Na temat codziennych rzeczach, które bagatelizujemy

Każde mieszkanie, czy to ogromny, czy to malutki powinien mieć wskazane rzeczy. Na co dzień o nich nie myślimy, ponieważ używamy ich mimowolnie, zapominamy, że praca bez ich wsparcia stałaby się niezwykle utrudniona, co więcej, wykluczona. Odświeżmy sobie co mamy u siebie, a jednocześnie zwróćmy hołd takim cichym bohaterom.
sprzęt do dezynfekcji
Bloger: Lisa Risager
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Powszechnie dostępne środki do dezynfekcji to niezbędna ochrona przed zalewającym i zalepiającym nas brudem. Jak dalibyśmy radę zatroszczyć się o porządek naszego domu bez tych chemicznego wsparcia )? Wydaje się to nie do zrobienia. Wiadomo, niektórzy mają własne bardziej domowe sposoby, jak usunąć plamę czy pokonać jakieś zabrudzenie, jednak w zdecydowanej większości przypadków to nie pomaga. Zawsze w takim momencie w pobliżu jest środek do dezynfekcji powierzchni, który – w zależności od poziomu zaawansowania – wybawi plamę, zniszczy osad, doczyści armaturę czy uwolni gazówkę od spalenizny.

Sprzęt grający, laptop, lodówka i pralka? Co łączy takie rzeczy? Zdecydowanie ogromne ułatwienie życia, chociaż taka lodówka i laptop (z Internetem) to przedmioty niezbędne do funkcjonowania. Najistotniejszym jednocześnie wspólnym mianownikiem jest ich uzależnienie od… energii elektrycznej. No co byśmy zdziałali bez elektryczności, odpowiedź przychodzi sama – nic. Ogólnie o tym nie myślimy, śmiga w mieszkaniu wszystko napędzane przez elektryczność.

Zainteresował Cię nasz tekst? Jeśli tak, to czytaj tu (http://www.sklep.oemtuning.pl/pl/c/B4/726) o podobnej tematyce na kolejnej stronie - odnajdziesz ją w linku poniżej.

Jakby nagle go zabrakło… aż niemożliwe do wyobrażenia. Wystarczy, iż nie ma przez jakiś czas, na przykład, w czasie burzy, a już jakoś dziwacznie. Tak samo ma się sprawa z wodą.
Trudno także sobie wyobrazić nieogrzewany dom zimową porą. Zwłaszcza zapominamy o tym w mieszkaniu wielorodzinnym, gdzie posiadamy ogrzewanie miejskie. Nie musimy o nic się bać, w każdej chwili mamy możliwość odkręcić kurek, aby zaraz nasze mieszkanie wypełniło się przyjemnym ciepłem. O takim komforcie zdajemy sobie sprawę, kiedy jest jakaś awaria i ogrzewania nie ma. Czujemy się wtedy nieludzko, bo niełatwo czuć się w tego typu mieszkaniu zwyczajnie. Na dworze mróz, przez ściany i okna - więcej o adams okna -> http://oknagalio.pl/ - dostaje się go coraz więcej do domu. Nieprzyjemne uczucie. Wtedy właśnie doceniamy to, co niby dostajemy normalnie, jak gdyby automatycznie, lecz nie podejrzewamy, iż mogłoby kiedyś tego zabraknąć. Wydaje nam się takie coś normalne.


Sprawdź też

Internet to nie wszystko

butelka ze środkiem do dezynfekcji
Bloger: Kristian Bjornard
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Lata lecą, co widać na przykładzie funkcjonowania różnych branż. Dawniej, jeszcze przed erą wirtualnej sieci nie było innej możliwości, jak wybrać się do sklepu po to, czego potrzebujemy. Obecnie i to ulega zmianie, a widocznie jest to nawet w takich miejscach, jak branża spożywcza. W dużych miastach można już robić zakupy przez Internet. Są jednak usługi, jakie zawsze pozostaną stacjonarne, przynajmniej przez najbliższych kilka lat.
2020/02/20, 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.