Nie radzisz sobie ze spłatą rat? Zdecyduj się na konsolidację

Polacy bezustannie zaciągają kredyty: na samochód, mieszkanie, wycieczki. Często decydują się na dodatkowe propozycje banków, korzystając z kart kredytowych czy kredytów odnawialnych w ramach konta osobistego. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.
kredyt
Bloger: Sean MacEntee
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, możliwe jest nawet kilkukrotne obniżenie miesięcznej raty. Dzięki temu mamy mniejszy problem z jej stratą. Poza tym, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Jest też szansa ich przewalutowania. Rozróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy.

Sprawdź też

Banki we współczesności w znacznym stopniu ewoluowały w porównaniu do własnych poprzedników sprzed wielu lat

internet
Bloger: istock.com
Na podstawie danych z: istock.com
Kiedyś podstawową i właściwie jedyną usługą świadczoną przez banki była możliwość tworzenia i wykorzystywania rachunku bankowego. Rzecz jasna sama ta możliwość wnosiła bardzo dużo, gdyż od tamtej pory wiele osób mogło zdeponować swoje pieniądze w bezpiecznym miejscu, bez obaw o to, że zostaną skradzione. W porównania do trzymania gotówki w domowym schowku była to zatem duża ewolucja. Z biegiem lat gama usług w bankach oraz produktów przez nie udostępnianych zwiększała się.


Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, ale przyznawany jest na dłuższy okres z mniejszym oprocentowaniem na wyższe sumy. kredyty (kredyt inwestycyjny dla firm) gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę , krótki czas, i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tym przypadku nie domaga się zabezpieczenia. firm (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-hipoteczny) konsolidacyjny spłacamy w jednym banku, przez co przy odpowiedzialnym podejściu do całego przedsięwzięcia okażemy się godnym zaufania klientem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.