Maszyny potrzebne od zaraz

Wynajem czy leasing? Oto pytanie, które spędza sen z powiek przedsiębiorcom mającym w planach usprawnienie działalności. Która koncepcja przyniesie większe korzyści?

Wypożyczalnie maszyn budowlanych są coraz łatwiej dostępne i posiadają coraz bardziej rozbudowaną i interesującą paletę usług. Zaletą tej koncepcji jest mała ilość formalności (z reguły trzeba przedstawić tylko dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność maszyny po podpisaniu umowy. Umowy mogą być zawierane bez limitu czasowego, (zależnie od potrzeb), a im dłuższy czas obejmuje, tym miesięczny koszt wynajmu jest niższy. Wypożyczalnia ponosi także odpowiedzialność za konserwację i naprawy maszyn, pod warunkiem, że, nie wynikają one z winy użytkownika – przedsiębiorcy. Minusem tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie posiadać ich na stanie tudzież właśnie mogły zostać wynajęte), jak również stosunkowo wysokie opłaty.

Czy zbierasz wiadomości w odniesieniu do opisywanego zagadnienia? Jeśli tak, to zobacz więcej w omówieniu (https://rokad.pl/pl/c/PET-A/24). Ono też okaże się dla Ciebie ekscytujące.

przebudowa budynku
Bloger: Public domain: Use these pix for any purpose
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Oferta sprawdzi się w przypadku wzmożonych sezonowych prac w budownictwie oraz zabezpieczenia nagłej potrzeby powiększenia wyposażenia firmy. Jego koszty są podobne do kosztów leasingowania maszyn, lecz trzeba mieć na uwadze, iż po okresie wypożyczenia maszyna (np. koparko ładowarka) wraca na miejsce, a pracodawca mimo poniesionych nakładów nie ma szansy jej wykupu, co za tym idzie nie staje się jej właścicielem.


Sprawdź też

Wynajem kontra leasing

Betoniarka samochodowa
Bloger: billjacobus1
Na podstawie danych z: www.flickr.com
Wynajem czy leasing? Oto kwestia, która nie pozwala zasnąć spokojnie właścicielom firm mającym w planach powiększenie parku maszyn. Na którą propozycję się zdecydować?

Alternatywą dla wypożyczenia maszyn jest leasing.
Dość powszechnym przedmiotem umowy leasingowej stały się w dzisiejszych czasach maszyny, a wśród nich prym wiodą maszyny budowlane i drogowe (ładowarka teleskopowa), maszyny przenośne – np. młot pneumatyczny, obrabiarki do metalu czy maszyny poligraficzne.
Leasing maszyn budowlanych, ma wiele korzyści. W razie kredytu kredytobiorca ma prawo pokryć podatek od towaru i usług (VAT), w leasingu natomiast dokonania opłat zobowiązuje się firma leasingowa. Plusy leasingu da się zauważyć także, gdy zestawimy go z dzierżawą. Umowa leasingu zawsze jest podpisywana na czas określony, natomiast umowa najmu jest przeważnie krótsza (może, ale nie musi być zawarta na czas nieokreślony). Dodatkowo w razie wynajmu nie przysługuje nam możliwość wykupu maszyny, za to można to zrobić, gdy przedsiębiorca decyduje się na leasing.
2022/05/03, 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.