Nie jesteś pewny, co do wiarygodności przyszłego partnera handlowego? Zrób to!

Jedną z najsilniej właściwych kategorii, którą przypisujemy zarazem osobom, jak i rzeczom martwym, jest gwarancja pewności. Chcemy otaczać się ludźmi prawdomównymi, wiernymi, pragniemy mieć przyjaciół, na których możemy stawiać i towarzysza życia, jakiego możemy być pewni.

Ocena pracownika
Bloger: Victor1558
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
pragniemy posiadać partnerów biznesowych, którzy są z nami uczciwi. Z przedmiotami martwymi jest to mniej utrudnione – otrzymamy gwarancję. Z istotami żywymi nie ma takiego zabezpieczenia. Jednak w przypadku kontrahentów gospodarczych możemy się ochronić. w jaki sposób?

receptą na tego typu problemy jest wywiadownia gospodarcza, a więc właściwa weryfikacja kontrahentów. Za tymi pojęciami znajdują się wyspecjalizowane firmy pozyskujące, analizujące, aprobujące lub obalające wiadomości, przygotowujące raporty i tak zwany biały wywiad (jedna z form specjalności wywiadowczej; pozyskiwanie informacji ze źródeł ogólnie dostępnych. Wszystko to ma na celu idealne skontrolowanie sytuacji gospodarczej działalności gospodarczej, z którym zamierzamy podjąć współpracę.

Możemy być przekonani, iż kooperacja z takim biurem zaprocentuje przytoczoną we wstępie pewnością. Możemy, bowiem całym sobą czuć, iż mamy kochającą żonę oraz (szczegółowe informacje) lojalnego małżonka a także wiernego przyjaciela, lecz w biznesie takiego typu emocje nie występują. Tam liczy się konkret i duże pieniądze, jakie można zyskać oraz (pełna treść) – niestety – zaprzepaścić.

Sprawdź też

Metody reklamowe muszą być nieprzeciętne

Miejsce na reklamę banerową
Bloger: Ursula Stalder
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Punktów sprzedaży, lokali gastronomicznych bądź lombardów jest w Polsce sporo, od groma. Zatem jeżeli ktoś pragnie wyróżnić odpowiednio swój biznes w żadnym przypadku nie może sądzić, że to łatwe. Gdy wyłącznie na jednej ulicy zauważyć można sześć aptek, nie może dziwić za bardzo, iż ich właściciele mogą uskarżać się na zbyt wielką konkurencję.


Wywiadownie gospodarcze opracowują tak zwany raport handlowy, który mieści w sobie, takie dane, jak: adres, numer telefonu danego podmiotu, dane rejestrowe, historia firmy, udział w rynku, kapitał nieruchomości, zatrudnienie, import, eksport, wypłacalność, ocena płatności, terminowość spłacania zobowiązań, wyniki finansowe na tle sektora i wiele, wiele innych. Dzięki tak przygotowanej dokumentacji pojawia się widok przedsiębiorstwa, z jakim chcemy współpracować. Jeśli zamiast obiekcji i stałej niepewności pragniemy mieć gwarancję prawdziwego kontrahenta warto skorzystać z usług tego typu instytucji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.