Naprawdę opłaca się importować towary z Chin

Respektujemy Państwo Środka, ponieważ to błyskawicznie rozwijająca się ekonomia, która za jakiś czas będzie zapewne na pierwszym miejscu. Wiadoma sprawa: Chińczycy są generalnie w dalszym ciągu raczej niebogatym społeczeństwem, ale zapamiętajmy, że jeszcze jakiś czas temu Chińczycy cierpieli na głód, zatem progres jest godny respektu. Trudno w takim razie nie docenić Chińczyków, szczególnie, iż w ostatnich latach zauważyć można, że chińskie produkty nie są wcale tandetne. Przykładowo firma Lenovo doskonale pokazuje chiński sukces.
kartony z papierami
Bloger: kathryn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
I w tym momencie trzeba postawić zasadnicze pytanie: jak jakoś, chociażby trochę, zarobić na rozwoju tego dużego kraju? Istnieją całkiem fajne opcje. I nawet najzwyklejszy student może zarabiać na Chinach!

W końcu praktycznie każdy człowiek może sprowadzać produkty z chin - trzeba posiadać odpowiednie środki finansowe, a na dodatek zaufanego dostawcę. Jeżeli dopiero co zaczynamy sprowadzać produkty z Państwa Środka mamy święte prawo nie mieć większego pojęcia, którzy dostawcy są w porządku, a którzy po prostu odrobinę jakby psują pozytywny wizerunek Chińczyków na świecie. Na całe szczęście na azjatyckich serwisach zakupowych idzie bez najmniejszego kłopotu rzetelnie oblukać sprzedawcę, no to akurat nic specjalnie problematycznego. Raduje serce, że azjatyckie produkty są coraz solidniejsze, chociaż inna kwestia jest taka, iż w istocie Chiny są coraz droższym krajem, to typowy proces.


Sprawdź też

W jaki sposób wydajnie funkcjonować na rynku polskim i międzynarodowym

transport ciężarowy
Bloger: Blondin Rikard
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca, który chce rozwijać własną firmę, musi zdawać sobie sprawę z tego, że funkcjonowanie tylko i wyłącznie na rynku lokalnym, nie będzie w stanie zagwarantować mu odpowiednich zysków, a co się z tym łączy, że w dłuższej perspektywie czasu, może się okazać, że nie uchowa się w branży. Dlatego właśnie stopniowo warto wychodzić poza rynek lokalny, a następnie poza rynek krajowy, gdyż im znaczniejsza grupa zróżnicowanych odbiorców, tym znaczniejsza szansa, na odniesienie wymarzonego sukcesu.


Regały paletowe
Bloger: Feed My Starving Children (FMSC)
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jednak w dalszym ciągu taka zwykła chińska hurtownia internetowa, a naprawdę wiele ich działa, gwarantuje świetne laptopy, ubrania czy drobne AGD w coraz lepszej jakości, lecz za takie pieniądze o których w powiedzmy Polsce moglibyśmy tylko zamarzyć. Co prawda szybki wzrost importu z Chin negatywnie działa na naszą ekonomię, ponieważ nasza produkcja jest sporo mniej konkurencyjna pod względem cenowym, lecz bądź co bądź ciężko nie dostrzec, że właśnie tak sprawuje się wolny rynek. Inna sprawa to naturalnie to, iż na wszelkie produkty z Azji jest naliczane cło oraz inne podatki.

Zainteresował Cię nasz tekst? Więc zapraszamy Cię - wejdź na kolejną witrynę i dokonaj oceny (https://soapbubble.pl/) naszych starań. W przypadku jakiś niepewności - pytaj!

Czyli profit będzie niższy.
Na podstawie danych z: http://www.maxy.pl/
2019/05/10, 07:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.