zajęcia z języka angielskiego
Bloger: Kaplan International English
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czy język koreański jest przydatny jako kolejny?

Znasz dobrze angielski, ale chciałbyś mówić w jeszcze jednym języku? Marzysz o egzotycznym wyzwaniu czy preferujesz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór jest ogromny, bo języków jest bardzo wiele, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz zwrócić uwagę na znaczenie kraju (gospodarka, polityka), jak i patrzeć przez pryzmat zainteresowań. Ciągnie Cię do jakiegoś kraju, podoba Ci się tamtejsza kultura, a może geografia, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: fascynację czy rozsądek? Można podjąć naukę języka łacińskiego, chociaż to język martwy, ale dostępne są słowniki i podręczniki, lecz czy warto uczyć się języka, w którym nikt już nie mówi?
Busem przez świat
Bloger: BusemPrzezSwiat.pl
Na podstawie danych z: BusemPrzezSwiat.pl

Czy powinno się czuć przerażenie przed nauką języków innych narodów?

Obecny świat jest wart grzechu, zdaje się mówić człowiek, który przypuszcza, że może wszystko. da się objechać świat,da się zmieniać pracę co jakiś czas, można także rzucić wszystko i udać się do Anglii. Można… ale czy na pewno? Coś nas zawsze ogranicza, które skazują nas na pozostanie w obecnym stanie. Dlaczego tak jest? Wydaje się, że główną przeszkodą jest nasza obawa. Jak sobie dać z nim radę?
nauczanie języków obcych
Bloger: Laurie Sullivan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czy polski język jest naprawdę trudny do nauki dla imigrantów?

Mówi się, że język polski dla obcokrajowców jest bardzo skomplikowany. Nam, Polakom, ciężko odnieść się do tej opinii, albowiem przez to, że posługujemy się tym językiem, na co dzień, raczej nie będziemy obiektywni. Czasem tylko łapiemy się na tym, że wymawiamy po polsku jakiś wyraz i nie wiemy na sto procent, czy mówimy poprawnie. Zresztą, wystarczy zrobić sobie test gramatyczny, aby zobaczyć, że nawet dla nas, język polski nie jest łatwy. A co dopiero dla obcokrajowców.
Nauka w grupie
Bloger: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czy warto pobierać naukę mało znanych języków obcych?

Po upadku socjalizmu w polskim krajobrazie wiele rzeczy się zmieniło. Największe jednak zmiany zaszły tam, gdzie kiedyś było pusto i nudno: w edukacji. W czasie komunizmu były tylko państwowe uniwersytety, na które szli nieliczni, tak samo było z nauką języków obcych: każdy musiał uczyć się języka rosyjskiego. Obecnie na szczęście jest inaczej. Możemy studiować i uczyć się języków, które chcemy. Stwarza to sytuacje, iż wielu z nas wybiera takie języki obce, że aż na samo brzmienie niektórych słów, staje włos na głowie…
Sala wykładowa, klasa
Bloger: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu

Języki obce, które mogą być wartościowe w zawodzie

Co to ma być? Często się słyszy, gdy prezentuje się komuś przykładowe teksty napisane w języku hindi czy z języka indonezyjskiego. No cóż, należy powiedzieć, że te języki robią wrażenie, wprowadzają niejasność, powodują krępującą ciszę lub prowokują myślenie w stylu, jaki dziwny jest ten świat. A co, jeśli spotkamy kogoś, kto zna taki język, a nie jest mieszkańcem tegoż kraju? Będziemy pod wrażeniem!
Darmowe tablety dla słuchaczy TEB Edukacja
Bloger: iStockphoto.com
Na podstawie danych z: iStockphoto.com

Jaki dialekt obcego kraju wybrać jako ten drugi?

Poznawajmy nowe języki, jeśli pragniemy być atrakcyjnymi kandydatami na rynku ofert pracy. Tak się to dzieje teraz, że rzadko spotykane umiejętności to klucz do ciekawszej, lepiej płatnej pracy. Dobiegł końca czas, gdy dobrą pracę można było dostać ze znajomością języka angielskiego. Ten język jest obowiązkowy, żeby w ogóle mieć jakąś pracę, lecz jeśli chcemy mieć zajęcie wyjątkowe, powinniśmy poznawać taki język, jak hebrajski czy fiński.
przykładowy certyfikat
Bloger: Vanguard Visions
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Audyt energetyczny, systemy zarządzania, certyfikacja

Wśród szczególnie dostosowanych rozwiązań znaleźć możemy te w stu procentach dopracowane do naszych własnych wymogów. Propozycji niezwykle godnych rekomendacji na rynku nie brak, więc wskazane jest sprawdzać te pasujące nam w stu procentach w sposób systematyczny. Biorąc pod uwagę opcję taką jak certyfikacja, zapewnić możemy bezsprzeczny profesjonalizm oferowanych naszym klientom rozwiązań. Możliwości z najwyższej półki jest wiele, dlatego warto na jakąś z nich postawić już teraz.
szkolenia
Bloger: aditus foundation
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Coaching to określenie bardzo popularne w ostatnim czasie, można je napotkać często w rozmaitych miejscach

Coaching to określenie bardzo popularne ostatnio, można je napotkać często w różnorodnych miejscach. Stosunkowo niewielka ilość ludzi wie jednak, co ten termin oznacza i z czym się wiąże. Jest to mianowicie zwrot mający odniesienie do różnych dziedzin życia, przede wszystkim do psychologii i przedsiębiorczości. Techniki z coachingu chętnie wykorzystuje się do zdobywania i rozwijania umiejętności pomocnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz w pracy w największych korporacjach. W przebiegu coachingu bardzo ważną osobą jest trener, zwany coachem. Osoba taka powinna mieć właściwe uprawnienia do spełniania swoich obowiązków, a do zyskania takich uprawnień konieczne są określone zdolności. Zdobywa się je na różnorodnych szkoleniach i warsztatach z coachingu. W zawodzie tym także bardzo cennym elementem jest doświadczenie.
na szkoleniu
Bloger: Jeffrey Beall
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakim sposobem dobrze zwiększyć swoje umiejętności zawodowe?

Poprawianie własnych kwalifikacji w zawodzie jest podstawą powodzenia na rynku pracy. Istnieje kilka prostych sposobów na uczynienie własnego CV bardziej atrakcyjnym. Istotne, żeby zdobycie nowej zdolności związane było ze zdobyciem konkretnego certyfikatu potwierdzającego ukończenie szkolenia. Wiele szkoleń można odbyć bezpłatnie dzięki dotacjom z rozmaitych instytucji – Unia Europejska chętnie sotuje szkolenia seniorów, Urząd Pracy umożliwia darmową zmianę kwalifikacji ludziom bezrobotnym, ludzie już zatrudnieni mogą starać się o dotację od pracodawcy na szkolenia umiejętności przydatne przy wykonywaniu zawodu.
bezpieczeństwo
Bloger: cleong
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Normy w naszych przedsiębiorstwach powinny być bezwzględnie przestrzegane!

Firmy w naszym państwie nie mają lekko - no może prócz tych, które tylko eksportują swoje produkty za zachodnią granicę: dostają za nie relatywnie spore pieniądze, a bądź co bądź pracownikom płacą mało. Naturalnie to nie wina biznesmenów, takie są póki co realia. Być może to się będzie szybciej odmieniało, miejmy nadzieję. Jednak nie mieliśmy w tym tekście pisać na temat zarobków typowego Polaka. Zastanówmy się bardziej w jaki sposób przeciwdziałać wszystkim kłopotom, na przykład z wciąż dosyć małą wydajnością. Co robić takiego, aby wreszcie standard naszych firm stał na sporo bardziej zadowalającym poziomie? W zasadzie ze standardem polskich firm wcale nie jest tak kiepsko, lecz jest wiele rzeczy do poprawy.
1 2 3 4 5 6
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.