Zdrowie, a nawyki żywieniowe, czyli jaką kupić karmę dla zwierząt

Zwolennicy zwierząt staną w ich obronie za każdym razem. Niezależnie od tego, czy kwestia dotyczy chomika w klatce, czy czworonoga z budą. Wokół odżywiania, szczególnie psów, występuje kilka wartych uwagi przesłanek. Jeśli zależy wam na zdrowiu swoich psów stosujcie poniższe rady.


Jak wiemy wyznacznikiem żywienia oswojonych psów są kupowane na kilogramy karmy. Uwzględniając różnice rasowe, wagowe czy wieku psa karma dla psa bywa wielce zróżnicowana. Małe psiaki ważące do pięciu kilogramów, wedle zaleceń weterynarzy nie powinny zjadać więcej niż jedno, 400-gramowe opakowanie w puszce. Tymczasem czworonogi „giganty”, a więc np. dorosłe rottweilery i owczarki, byłyby w stanie zjeść pięciokrotnie i więcej takich dawek.
Kupując pokarm dla psa powinniśmy mieć na uwadze konkretne czynniki. Przede wszystkim liczy się zdrowie ulubionego czworonoga. Po jego poczynaniach łatwo zapamiętamy jaką karmę obdarzy szczególnym smakiem, a która zupełnie mu nie podejdzie. (Karmy dla psów) W tym miejscu nie zapominajmy o składnikach tego rodzaju żywności.


pies, karma
Bloger: Mark Hillary
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Podstawowym wyznacznikiem poziomu karmy jest ilość mięsa w niej. Klienci stale podnoszą pod tym względem głosy niezadowolenia. Domagają się zwiększenia proporcji mięsa do całości produktu. Znany z reklam Pedigree posiada tylko cztery procent mięsa. Dla większości posiadających psy to o wiele za mało. Ostatecznie jednak atrakcyjna kwota i uznana marka triumfują. W tym aspekcie liczy się ponadto sama jakość zwierzęcego białka. Pomagają w tym etykiety (etykiety cyfrowe) z tyłu karmy, z zawartością psiego jedzenia. (zobacz) Pochodzenie typowo mięsne(zobacz: kebab rzeszów dowóz) jest zdecydowanie lepszym wyborem, niż tzw. mieszanka mięsno-kostna.
Inaczej jest z obecnością zbóż – mniej zbożowego pyłu oznacza, że wartość odżywcza karmy jest zdrowsza, a dodatki smaku nie psują zdrowia naszym zwierzakom. Chemikalia nieraz odbiły się na zdrowiu czworonogów, choćby w postaci alergii pokarmowych. Niemiła prawda polega niestety na sprawdzaniu swojego czworonoga – niczym na poligonie doświadczalnym – do momentu, kiedy zrozumie on walory smacznego i zdrowego pokarmu.
Gdzie dobierzemy karmy dla psów? Bogatą ofertę jeśli chodzi o wybór zaserwuje nam zwykły sklep zoologiczny (zobacz). Dużym plusem tego miejsca jest możliwość konsultacji z fachowcem ds. zwierząt - nie ma co doszukiwać się jej natomiast w mniejszych marketach.
2019/10/12, 07:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.