I wszystko jasne!

Stojące, metalowe, drewniane lub plecione jak kosze. Jedne błyszczą, inne delikatnie filtrują światło. Zimową porą spędzamy z nimi sporo godzin, towarzystwo musi więc być wzorowe.

Niestety z lampami w domu jest jak z grą w kasynie. Można dużo wygrać albo dużo stracić. Z rozwagą dobrane światło zdziała cuda, nietrafione wszystko zmarnuje.
Lampy w stylu glamour, czarne
Bloger: Nowodvorski Lighting
Na podstawie danych z: Nowodvorski Lighting
To właśnie światło leczy nas z zimowej depresji. Kiedy dni stają się coraz krótsze, żyrandole, kinkiety oraz lampki są namiastką światła słonecznego. Podstawowa zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Nie znaczy to jednak, że zaświecamy w domu wszystkie światła! Nastrój budujemy wedle potrzeb – inny na romantyczną kolację we dwoje, inny na spotkanie z przyjaciółmi. Co jest aktualnie w modzie? Przede wszystkim materiały i kształty. Abażury wełniane, filcowane, skandynawscy projektanci proponują oryginalne modele z drewna i forniru. Ograniczenia nie istnieją, lampy przypominają psy, balony, okręgi, bryły geometryczne, przeskalowane ręczne robótki. – Młode osoby wybierają designerskie pęki żarówek albo sztuczne tworzywa. Zwykle działamy standardowo: wybieramy jeden konkretny akcent, jakim są żyrandole do salonu. Lecz gdzie jest napisane, że ma on wisieć pośrodku sufitu? Może przecież przyjąć ciekawszą formę i stanąć na długiej nodze albo mieć ramię jak lampami (jeszcze więcej) Arco. Na przykład w jadalni. To takie pomieszczenie w którym w którym przydaje się górne oświetlenie, ale i dodatkowe sprawdza się znakomicie.


Sprawdź też

Jak wybrać oświetlenie do mieszkania?

Lampy podłogowe
Bloger: Carodean Road Designs
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dosyć często, aranżując swoje wymarzone mieszkanie, zapomina się o tym, że diabeł tkwi w szczegółach i to one decydują o tym, jak będzie się prezentował rezultat ostateczny. Ogromne znaczenie ma z reguły dobór odpowiedniego oświetlenia, tym bardziej, że w Polsce przez zdecydowaną większość roku zmrok pojawia się rzeczywiście wcześnie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.