Internet to nie wszystko

Czasy się zmieniają, co możemy zauważyć na przykładzie działania różnych branż. Dawniej, jeszcze przed erą Internetu nie było innych możliwości, jak pójść do sklepu na zakupy. Dzisiaj i to się zmienia, a widocznie jest to nawet w tego typu miejscach, jak branża spożywcza. W wielkich miastach można już zamawiać zakupy przez Internet. Są jednakże usługi, które zawsze będą stacjonarne, co najmniej przez najbliższych parę lat.
środki do dezynfekcji
Bloger: damo1977
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W sumie trudno i to przewidzieć, ponieważ rozwój techniki pędzi dość błyskawicznie, a dwa lata w dzisiejszych czasach to istotnie bardzo krótki acz intensywny okres. Załóżmy jednakowoż, że niektóre branże ostaną się tylko offline, które to będą?

Czy damy radę się ostrzyc w Internecie? Brzmi dziwacznie, lecz kto wie, jak będzie za kilka lat. Dzisiaj jednak wszystko wskazuje na to, iż obecny stan pozostanie przez długi czas nienaruszony. Możemy oczywiście poczytać o tym, jak kogoś obciąć, jak zrobić sobie fryzurę, możemy kupić maszynkę do włosów i sami nawet się ostrzyc, jednak nie będzie miało to wiele wspólnego z profesjonalnym fryzjerskim zabiegiem.

Jest wiele innych dziedzin, które muszą się rozwijać w normalny sposób. Możemy internetowo kupić wszelkie niezbędne rzeczy do remontu, ale sami być może nie damy rady wykonać remontu. Jesteśmy w stanie kupić prawie wszystkie środki do dezynfekcji przez Internet , ale jak przyjdzie do prawdziwej dezynfekcji (przykładowo, gdy zalęgną nam się w domu jakieś robaki), to będziemy zmuszeni wezwać do tego fachową firmę.

Sprawdź też

Aktualnie w różnorodnych aspektach życia można zauważyć wpływ nowoczesnych technologii

kredyt
Bloger: Sean MacEntee
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obecnie w różnorodnych dziedzinach życia widać obecność nowych technologii. Dotyczy to zwłaszcza komputerów i Internetu. Widać to wyraźnie na przykładzie urzędów i pozostałych instytucji państwowych, które aktualnie w większości przypadków są już skomputeryzowane. Powszechna komputeryzacja objęła również sferę bankowości. Jednym z początkowych przejawów tego zjawiska było pojawienie się bankomatów, urządzeń skomputeryzowanych wykorzystywanych do szybkiego wypłacania gotówki z konta.


Jednocześnie, takie zdanie się na Internet może zaprowadzić nas do absurdów i niebezpiecznych sytuacji. Znanym zagrożeniem są porady medyczne udzielanie na różnorodnych forach internetowych. Wielu ludzi godzinami siedzi na tych forach i studiuje rady różnych domorosłych „lekarzy”, czyli ludzi, którzy nie posiadają żadnych kwalifikacji do wydawania jakichkolwiek sądów czy opinii.
Jeśli jest to w formie wsparcia czy podzielenia się własnymi przeżyciami z dolegliwościami to owszem, tego typu miejsca w internecie są bardzo potrzebne, gdyż dodają wiary w wyleczenie. Jednakże, często dana osoba zamiast pójść jak najszybciej do lekarza radzi się zebranych na forum i sama się leczy. To groźne. Musimy bronić się przed tego typu pomocą, gdyż może nas to kosztować zdrowie, a nawet życie.

Jeżeli spodobał Ci się przedstawiany tekst i masz chęć zdobyć więcej informacji, to z pomocą przyjdzie Ci odsyłacz do serwisu - w tamtym miejscu odnajdziesz fascynujące informacje.

Życie mamy tylko jedno, a zdrowie można dość szybko utracić, miejmy to na uwadze. Dodatkowo kup suszarkę www
2018/11/20, 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.