Jaki dialekt obcego kraju wybrać jako ten drugi?

Uczmy się języków, jeśli pragniemy zostać kuszącymi kandydatami na rynku ofert pracy. Tak się to dzieje obecnie, że rzadkie umiejętności to klucz do ciekawej, lepiej opłacanej pracy. Dobiegł końca czas, gdy dobrą pracę dostawało się ze znajomością języka angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć w miarę dobrą pracę, lecz jeśli marzymy o zajęciu wyjątkowym, powinniśmy uczyć się na przykład takiego języka, jak hebrajski czy fiński.
nauka języków obcych
Bloger: Laurie Sullivan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika jest sensowna dopiero po przyswojeniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, piszemy w alfabecie hebrajskim, więc przed studiowaniem lektur czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas nudna praca nad literkami.

To przyciągający oko tekst, ale dodatkowo zgłąb również inny pokrewny oraz w równym stopniu nietuzinkowy wpis - my zalecamy to źródło (https://mb-adwokat.pl/prawo-cywilne/).

Jeśli brak nam chęci spójrzmy na dzieci, jak one uczą się polskiego, który początkowo jest dla nich jak język obcy dla nas. Wiadomo, mamy swoje lata i nie jest już tak świeży, jak u kilkulatka, lecz warto próbować.
Wszystko zależy jednak jak silny jest nasz zapał. Skoro hebrajski (nauka języka greckiego) może być zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób dobrze mówi po norwesku (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (egzotyczny fiński)


Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) da się urozmaicić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki.

Zajrzyj do serwisu twórcy (https://btzielonadolina.pl/spacer-w-chmurach), jeżeli zaciekawiły Cię wiadomości opracowane w tym poście. Tam otrzymasz o wiele więcej szczegółów.

Kraj ten jest blisko, więc zawsze możemy wyjechać tam na krótki urlop, żeby podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie pomaga w nauce języków jak posługiwanie się nim „na żywo”, w kontakcie z drugą osobą. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) wzbogaćmy wycieczką do tego pięknego kraju. Też jest dość blisko.


Sprawdź też

Nieznane języki obce – większe szanse na polskim rynku pracy

studia
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu/
Zachęcają nas do nauki języków znanych. Powtarza się, ucz się niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. A czy nie lepiej włoskiego albo rosyjskiego. Język angielski już znasz, drugi taki język też ci się przyda. To wszystko jest prawdą, znajomość angielskiego to minimum, ale wybór kolejnego jest niezmiernie ważny. Jednak zachęcamy do zdecydowania się na mniej znany, bardziej niespotykanego języka. Może to być na przykład rumuński, serbski, słowacki czy słoweński.


Jeśli wywnioskujecie, że jednak Skandynawia jest za chłodna, to może warto wybrać coś z południa, na przykład język grecki. Naukę tego języka warto wystartować od przyswojenia alfabetu, gdyż jest dość oryginalny. Choć Grecja w ostatnich latach straciła na znaczeniu gospodarczym to wciąż kraj z bogatą tradycją, którą warto będzie zgłębić, na przykład poprzez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).
2020/05/05, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.