pocztówki

Przeszłość widokówki w pigułce

Podobnie jak wiele przełomowych odkryć, także widokówka nie miała prostego początku. W 1865 roku ówczesny Poczmistrz Berlina, Heinrich Stephan, zaproponował na V Niemieckiej Konferencji Pocztowej wprowadzenie specjalnego kartonika do otwartej korespondencji. Projekt tenże, uznany wtenczas za nadto śmiały pominęła dyrekcja Poczty Pruskiej. Dopiero gdy cztery lata później z podobną inicjatywą wystąpił profesor Uniwersytetu Wiedeńskiego Emanuel Hermann, władze ją zaaprobowały. W ów sposób austrowęgierska poczta jako pierwsza zerwała z tradycją zaklejonych listów wprowadzając tak zwaną kartkę korespondencyjną, jakiej jedna strona przeznaczona była na korespondencję, z kolei druga posiadała znaczek oraz miejsce na adres.
Pieniądze, Euro
Bloger: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu

Jakim sposobem zdobyć dofinansowanie z UE?

Jeśli rozważamy zagadnienie dofinansowania z UE, powinniśmy rozważyć jedną z opłacalnych opcji, którą jest skorzystanie z leasingu. Trzeba tylko spełnić parę wymagań, aby bez problemów skorzystać z opisywanej formy pomocy.
pomoc prawna
Bloger: Kevin Napper
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Kiedy wspomóc organizację pozarządową?

Jedną z rzeczy, jakich nie da się uniknąć, są wszelakie podatki. Urzędy skarbowe z wielką ochotą wyciągają ręce po każdy grosz, jaki uda się komuś wypracować. Czy prowadzi się swoją firmę, czy robi u kogoś, w każdym z tych przypadków podatki trzeba płacić
.
przeglądanie książki
Bloger: foam
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Ciekawe pozycje książkowe dla mola książkowego w różnym wieku

Niektórym czasem błędnie wydaje się że książki zupełnie wyszyły z mody i zostały kompletnie zastąpione telewizją oraz grami komputerowymi. Sytuacja przedstawia się jednak nieco inaczej. Czytelnictwo chociaż nie jest za wysokie, sprzyja podwyższeniu prestiżu samej czynności, którą jest właśnie czytanie. Dzięki temu czytanie w niektórych kręgach jest, a w innych wciąż jest i jeszcze długo będzie w modzie. Istnieją bowiem dodatkowe konkretne ściśle sprecyzowane kwestie, które są trudne do przekazania inaczej, niż przez lekturę znakomitej albo również uznaje książki. Warto więc czasem samemu zadawać sobie istotne oraz stosunkowo ważne (pod względem towarzyskim) pytanie co warto przeczytać, aby posiadać o czym rozmawiać ze znajomymi, rodziną, a również ze swoją dziewczyną.
Edukacja, książki
Bloger: shho
Na podstawie danych z: http://sxc.hu

Pochłanianie książek, kontra różne inne pomysły spędzania naszego wolnego czasu

Czytanie książek to jeden z popularnych sposobów na wykorzystywanie wolnych chwil. W dzisiejszym świecie czytanie jest stopniowo wypierane przez używanie nowych technologii, zazwyczaj komputerów i Internetu. Książki nadal jednak mają znaczne grono odbiorców. Można to zaobserwować przykładowo w oparciu o obserwacje jak wiele jest ludzi czytających w tramwajach, pociągach i innych pojazdach tego rodzaju. Czytanie jest rozrywką w znaczeniu tradycyjnym, poza zwykłej czynności czytania wymaga od czytelnika również myślenia i użycia wyobraźni. Tym różni się na przykład od oglądania telewizji, która to rozrywka nie potrzebuje zbytniej refleksji. Oprócz tego poprzez lekturę poszerza się zasób słów, a odbiorca jest obyty z zasadami gramatyki i pisowni języka, w którym jest książka. Z tego powodu ludziom uczącym się języków obcych często poleca się czytanie literatury w danym języku, gdyż poznają oni nowe słowa. W szczególności poleca się czytanie książek, które już się zna, co ułatwi poznawanie treści.
Bloger: Warsztaty Kultury Filia Centrum

Żydowska kultura jest ciekawa

Sporo mówi się oczywiście o polskich placówkach, ponieważ to przede wszystkim do nich uczęszczają nasze maluchy.
Radiohead

Rock, muzyka która nigdy się nie zestarzeje

Paul McCartney powiedział kiedyś, że klasyczny rock jest nieśmiertelny.
I nie ma z całą pewnością osoby, która się z tą myślą nie zgodzi. To prawda, muzyka rockowa cały czas ewoluuje, a powstające utwory mają „inne nuty” od swych starszych kolegów.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.