Masz pomysł na własny biznes? Staraj się o dofinansowanie

Ciężko Ci znaleźć pracę? Odczuwasz chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz oryginalny pomysł na własną działalność?
Odważ się na własny interes! Tym bardziej, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą spodziewać się pomocy pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu - urzędy pracy oferują dotacje i kredyty na rozpoczęcie działalności oraz kusy przygotowujące potencjalnych pracodawców.
A może prowadzisz już własną działalność, ale chcesz bardziej „rozwinąć skrzydła”? Niezależnie od tego, czy zmagasz się z przejściowymi trudnościami z płynnością, czy też
fundusz
Bloger: reynermedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
niedługo masz zamiar poczynić wydatki na rozwój prowadzonej działalności, kredyt na zakup maszyn rolniczych gotówkowy umożliwi Ci sprawne zarządzanie płynnymi środkami finansowymi firmy. Fundusze unijne na rozwój firm to oferta dla tych, którzy chcieliby powołać do życia działalność gospodarczą lub zadbać o rozwój już funkcjonującej już firmy, lecz nie posiadają wystarczająco dużo własnych środków.


Sprawdź też

Gdy pojawiają się niespodziewane wydatki...

Karta, motywacja
Bloger: HM Revenue & Customs
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dodatkowy lub wyższy rachunek? Nieplanowany wydatek, wakacyjny wyjazd? Nie zawsze z ołówkiem w dłoni da się rozplanować domowy budżet. Jeśli szukasz pożyczki bez informacji o dochodach, to wiedz, że będzie ona opłacalna jedynie wtedy, gdy z dokładnością zapoznasz się z umową i w pełni dostosujesz ją do swych potrzeb i możliwości.


Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom pomysł na własny biznes. Korzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne ewidentnie znacząco wpływa na rozwój firmy oraz poprawę jej postrzegania na rynku. Wychodząc z założenia, że chociaż część tych przedsiębiorców utrzyma się przez dłuższy czas na rynku - istnieją szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać kolejnych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie
firma
Bloger: istock
Na podstawie danych z: istockphoto.com
tworzyć nowe miejsca pracy dla bezrobotnych.

Pamiętajmy jednak, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie zwalnia nas od wypełniania obowiązków nałożonych przez instytucję dofinansowującą. Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku dokonania zwrotu otrzymanych pieniędzy razem z odsetkami.
Mimo pewnego ryzyka i odpowiedzialności z jaką wiąże się własna działalność spora liczba osób decyduje się na ten krok z przekonaniem o jego powodzeniu, więc...powodzenia!
2022/05/12, 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.