Wyroby drewniane wciąż na topie.

Są tacy, którym drzewo w pomieszczeniach kojarzy się ze marnym smakiem i lakierowaną boazerią. Style, które przybyły do Polski z krajów Skandynawskich pokazują jednak, że drewno zawiera w sobie pewną szlachetność i odpowiednio dobrane drewniane dodatki nadadzą naszemu wnętrzu wyrazu.


Wyroby drewniane na stałe powróciły do łask projektantów i designerów. Większość z nich przekonała się, że stosowanie surowców pochodzenia naturalnego pozwala wyrobom nadać ponadczasowy charakter i korzystnie oddziałuje na nasze samopoczucie.

Drewniane pudełka
Na podstawie danych z: Timberart.pl
W domu pudełka drewniane najlepiej sprawdzają się w kuchni. Mieszając potrawę drewnianą łyżką jesteśmy zmuszeni się zastanawiać, czy przy znacznej temperaturze wydzielają się substancje rakotwórcze lub (www.poradnikprzedsiebiorcy.pl/-praca-zdalna-za-i-przeciw) dzieją się inne groźne reakcje chemiczne, tak jak to się dzieje w przypadku wielu tworzyw sztucznych. Wielokrotnie słyszeliśmy o skandalach związanych z tym, że do wyrobu kuchennej zastawy i dodatków zostały wykorzystane niebezpieczne materiały. Tutaj to tylko drewno, wobec czego można czuć się bezpiecznie. Dodatkowo drewniane przybory kuchenne nie kosztują wiele, dlatego też ich ewentualna wymiana, nie będzie przeciążać domowego budżetu.

Najbardziej wziętymi rzeczami domowego użytku są drewniane deski kuchenne. Drewniane (kabus.pl/?sh=drazki_drewniane) deski są przeróżnych rozmiarów, a niektóre możemy kupić w niezwykle finezyjnych kształtach. Dodatkowym atutem drewnianych desek jest fakt, że nie nie powodują tak szybkiego niszczenia noży, jak te wykonane z tworzyw sztucznych.


Nader pragmatyczne w użyciu i gustowne w wyglądzie są również skrzynki drewniane. Mogą nam służyć do przechowywania herbaty, suszonych grzybów lub owoców. Niektórzy wykorzystują drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, twierdząc jednocześnie, że w wyniku tego produkty mają o wiele lepszy smak. Warto dodać, że do produkcji najbardziej szlachetnych napojów alkoholowych, również wykorzystuje się drewniane beczki.
2018/09/18, 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.