Różnorodne usługi, które proponowane są przez banki

Finansowe instytucje, na przykład banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom dużo różnorodnych produktów. Jeśli chodzi o same banki takim podstawowym, elementarnym wyrobem, który będą mieć w zasadzie wszyscy, jest konto bankowe. Lecz często banki mogą pobierać od ich prowadzenia jakąś prowizję, a oprócz tego zgromadzone na nich środki nie pracują. Może się więc okazać, że mimo tego, że na takim koncie będzie zgromadzona pewna suma pieniędzy, to i tak trzeba będzie do tego dopłacić.
Trochę odmiennie działają konta oszczędnościowe (https://www.bgz.pl/indywidualni/oszczednosci/konta-oszczednosciowe/konto-z-zyskiem.html), posiadają one wszystkie zalety rachunków bieżących, przy jednoczesnej możliwości oszczędzania pieniędzy. Ten typ kont może działać trochę jak lokaty terminowe, z tym że raczej jest dużo elastyczniejszy. Przy
finanse
Bloger: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
typowej lokacie zakończenie jej przed końcem terminu powoduje, że nie otrzyma się żadnych pieniędzy. W przypadku kont oszczędnościowych nie ma takiego problemu, po prostu procenty naliczane są od wysokości kwoty, jaka w danym momencie znajduje się na rachunku, tak więc można znacznie lepiej prowadzić swoje finanse (sprawdź ofertę). Konta tego typu mają obecnie praktycznie wszystkie banki, tak więc warto dobrze przyglądnąć się ich propozycji i wybrać najlepiej pasujące.


Sprawdź też

Jak odkryć rzetelny bank?

oszczędności
Bloger: reynermedia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym ogromnie wiele mówi się na temat szeroko rozumianej bankowości. Praktyka w rzeczy samej pokazuje nam, że stała się ona bez mała wybitnie ważnym elementem naszego codziennego życia, z którego bez wątpienia z nas chce bądź już kiedyś w przeszłości w wielu przypadkach skorzystał. Przechowywanie pieniędzy w domu bowiem stało się dzisiaj bardzo trudne, ze względu na postępującą inflację oraz wielokrotnie stratę pożądane byłoby pieniądza.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.