Myślisz o cudownym wystroju swojego domu? Masz swoją wizję? Wprowadź ją w życie, lecz jednocześnie uważaj na pułapki, które mogą zepsuć nawet najwspan

Nieważne, w jaki sposób chcemy urządzić mieszkanie, najbardziej istotne w tym momencie jest to, jakimi jesteśmy ludźmi i co tak naprawdę nam się podoba. Zamiast spoglądać na trendy w urządzaniu, na to, jak robią to celebryci i gwiazdy najkorzystniej zaufać własnej intuicji i własnej wizji, aby urządzić mieszkanie tak, jak tego pragniemy. Wiadomo, że nie zawsze jest to do zrobienia, być może marzymy o elementach wystroju, na jakie nie mamy pieniędzy, jednocześnie jest sporo ciekawych zamienników, na które będzie nas stać.

To w jaki sposób urządzimy mieszkanie zależy od tego, który wnętrzarski styl nas fascynuje. Jeśli lubimy klasyczne klimaty to musimy pójść tą droga, kupić kinkiety klasyczne i lampy kryształowe, mahoniowe meble i inne rzeczy w tym klimacie. Jeśli myślimy o większej swobodzie i pragniemy poczuć się we własnym domu jak najbardziej swobodnie, nie rezygnujmy ze swoich szalonych pomysłów. Nie przesadźmy jednocześnie w żadną ze stron, gdyż zbytnie sztywniactwo, czy za duża rozrywka, mogą okazać się karykaturalne.
Bloger: Technolux
Najważniejsze to zachować równowagę pomiędzy tym, co preferujemy pokazać, a stanem faktycznym. Nawet najwspanialsza wizja może polec w walce z rzeczywistością, pamiętajmy o tym. Nie myślmy, że jeśli coś jest cudowne w katalogu, takie samo będzie u nas, taka sama wizja, jaka pojawi się w naszej głowie, to jeszcze nie jest stan końcowy. Aby mieszkanie było urządzone tak jak chcemy musimy pamiętać o wielu innych elementach. Ważne jest czy mamy do czynienia z dużym pokojem, czy trochę mniejszym, jakie jest natężenie dziennego światła w takim pokoju, jak jasność wpływa na wygląd mebli i tego typu podobne. Autor


Sprawdź też

Smaczne dania w knajpie to jedynie pół sukcesu

Wnętrze restauracji
Bloger: Kurman Communications, Inc.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Restauracja jest miejscem, w które udają się ludzie w wolnych chwilach, przede wszystkim żeby odpocząć i spróbować dobrych dań. Jest to również miejsce, gdzie mają miejsce ważne rozmowy i dyskusje biznesowe, jak również kolacje we dwoje. Powinno być więc urządzone w sposób jak najbardziej uniwersalny, a do tego efektowny. Często bowiem widuje się lokale utrzymane w stylu za bardzo słodkim i tandetnym, w wyniku czego przypominają bardziej sale weselne. Ogólnie wystrój restauracji zależy przede wszystkim od jej charakteru.

Jest bardzo dużo tego typu składowych, najlepiej się o nich dowiedzieć czytając branżowe strony, gdyż nawet, jak mamy wspaniałą wizję na swoje wnętrze, to jesteśmy w stanie zgubić się w detalach, a nasza realizacja będzie wyglądała zdecydowanie słabiej niż byśmy tego chcieli. Ważne jest także dobranie odpowiednich detali, do właściwych miejsc. Jeśli przykładowo chcemy stworzyć gabinet, to nie wstawimy tam lampy do salonu, lecz dobierzmy najlepiej pasującą lampę gabinetową. Tak samo jest z pozostałymi czynnikami, o których należy obowiązkowo pamiętać. W przeciwnym razie nawet najbardziej ambitny projekt może być naszym wielkim rozczarowaniem.
2018/07/12, 02:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.