Żydowska kultura jest ciekawa

Sporo opowiada się rzecz jasna o polskich uczelniach, ponieważ to głównie do nich chodzą nasze dzieci.
Coraz częściej mówi się również o szkołach angielskich, w których wszystkie zajęcia są wykładane właśnie w tym języku, a chodzi tutaj przede wszystkim o jego rzetelniejszą naukę, tak aby w późniejszych latach sporo lepiej się nim posługiwać, a co się z tym łączy, żeby także posiadać większe okazje na znalezienie fajnej i interesującej pracy.Możemy zapisać dziecko do żydowskiej szkoły Jednak tak na pewno stosunkowo niewiele obywateli rozumie, iż funkcjonuje szkoła Żydowska we Wrocławiu. Utworzona w 1997 roku przez znanego działacza żydowskiego Jerzego Kichlera wraz z rabinami oraz fundacją, weseli się w tym momencie wielkim zaciekawieniem.
zdjęcie
Bloger: Marian Schmidt
Na podstawie danych z: Marian Schmidt
Najpierw mieściła się w mieszkaniu, później dokupiono jeszcze kolejne piętro, w pewnym czasie uczniów było tak dużo, iż byli oni przeniesieni do budynku w którym kiedyś też mieściła się podstawówka żydowska. W tym momencie szkoła (technikum warszawa) ta swoją placówkę posiada w zabytkowej willi będącej własnością dwóch braci architektów, którzy są żydowskiego pochodzenia.

Sama wiedza to nie wszystko Poza zwykłą wiedzą, jaką dzieci przede wszystkim otrzymują w szkole, tu przykłada się też duży nacisk na wrażliwość oraz talent. Są one kształtowane, do każdego ucznia podchodzi się indywidualnie oraz kiedy tylko posiada on jakieś trudności z przerabianym materiałem czy z późniejszym rozwijaniem swoich talentów, to zawsze może liczyć na wsparcie ze strony oddanych nauczycieli. Koniecznie trzeba wspomnieć, iż szkoła przekazuje wartości w zgodzie ze własną nazwą, która w języku żydowskim oznacza „pokój wam” - więcej szczegółów na


Sprawdź też

W jaki sposób efektywnie przekonać innych do własnego zdania

szkolenia - techniki nlp
Obecnie, jeśli tylko podejmiemy się obserwacji, to zauważymy, że wszystko jest produktem, rzeczą, którą można sprzedać trzeba tylko wiedzieć jak. Ostatnimi czasy istotna rolę w życiu naszych rodaków staje się samorozwój. Ludzie, którzy nas nie znają mówią nam, co robić i jak robić, żeby umieć się zmotywować, żeby działać we właściwym kierunku.


Zapoznajmy się z jej programem
Jeżeli stwierdzimy, iż to właściwe miejsce dla naszego dziecka, kiedy kultura żydowska jest nam szczególnie niedaleka i chcemy, by nasze dziecko nie tylko przyswajało wiedzę, lecz także by wraz z pozostałymi uczniami i gronem pedagogicznym świętowało żydowskie święta, to na pewno przypisanie do tej szkoły będzie najlepszą decyzją, jaką będziemy mieli szansę podjąć w związku z jego nauką. Zwłaszcza, że poza jego umysłem, odpowiednio rozwijany i rozbudowywany będzie też jego duch, jak i wartości, które będzie stosował.
2018/12/08, 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.