Nie radzisz sobie ze spłatą rat? Zdecyduj się na konsolidację

Polacy bezustannie zaciągają kredyty: na samochód, mieszkanie, wycieczki. Często decydują się na dodatkowe propozycje banków, korzystając z kart kredytowych czy kredytów odnawialnych w ramach konta osobistego. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.
kredyt
Bloger: Sean MacEntee
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, możliwe jest nawet kilkukrotne obniżenie miesięcznej raty. Dzięki temu mamy mniejszy problem z jej stratą. Poza tym, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Jest też szansa ich przewalutowania. Rozróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy.

Sprawdź też

Współcześnie prawie każdy kupuje on-line

zakupy on-line
Bloger: Vanguard PR
Na podstawie danych z: Vanguard PR
Kupujemy permanentnie rozmaite produkty na serwisach w internecie. Najczęściej są one podobne do tradycyjnych aukcji, gdzie mamy możliwość nabyć dany produkt licytując najwyższą wśród proponowanych cenę. Zakupy tego rodzaju najczęściej umożliwiają nam także nabycie czegoś za ustanowioną uprzednio cenę, jaka jednak na ogół jest trochę wyższa od tej, za którą mamy zamiar daną rzecz nabyć.


Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, ale przyznawany jest na dłuższy okres z mniejszym oprocentowaniem na wyższe sumy. kredyty (kredyt inwestycyjny dla firm) gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę , krótki czas, i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tym przypadku nie domaga się zabezpieczenia. firm (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-hipoteczny) konsolidacyjny spłacamy w jednym banku, przez co przy odpowiedzialnym podejściu do całego przedsięwzięcia okażemy się godnym zaufania klientem.


Zamiast kilku, zazwyczaj niejednakowych rat mamy jedną ratę, i to jakże dogodną. Niestety
kredyt
Na podstawie danych z: http://pixabay.com
równocześnie z wydłużeniem okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Co prawda wolność kosztuje - mimo, iż spłacamy niższe raty, to koszt kredytu jest wyższy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Lecz nie zapominajmy, że dla klientów banków mających problemy z terminową spłatą rat, cały czas jest to kusząca oferta.

Podstawowym celem kredytu konsolidacyjnego jest wywiązanie się z zobowiązań, więc gdy widzimy, że jego warunki są zbyt wymagające, musimy przeprowadzić rozmowę z bankiem. Jest to możliwe, ponieważ każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany odrębnie, biorąc pod uwagę sytuację materialną klienta. Jeśli dysponujemy rzeczowymi argumentami, istnieje duża szansa, że uda się do nich przekonać bank.
2018/01/29, 14:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.