W jaki sposób pozyskać dofinansowanie na rozkręcenie swojego przedsiębiorstwa

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie chcą dłużej pracować na etacie.
biznes
Bloger: KamiPhuc
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Podstawowy problem osób, które chcą otworzyć własną działalność, to kwestia uzyskania pieniędzy. Jest wiele sposobów na uzyskanie pieniędzy na start. Jak wykazują badania, wciąż większość młodych przedsiębiorców decyduje się na tzw. Friends, Family, Founds, czyli wykorzystanie środków własnych oraz rodziny czy przyjaciół. Jest to naturalnie sposób, dzięki któremu konieczności spłacania kredytów w banku. Z drugiej strony, jeśli chodzi o pieniądze, osobiste relacje mogą źle rzutować na przyszłe decyzje biznes.

Następną metodą na zdobycie pieniędzy na start są środki publiczne. Osoby bezrobotne mogą ubiegać się o jednorazowe dofinansowanie wysokości około 20 tysięcy złotych. Tego typu dotacje dla nowych firm są oczywiście bezzwrotne. Suma wsparcia zależy także od regionu, jednak nie powinniśmy zwlekać z decyzją, ponieważ wraz z końcem roku, kończy się także pula pieniędzy, przeznaczona na wsparcie przedsiębiorczości.


Sprawdź też

W jaki sposób efektywnie pomnażać swoje pieniądze?

pieniądze
Bloger: Przemysław Szabłowski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na pewno większość z nas posiada chociażby minimalne oszczędności, które gromadzimy najczęściej „na czarną godzinę”. Jest to naturalnie bardzo mądre podejście, bo przecież żyjemy w czasach, kiedy to najróżniejsze kłopoty finansowe mogą nas dotykać kompletnie nieoczekiwanie, zaś właśnie tego typu oszczędności często są wówczas niezwykle przydatne. Trzeba jednak zauważyć, że mimo wszystko sporo ludzi podchodzi do kwestii oszczędzania w niezbyt odpowiedni sposób, równocześnie marnując znaczny potencjał tkwiący w zbieranych przez siebie środki.


Jedną z popularniejszych form pozyskania pieniędzy są naturalnie kredyty bankowe. Niejednokrotnie decydują się na nie przedsiębiorcy, którzy muszą zainwestować w biznes - www.inoffice.pl/centrum-biznesowe-chmielna/ - większe kwoty. Banki świadczą też dodatkowe usługi dla firm. Na przykład kompleksowa obsługa kontraktu to oferta skierowana do podmiotów gospodarczych, które współpracując z Jednostkami Skarbu Państwa. Dzięki takim praktykom przedsiębiorca może skorzystać z różnych produktów danego banku na poszczególnych poziomach realizacji kontraktu.

200
Bloger: OTA Photos
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na rynku finansowym działają też prywatni inwestorzy, zwani Aniołami Biznesu. Dysponują oni sporym doświadczeniem oraz zasobami finansowymi. Często wspierają oni startupy. Ich wsparcie polega na fachowym doradztwie oraz dofinansowaniu biznesu w początkowej fazie rozwoju. Prywatni inwestorzy mogą domagać się udziałów w firmie, ale są też tacy, którzy działają na zasadach non-profit.

Nim ustalimy w jaki sposób mamy zamiar uzyskać fundusze na start, warto rozważyć wszystkie możliwości.
Każda z omówionych metod ma oczywiście swoje wady i zalety. Jeśli rozpoczynamy dopiero naszą przygodę z biznesem na pewno należy skorzystać z profesjonalnego doradztwa, aby wybrać najkorzystniejszą opcję.
2018/08/14, 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.