Znaczenie gazu ziemnego dla gospodarki.

Jednym z trzech podstawowych mediów w naszych domach jest gaz ziemny. Stosowany on jest od dziesięcioleci, w zastosowaniach domowych do podgrzewania wody i przygotowywania potraw, a w chemicznym przemyśle do produkcji wielu istotnych surowców i związków. Gaz ziemny wydobywany jest z pokładów znajdujących się pod powierzchnią ziemi.
butle z gazem
Bloger: Disco-Dan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Najczęściej użytkowane złoża mają postać ogromnych pęcherzy leżących kilkaset metrów pod ziemią. Wykorzystując odpowiednie urządzenia wydobywcze gaz ziemny wydobywany jest na powierzchnię, a następnie jest przesyłany do końcowych odbiorców. Od pewnego czasu dużą popularnością cieszyć się zaczęła metoda uzyskiwania gazu ziemnego z łupków. Gaz taki, zmagazynowany w pewnym rodzaju skał, dzięki użyciu pewnych chemicznych substancji uwalnia się ze skały i następnie odpompowywany z odwiertów. Aby metoda ta opłacała się przy wydobyciu, to skały muszą zawierać odpowiednią ilość zgromadzonego gazu, jak pokazuje przykład Stanów Zjednoczonych jeżeli skały są odpowiedniej jakości, to uzyskanie surowca będzie naprawdę tanie.


Ziemny gaz jest uważany, poza ropą naftową, za surowiec o znaczeniu strategicznym (dokładne dane o przyłączeniu). Ponieważ produkcją ziemnego gazu zajmuje się jedynie parę państw, to reszta z nich będzie w pewien sposób od nich uzależniona. Normalni użytkownicy domowi w ostatnim czasie w zasadzie nie czują żadnych problemów i zawirowań z dostarczaniem tego paliwa. Ludzie zwyczajnie gaz w swoich kuchenkach mają, co najwyżej mogą ich zainteresować sprzedawcy gazu w Polsce, aby znaleźć taniego i dobrego. Lecz w skali państwa zabezpieczenie dostaw gazu jest bardzo istotne. Gaz jest jednym z głównych surowców służących do ogrzewania w zimie, a poza tym otrzymuje się z niego dużo substancji chemicznych stosowanych w większości dziedzin życia. Nasz kraj posiada zapasy które wystarczają na kilkadziesiąt dni w przypadku jakiś problemów z dostawami. Część gazu wydobywana jest na terenie naszego kraju, lecz jednak największa jego ilość sprowadzana jest zza wschodniej granicy (więcej przydatnych informacji). W ostatnich latach realizować zaczęto pomysł budowy gazowego terminala, tak żeby można było przyjmować tam skroplony oceń nasz profil http://hmlnosewicz.pl:gaz z innych krajów.


Sprawdź też

Dobór osoby prezentującej sprawy prowadzonej działalności za granicą

biznes
Bloger: The Elite Ayrshire Business Circle
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dopasowanie osoby prezentującej aspekty firmy za granicą to coś najważniejszego, za pośrednictwem czego jest możliwość posiadać pewność, iż osoba tego typu wcale nie zawiedzie naszych żądań. Dzięki temu, w każdej kwestii będziemy przekonani co do tego, iż interesom należącym do nas nic nie zagraża. O to dbać mają obowiązek przede wszystkim ci biznesmeni, jacy posiadają mocniej zaawansowane spółki albo także ci, jacy już uprzednio mieli jakiekolwiek kłopoty, kiedy chodzi o reprezentowanie spółki za granicą.
2018/04/22, 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.