Nie radzisz sobie ze spłatą rat? Zdecyduj się na konsolidację

Polacy bezustannie zaciągają kredyty: na samochód, mieszkanie, wycieczki. Często decydują się na dodatkowe propozycje banków, korzystając z kart kredytowych czy kredytów odnawialnych w ramach konta osobistego. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.
kredyt
Bloger: Sean MacEntee
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, możliwe jest nawet kilkukrotne obniżenie miesięcznej raty. Dzięki temu mamy mniejszy problem z jej stratą. Poza tym, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Jest też szansa ich przewalutowania. Rozróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy.

Sprawdź też

Jakim sposobem zdobyć dodatkowe pieniądze dla własnej działalności gospodarczej?

pieniądze
Bloger: Jan Fidler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każdy z nas doskonale wie, że żyjemy w stosunkowo bardzo trudnych czasach, gdzie po wielokroć główną rolę grają pieniądze. Ich brak niestety niejednokrotnie jest przez nas mocno odczuwany, skutkiem tego też obligatoryjnie nieustannie poszukujemy bardzo dobrych sposobów, dzięki którym nasz stan konta wyraźnie się zmieni. Ich wachlarz jest wybitnie szeroki, niemniej jednak po wielokroć nie posiadamy wystarczającej wiedzy, które z nich bez wątpienia możemy wykorzystać.


Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, ale przyznawany jest na dłuższy okres z mniejszym oprocentowaniem na wyższe sumy. kredyty (kredyt inwestycyjny dla firm) gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę , krótki czas, i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tym przypadku nie domaga się zabezpieczenia. firm (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-hipoteczny) konsolidacyjny spłacamy w jednym banku, przez co przy odpowiedzialnym podejściu do całego przedsięwzięcia okażemy się godnym zaufania klientem.


Zamiast kilku, zazwyczaj niejednakowych rat mamy jedną ratę, i to jakże dogodną. Niestety
kredyt
Na podstawie danych z: http://pixabay.com
równocześnie z wydłużeniem okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Co prawda wolność kosztuje - mimo, iż spłacamy niższe raty, to koszt kredytu jest wyższy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Lecz nie zapominajmy, że dla klientów banków mających problemy z terminową spłatą rat, cały czas jest to kusząca oferta.

Podstawowym celem kredytu konsolidacyjnego jest wywiązanie się z zobowiązań, więc gdy widzimy, że jego warunki są zbyt wymagające, musimy przeprowadzić rozmowę z bankiem. Jest to możliwe, ponieważ każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany odrębnie, biorąc pod uwagę sytuację materialną klienta. Jeśli dysponujemy rzeczowymi argumentami, istnieje duża szansa, że uda się do nich przekonać bank.
2018/01/29, 14:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.