Czas na samodzielny biznes!

Masz pomysł na własną działalność? Nie czekaj aż ktoś inny Cię ubiegnie! Albowiem, osoby noszące się z tym zamiarem, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu - urzędy pracy oferują dotacje i kredyty na rozpoczęcie czy modernizację działalności.

Z ofertą dla przedsiębiorców, wychodzą również firmy leasingowe.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis kurtyny pcv producent, w którym znajdziesz tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Dość powszechnym przedmiotem umowy leasingowej stały się W dzisiejszych czasach maszyny, a wśród nich m. in. wózki magazynowe, maszyny budowlane i drogowe (koparki jcb), obrabiarki do metalu czy maszyny do pakowania czy foliowania.
budowa
Bloger: Maciej Lewandowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Leasing maszyn budowlanych, takich jak np. ładowarki kołowe ma wiele wymiernych zalet. W razie kredytu osoba fizyczna musi pokryć podatek od towaru i usług (VAT), w leasingu natomiast finansuje ją firma leasingowa. Korzyści płynące z leasingu dostrzega się także, porównując go z wynajmem. Umowa leasingu zawsze jest podpisywana na czas określony, natomiast umowa najmu jest zwykle krótsza (może, ale nie musi być zawarta na czas nieokreślony). Dodatkowo w razie wynajmu nie można wykupić maszyny, za to można to zrobić, gdy przedsiębiorca decyduje się na leasing. Koniecznym jest też zwrócić uwagę na stan maszyn budowlanych jakie mamy zamiar wynająć.

Prezentowany wątek omawia niezwykle interesujące tematy - jeśli chcesz przeczytać pokrewny materiał, sprawdź bez wahania to opracowanie.

Leasing gwarantuje nam sprawne urządzenia. Aktualnie na rynku prowadzi swą działalność spora liczba finansujących firm leasingowych, co przekłada się dla zainteresowanych na możliwość wyboru najciekawszej propozycji.


Sprawdź też

Samodzielnie kreuj biznesową przyszłość!

młot pneumatyczny
Bloger: Cramo
Na podstawie danych z: Cramo
Masz pomysł na własną działalność? Zacznij działać! Szczególnie, iż, osoby noszące się z tym zamiarem, mogą być pewni wsparcia w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie swej działalności - urzędy pracy oferują dotacje i kredyty na rozpoczęcie czy modernizację działalności.

Kupując maszynę ze środków bieżących, klient znacznie obniża swoją płynność finansową, albowiem musi wyłożyć całą kwotę na zakup przedmiotu. W przypadku umowy leasingowej, leasingobiorca nie jest zmuszony do angażowania dużych środków własnych, oraz dodatkowo ustala takie raty miesięczne, by pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki tej formie finansowania wykorzystujemy działanie tzw. dźwigni finansowej, ponieważ dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swojego majątku, nabędziemy np. nie jedną maszynę, a dwie i dzięki temu uzyskać większe zyski ze swojej działalności(opłata wstępna to zaledwie 10 % wartości maszyn).
2020/04/02, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.