Czy warto pobierać naukę mało znanych języków obcych?

Po komunie w polskim krajobrazie wiele się zmieniło. Najważniejsze jednak zmiany zaszły tam, gdzie kiedyś było nieciekawie i pustu: w edukacji. Za komuny były tylko uczelnie państwowe, na które udawali się nieliczni, dokładnie tak samo było z nauką języków obcych: każdy musiał uczyć się języka rosyjskiego. Teraz na szczęście jest inaczej. Możemy studiować i poznawać języki, które chcemy. Kreuje to sytuacje, że wielu z nas wybiera takie języki obce, że brzmienie niektórych słów powoduje, że, włos się na głowie jeży…


nauka w bibliotece
Bloger: University of the Fraser Valley
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Weźmy taki język mandżurski. Pomocy naukowych: ćwiczeń i słowników do nauki języka mandżurskiego nie zakupisz w znanej sieci sklepów, nie kupisz tak łatwo samouczka, jak do niemieckiego czy zapraszamy do: kliknij ten portal http://probudiament.pl/ hiszpańskiego, więc komu potrzebny taki trud? Najnormalniej otworzyliśmy się na świat, możemy jeździć wszędzie, więc czerpiemy garściami z tych możliwości. Możemy z także uczyć się innych ciekawych, lecz dość ciekawych języków.


Weźmy pod lupę taki język mongolski. Brzmi dość znajomo, tak, wiemy, gdzie leży kraj, lecz angażując się w ten język dostrzegamy historię Mongolii, spotykamy jej mieszkańców, to bardzo wciągająca podróż. Co prawda nauka języka mongolskiego (opanuj język mongolski) nie należy do łatwych, nie ma wiele pomocy naukowych: słowników czy hs.wroc.pl/ podręczników, jednakże jeśli tylko naprawdę ma się ochotę, naprawdę można dotrzeć do odpowiednich pomocy naukowych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.