Ochrona danych personalnych, co to oznacza?

Zważywszy na coraz większą popularność handlu internetowego w Polsce, spora ilość osób prywatnych traktuje prowadzenie sprzedaż w sieci jako dodatkowe źródło dochodu a także ewentualność połączenia ”przyjemnego z pożytecznym” - pasji z zadowoleniem finansowym.
sakupy
Bloger: Praktycy.com
Na podstawie danych z: Praktycy.com
Prowadzenie e-sklepu to idealny pomysł na powrót na rynek pracy dla mam, bądź osób, które zdecydowały się wykonywać jedynie pracę zdalną. Dla tej grupy osób, założenie prywatnej firmy to niezaprzeczalnie szansa na spełnienie marzeń o własnym biznesie. Łatwość dokonania zakupu, oszczędność czasu i pieniędzy oraz dostawa do domu to najczęściej wymieniane powody, dla których warto kupować w sieci. Dla posiadaczy sklepów jest to szansa dotarcia do milionów osób, które korzystają z internetowych zakupów.

Nasze nowe teksty są tak samo interesujące, co ten. Więc kliknij w łącze tu… (https://laskozas.pl/pl/c/Artykuly-higieniczne/22) i czytaj skrupulatne informacje. Zachęcamy!

Łatwość założenia oraz względnie niski wkład własny w rozbudowanie sklepu to argumenty, które przekonują coraz więcej osób do skorzystania z propozycji prowadzenia sklepu internetowego. Zobowiązując się do prowadzenia działalności, dobrze jest wcześniej zapoznać się z przepisami prawa, szczególnie z ustawą o ochronie danych osobowych, która informuje iż jeśli jesteśmy posiadaczami sklepu internetowego i wykorzystujemy dane swoich klientów - mamy obowiązek rejestracji bazy klientów w GIODO (Generalny Inspektor Danych Osobowych). Obowiązek ochrony przetwarzanych danych osobowych posiada każdy posiadacz e-sklepu. Ma to związek nie tylko z obowiązkiem jego rejestracji u GIODO, ale również odpowiedniego zabezpieczenia i zarządzania bazą. Jeśli chcemy poszerzyć wiedzę na ten temat, możemy skorzystać z sieci, wpisując w wyszukiwarce frazę: ochrona danych osobowych w sklepie internetowym (usługi).
internetowy sklep
Mogliśmy się ostatnimi czasy parokrotnie się przekonać, jakie są efekty niedopilnowania obowiązków ze strony właściciela sklepu. Miało to ujemny wpływ zarówno na ich reputację, postrzeganie i tożsamość, jak również wiązało się z karami finansowymi. W naszym kraju kary za błędy bądź nieprawidłowości mogą być znaczne. Najsurowsze to 200 tysięcy złotych, a nawet pozbawienie wolności do lat 2. Uprawnione osoby do dostępu danych osobowych zmuszone są do zachowania ich w tajemnicy. Administratorem danych osobowych może być każdy pracownik firmy, który nabędzie uprawnienia do opieki danymi na stronie od właściciela sklepu.


Sprawdź też

Tryby sprzedaży

Kasa fiskalna
Bloger: kleuske
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
w dzisiejszych czasach transakcja nie wygląda w taki sposób jak to miało miejsce w latach dziewięćdziesiątych. W tamtym okresie po okresie komunizmu zaczęły pojawiać sięmikro samodzielne inicjatywy, jednakowoż nie
były dlatego znane nam spośród nowoczesnych czasów wielkie sieci merkantylne.
2023/09/16, 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.