Czy język koreański jest przydatny jako kolejny?

Znasz angielski, ale pragniesz mówić w jeszcze jednym języku? Marzysz o egzotycznym wyzwaniu czy raczej preferujesz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór jest ogromny, bo języków jest mnóstwo, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz patrzeć pod katem siły kraju (gospodarka, polityka), jak i patrzeć przez pryzmat zainteresowań. Jest ci blisko do jakiegoś kraju, lubisz tamtą kulturę czy geografię, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: pasję czy rozsądek? Można podjąć naukę języka łacińskiego, choć to język martwy, ale dostępne są słowniki i inne pomoce, lecz czy warto się uczyć języka, którym już nikt się nie posługuje?


książka
Na podstawie danych z: www.morguefile.com
Oba te determinanty: fascynacja i rozsądek, niekoniecznie się wykluczają, można przecież fascynować się danym krajem i uczyć się danego języka, myśląc o lepszych zarobkach. Takie możliwości gwarantuje na pewno język koreański (oferta nauki koreańskiego). Nie jest tak popularny, jak na przykład chiński czy japoński, lecz daje ciekawe perspektywy. Mamy w Polsce wiele koreańskich firm, oczywiście do kontaktów z przedstawicielami z tego kraju wystarcza angielski, lecz możemy więcej zyskać, posługując się ich ojczystą mową. Naukę języka koreańskiego zacznijmy od podstaw, a dopiero później bierzmy się za słowniki i zaawansowane podręczniki. A może coś bliższego? Nie warto sięgać jednak po języki z rodzimej, słowiańskiej grupy językowej (czeski, rosyjski, słowacki), lecz spróbujmy czegoś trudniejszego. Litwa, choć tak bliska Polsce, ma zupełnie inną mowę.


Można przyznać, że język litewski - http://www.nowkom.pl/tlumaczenia-jezyk-litewski.html - (lekcje macedońskiego) jest jednym z trudniejszych na świecie. W tym zestawieniu, z krajów europejskich śmiało może konkurować z polskim, fińskim czy węgierskim. Litewski załapuje się do grupy języków wschodniobałtyckich. W naszej ojczyźnie znajdziemy książki i słowniki do nauki języka litewskiego. Warto też, z racji niedużej odległości jeździć tam i podnosić swoje możliwości językowe w prawdziwych sytuacjach. Trochę lekceważonym językiem jest język macedoński. Warto go poznać , choćby patrząc na bogatą historię tego kraju. Nauka języka macedońskiego i pomoce dostępne na rynku (słowniki, podręczniki) nie są imponujące, lecz warto podjąć trud.
2018/10/03, 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.