I wszystko jasne!

Stojące, metalowe, drewniane lub plecione jak kosze. Jedne błyszczą, inne delikatnie filtrują światło. Zimową porą spędzamy z nimi sporo godzin, towarzystwo musi więc być wzorowe.

Niestety z lampami (łącze) w domu jest jak z grą w kasynie. Można dużo wygrać albo dużo stracić. Z rozwagą dobrane światło zdziała cuda, nietrafione wszystko zmarnuje.
Lampy w stylu glamour, czarne
Bloger: Nowodvorski Lighting
Na podstawie danych z: Nowodvorski Lighting
To właśnie światło leczy nas z zimowej depresji. Kiedy dni stają się coraz krótsze, żyrandole, kinkiety oraz lampki są namiastką światła słonecznego. Podstawowa zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Nie znaczy to jednak, że zaświecamy w domu wszystkie światła! Nastrój budujemy wedle potrzeb – inny na romantyczną kolację we dwoje, inny na spotkanie z przyjaciółmi. Co jest aktualnie w modzie? Przede wszystkim materiały i kształty. Abażury wełniane, filcowane, skandynawscy projektanci proponują oryginalne modele z drewna i forniru. Ograniczenia nie istnieją, lampy przypominają psy, balony, okręgi, bryły geometryczne, przeskalowane ręczne robótki. – Młode osoby wybierają designerskie pęki żarówek albo sztuczne tworzywa. Zwykle działamy standardowo: wybieramy jeden konkretny akcent, jakim są żyrandole do salonu. Lecz gdzie jest napisane, że ma on wisieć pośrodku sufitu? Może przecież przyjąć ciekawszą formę i stanąć na długiej nodze albo mieć ramię jak lampami (jeszcze więcej) Arco. Na przykład w jadalni. To takie pomieszczenie w którym w którym przydaje się górne oświetlenie, ale i dodatkowe sprawdza się znakomicie.


Sprawdź też

W każdym pomieszczeniu oczekujemy pewnego oświetlenia

Bloger: Calvado.pl
Nowoczesne lampy biurkowe mogą również robić za ozdoby

Niezbyt mocne lampy kuchenne nad blatem kuchennym są konieczne – inaczej nasz cień zasłoni miejsce w którym pracujemy. Dobrze jest lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem kuchennym. Wartym uwagi pomysłem są lampy z długimi przewodami, które zawieszamy na hakach umiejscowionych w różnych miejscach sufitu. Jakże funkcjonalne rozwiązanie!
W internecie znajdziemy wiele sklepów z lampami (oświetlenie do domu), które świetnie odnajdą się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych wnętrzach domów. Sklepy oferują fachową pomoc w dobrze oświetlenia, i co najbardziej istotne dają gwarancję bezpiecznych i błyskawicznych zakupów.
Zatem nie dobierajmy lamp do odcienia talerzy w kredensie, gdyż to jak mieszkamy, jest wyrazem naszego stylu i charakteru.
2018/07/04, 15:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.