcji i stałej niepewności pragniemy mieć gwarancję prawdziwego kontrahenta warto skorzystać z usług tego typu instytucji.

Nie warto bowiem oszczędzać na tego typu istotnej kwestii, jak szczerość partnera handlowego, nie warto myśleć: „jakoś to będzie”, bo może się okazać, że w rzeczywistości „jakoś będzie”, ale niezbyt atrakcyjnie dla naszego przedsięwzięcia.
2017/09/18, 06:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.