Czymże jest pierwsza komunia święta?

Każda pociecha ma w życiu momenty w których chce czuć się wyjątkowo, chwile w których chce czuć, że jest najpiękniejsze. No bo przecież w życiu są piękne tylko chwile, idąc tropem pewnego rodzimego piosenkarza, mianowicie świętej pamięci Ryszarda Riedla, byłego wokalisty kapeli Dżem. Mianowicie są to, szczególnie w życiu dziecka, chwile, gdy zwrócone są na nie spojrzenia wielu ludzi, zarówno tych bliskich, z którymi spotyka się ono regularnie, jak i spojrzenia rówieśników, a również i spojrzenia zupełnie obcych ludzi. Jakie to są momenty? Między wieloma innymi na przykład takie chwile jak pierwsza komunia święta. Czymże jest ta pierwsza komunia święta i dlaczego jest ona jedną z najważniejszych chwil w życiu dziecka, które jest wychowywany w wierze katolickiej?

pierwsza komunia
Bloger: Kris Duda
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Mianowicie pierwsza komunia święta jest jedną z wielu przeróżnych uroczystości katolickich, jednak uroczystość ta na tle innych, jest naprawdę wyjątkowa. Jest to związane to w głównej mierze z wiekiem osoby, która do niej przystępuje, a również i z tym, że pierwsza komunia święta odbywa się tylko raz w życiu, tak więc też jest tak wręcz prosto pisząc, hucznie obchodzona przez same pociechy oraz rodziny tych pociech, które do niej aktualnie przystępują. Z zgodnie z tym co jest zawarte w iście encyklopedycznej definicji, umieszczonej na łamach jednej z najbardziej znanych encyklopedii internetowych nie tylko w naszym kraju, czyli w Polsce, ale także i na całym świecie, Pierwsza Komunia Święta jest to [TG=uroczystość] katolicka, w której podczas mszy świętej wierzący po raz pierwszy przyjmują Najświętszy Sakrament, czyli zgodnie z wyznawaną przez nich religią, prawdziwie ciało samego Jezusa Chrystusa pod postacią chleba, który to chleb podczas trwania mszy świętej i wypowiedzeniu przez prowadzącego ją księdza odpowiednich słów, dokonuje swoistego przeistoczenia w ciało samego syna bożego.
Nic więc dziwnego nie ma w tym, że dzieci w tym dniu chcą wyglądać oryginalnie oraz tak samo się czuć. Czuć się jak najlepiej tylko mogą, by z uśmiechem przystąpić do pierwszego w ich życiu Najświętszego Sakramentu. Tradycyjne stroje komunijne nie różnią się zbyt od siebie, dziewczynki ubierają jasne sukienki, a chłopcy garnitury, czy alby komunijne, które to alby również są w kolorze jasnym, co ma symbolizować oraz świadczyć o czystości serca dziecka oraz o jego swoistej niewinności. Czym właściwie jest alba? Tak więc alba, z języka łacińskiego vestis alba, czyli biała szata, jest to bardzo długa, jasna szata liturgiczna, która noszona jest przez wszystkich księży oraz usługujących wszystkich stopni w czasie liturgii obrządku łacińskiego oraz również przez osoby duchowne wielu kościołów protestanckich, trzeba pamiętać również o tym, że alba jest szatą o długich, zazwyczaj dość szerokich rękawach, a cała alba sięga do kostek. Wywodzi się ona ze starożytnej tuniki. Teraz sporządzana jest z bardzo wielu rodzajów tkanin, nawet tych nazywanych tkaninami szlachetnymi, pierwotnie tworzona była po prostu ze zwykłego lnu.

Czy masz wątpliwości w odniesieniu do opisywanej kwestii? Jeśli tak, to kliknij tutaj i poznaj informacje (https://laversa.pl/dlugie-suknie) na przedstawiane zagadnienie - niewątpliwie będą one bardzo interesujące.

Do takiej alby, chłopiec może mieć również przeróżne dodatki, jakimi są między wieloma innymi na przykład rękawice, które z całą pewnością dodadzą naszej pociesze w tym jakże ważnym dla niej dniu sporo powagi, a być może i nieco więcej pewności siebie i radości spowodowanej przystąpieniem do Pierwszej Komunii Świętej - skromne alby do komunii.
2019/04/16, 13:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.