Lean Management czyli jak najlepiej poprawić wyniki w przedsiębiorstwie

Bezkonkurencyjność dużego przedsiębiorstwa przede wszystkim zależy od umiejętności kadry zarządzającej. Wbrew pozorom skuteczne przywództwo czasami nie wystarcza. Wtedy należy wdrożyć odpowiednie procedury, dzięki którym zmodernizuje się działanie firmy. Rzecz jasna markę tworzą przede wszystkim ludzie, którzy w niej pracują, ale także takie elementy jak usługi oraz cały proces zarządzania. Aby skutecznie zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa należy podejść do tej kwestii kompleksowo.


szkolenie
Bloger: Association of Online Publishers
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jedną ze efektownych metod zarządzania firmą jest tzw. Lean Management, którego istotą jest ograniczanie niektórych funkcji realizowanych tradycyjnie w dużych przedsiębiorstwach oraz eliminowanie wszelkich elementów, które ograniczają jakość oferowanych produktów. Jest to metoda z sukcesami stosowana w amerykańskich koncernach przemysłu samochodowego, przykładowo General Motors czy też fabrykach silników odrzutowych. Drogą do sukcesu dzięki zastosowaniu techniki Lean jest zarządzanie bez marnotrawstwa, czyli działalności, która wymaga pracy, lecz nie daje wymiernych efektów. W myśl tej zasady chodzi o to, aby maksymalnie uprościć procedury zarządzania i funkcjonowanie danej organizacji - .


Warto wiedzie, że wprowadzenie tej koncepcji jest korzystne, jak zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa, poprzez redukcję kosztów oraz zwiększenie wydajności pracy. Jeśli koncepcja jest zastosowana prawidłowo, wtedy można także liczyć na zwiększenie poczucia zadowolenia pracowników, przede wszystkim dzięki przemyślanej komunikacji między kierującym zespołem a podwładnym. Pracownik, który jest silnie zmotywowany, będzie się identyfikował z sukcesami całej organizacji. Polecamy


szkolenie
Bloger: Association of Online Publishers
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obecnie na rynku szkoleniowym działa wiele rzetelnych firm, które oferują dobre szkolenia lean dla biznesu. Zostały one celowo opracowane tak, aby uczestnicy przyswoili sobie praktyczną wiedzę i podnieśli swoje kwalifikacje na konkretnym stanowisku. To bardzo ważne, aby szkolenie odbyło się w formie warsztatowej. Wówczas uczestnicy mają możliwość szybkiego wdrożenia nabytych umiejętności we własnym środowisku pracy. Zajęcia z Lean Management gwarantują zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa wówczas, gdy w tym samym czasie wprowadza się metody, które służą poprawie jakości procesu zarządzania.
Autor
2018/07/12, 02:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.