W jaki sposób leczyć depresję sezonową?

Depresja jest jedną z najpoważniejszych chorób, gdyż wprowadza chorego w groźny stan, jaki w niektórych przypadkach może skończyć się nawet samobójstwem. Na szczęście obecnie dużo więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że depresja nie jest powodem do wstydu więc szuka pomocy u specjalistów. Odrębnym gatunkiem jest depresja sezonowa, która najczęściej występuje w czasie miesięcy jesiennych i kończy się wiosną. Psychologowie nie znają dokładnych przyczyn występowania tego zjawiska, jednakże podejrzewa się, iż obniżenie nastroju w miesiącach jesiennych oraz zimowych może być spowodowane przeważnie niskimi temperaturami oraz brakiem światła słonecznego. Jeżeli odczuwa się smutek, nieuzasadniony lęk oraz niechęć do kontaktów z innymi ludźmi, być może cierpi się na depresje sezonową. Warto zaznaczyć, że schorzenie to występuje częściej u kobiet. W dodatku, może dotykać też dzieci. Jak w takim przypadku walczyć z tego rodzaju wrogiem?
depresja
Bloger: micadew
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Z reguły wykorzystywana jest psychoterapia. Czasami zalecane jest także branie środków przeciwdepresyjnych. Poleca się też wyjazd do państw, gdzie pogoda jest bardziej słoneczna. Ciekawą oraz coraz częściej wykorzystywaną alternatywą jest też fototerapia, czyli leczenie światłem. Lampy produkują z reguły światło, jakiego moc przekracza próg 2500 luksów. Naświetla się za ich pomocą oczy (zobacz również okulista gostyń) bądź obszar, który znajduje się poniżej kolana. Należy zaznaczyć, że światło, mimo że przypomina promieniowanie słoneczne, jest całkowicie bezpieczne, bowiem lampy posiadają specjalne filtry. Co ciekawe, ta postać leczenia okazuje się być w istocie dość skuteczna i pomaga nawet do 80% chorych.

Czy rozważana tematyka żywo Cię zaintrygowała? Jeśli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także podobne teksty.

Co więcej, terapia światłem przeważnie nie generuje nieprzyjemnych skutków ubocznych, co jest jej wielką zaletą (dowiedz się więcej o światłoterapii).

Sprawdź też

Dekoracyjne światła ogródka

Dom z ogrodem
Bloger: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jestem człowiekiem który nie za bardzo kocha lato. Owszem, jest ciepło, wręcz często za ciepło. Dzionki są długie, co sprzyja wyprawom do lasu czy też imprezom przyjacielskim na plaży.Bezspornie jest to bardzo miłe, wręcz przydatne zajęcie wakacyjne, tyle że ja, nie wiedzieć dlaczego, (być może pod wpływem norweskiej literatury, albo książek o pewnym sławnym śledczym brytyjskim), kocham zdecydowanie porę roku cokolwiek mniej słoneczną.


Obecnie lampy wykorzystywane w fototerapii można bez problemu kupić oraz postawić we własnym mieszkaniu czy biurze. Są coraz powszechniej stosowne, szczególnie, że sporo mówi się o schorzeniach depresyjnych i ludzie są skłonni do rozpoznawania niepokojących objawów również w swoim przypadku. Na szczęście rośnie więc świadomość społeczna. Kiedy w czasie zimy i jesieni odczuwa się przygnębiający nastrój, należy zdecydować się na terapię odpowiednim światłem, jaka daje szansę na przetrwanie do wiosny oraz cieszenie się świetnym samopoczuciem - wybierz najlepszą lampę antydepresyjną.
2021/01/28, 14:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.