Usługi audytorsko-księgowe

Jakiś czas temu księgowa w przedsiębiorstwie była niezastąpiona. W dzisiejszych czasach nieraz firmy korzystają z możliwości prowadzenia księgowości i innych usług finansowych przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac to okazja głównie do zmniejszenia kosztów firmy.
praca
Bloger: KIANO
Na podstawie danych z: KIANO
Oszczędności dla różnych podmiotów gospodarczych wypływają z różnych rzeczy. Dla małych firm angaż dedykowanego pracownika oraz zapewnienie mu odpowiednich szkoleń jest droższe niż zlecenie tych działań firmie zewnętrznej. Również ilość pracy w tym przypadku zazwyczaj nie wymaga osoby na pełnym etacie. Więcej na Duże korporacje traktują outsourcing jako formę inwestycji z, której profity będą widoczne za jakiś czas. Małe koszty wypływają z mniejszych opłat w stosunku z utrzymaniem własnego działu jak i z bardziej bez omyłkowej pracy firmy specjalistycznej. Na przykład analizowanie sprawozdań finansowych - patrz szczegóły - jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne. Czytaj też


Sprawdź też

Jak mocno istotne jest kontrolowanie pracy pracowników?

w pracy
Bloger: Graham Stanley
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś prezesem dużej firmy, z pewnością dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielce ważne jest monitorowanie na bieżąco swoich pracowników. Jeśli ktoś ma niewielką firmę, wtedy jest w stanie stale sprawdzać swoich pracowników samodzielnie, jednak w przypadku dużej ilości pracowników ich ciągłe sprawdzanie jest niemal niemożliwe.

Decydując się na zlecanie danych działań przedsiębiorstwo może poświęcić całą swoją uwagę kluczowej działalności, specjaliści z firmy zewnętrznej utrzymują na ogół wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest zazwyczaj przeprowadzony bardziej obiektywnie niż przez naszych własnych pracowników, pracownicy firmy zewnętrznej pilnują ciągłego podnoszenia kwalifikacji), przerzuca się ryzyko ponoszone w związku ze skutkami uchybień naszych pracowników. Poza wymienionymi zaletami nie da się nie wziąć pod uwagę również wad. Wolniejszy przepływ danych, mniejsze poczucie zobowiązania względem naszego przedsiębiorstwa, zmniejszone możliwości panowania nad procesami outsourcingu to tylko niektóre z nich.

Trudno odrzucić wszystkie powody, dla których outsourcing stał się tak popularny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. Warto więc przemyśleć wszelkie za i przeciw i wybrać najlepszą opcję dla swojej firmy. autor (polecamy rzuć okiem)

Autor:
2018/08/11, 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.