Nie szanujemy przedmiotów… dopóki je dysponujemy

Każdy zawód wymaga wielu różnych pomocy. Jak postawić gmach bez cegłówek czy pustaków? Czy damy radę wykonać zdjęcie bez aparatu fotograficznego? A jak pomalujemy wnętrze bez farby? I czy da się pisać bez papieru i długopisu? I na sam koniec: czy można istnieć bez kasy?
Te oczywiste kwestie są bardziej domeną mędrców i dzieci, które pytają dorosłych o wszystko, niż przeciętnych ludzi z prawdziwymi trudnościami na głowie. Jednocześnie niekiedy warto się nad tym zastanowić, żeby docenić, to co mamy. Bo cały czas utyskujemy na przykład, iż posiadamy za mało pieniędzy, lecz nie uwzględniamy w tym wszystkim, skąd się wzięły te oszczędności. Oczywiście, z naszej ciężkiej pracy, lecz bez pracy nie (poprzednia strona) tylko nie ma kołaczy, ale nie ma też finansów.

Sprawdź też

Czy istnieją pewne środki pomnożenia kapitału?

czas i pieniądze
Każdy z nas potrzebuje pozyskiwać uzupełniające pieniądze. Istotnym źródłem naszych dochodów w większości wypadków jest praca, tymczasem nieustannie wypatrujemy sprawdzonych sposobów, dzięki którym nasz portfel będzie w wyższym stopniu zasobniejszy. W dniu dzisiejszym istnieje sporo takich sposobów, które ze swojej istoty podzielone są na ilość ryzyka.


Fotel bujany
Bloger: Pete
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
A za zarobione pieniądze jesteśmy w stanie nabyć różne przedmioty, jakich byśmy nie mieli gdyby nie pieniądze. Jednakże niekiedy płacimy za nie tak swobodną ręką, jakby to było zwyczajne, iż nabywamy akurat tą rzecz. A nie jest to takie do przewidzenia, nie jest takie pewne, co ujawniają problemy ludzi, którzy mieli dosłownie wszystko i stracili wszystko z dnia na dzień. Byli zamożni, stać ich było na
Figurki
Bloger: zenjazzygeek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
wszystko, do wydawania pieniędzy mieli lekką rękę, co istotne nie zastanawiali się nad tym, iż spieniężyli tysiąc lub dwa tysiące. No dzień, jak co dzień.

Aż przyszedł krach i z tego beztroskiego żywota rozpoczęła się jedna z wielu bitw o przetrwanie. Teraz już nie było lekkiej ręki do trwonienia kasy, teraz nadszedł etap strasznej doli i żebraniny. Obecnie trzeba było liczyć, ile jeszcze grosików brakuje, ażeby zarobić na pieczywo czy butelkę nalewki.

Kiedyś tyle nabywałeś rzeczy, że tego nie kontrolowałeś, byłeś fotografem, tak więc posiadałeś niezliczone tła fotograficzne (specjalistyczne tło fotograficzne), stoły bezcieniowe czy światłomierze (profesjonalny światłomierz) we własnym prywatnym studiu, a teraz… Obecnie bilans twojego dnia to dwie bułki, jakaś zupa i przeterminowana konserwa wyciągnięta ze śmietnika.

Doceniajmy więc przedmioty póki je posiadamy, ponieważ nic nie jest pewne, i możemy obudzić się w pewien dzień bez grosza, chociaż jeszcze wczoraj posiadaliśmy wszystko, tak dużo, że aż nie liczyliśmy tych bogactw. Dopiero, bowiem człowiek na skraju nędzy rozumie sobie, że każda rzecz, jaką posiadamy ma znaczenie.
2024/01/11, 19:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.