Nie szanujemy przedmiotów… dopóki je dysponujemy

Każdy zawód wymaga wielu różnych pomocy. Jak postawić gmach bez cegłówek czy pustaków? Czy damy radę wykonać zdjęcie bez aparatu fotograficznego? A jak pomalujemy wnętrze bez farby? I czy da się pisać bez papieru i długopisu? I na sam koniec: czy można istnieć bez kasy?
Te oczywiste kwestie są bardziej domeną mędrców i dzieci, które pytają dorosłych o wszystko, niż przeciętnych ludzi z prawdziwymi trudnościami na głowie. Jednocześnie niekiedy warto się nad tym zastanowić, żeby docenić, to co mamy. Bo cały czas utyskujemy na przykład, iż posiadamy za mało pieniędzy, lecz nie uwzględniamy w tym wszystkim, skąd się wzięły te oszczędności. Oczywiście, z naszej ciężkiej pracy, lecz bez pracy nie tylko nie ma kołaczy, ale nie ma też finansów.

Sprawdź też

Czy istnieją pewne środki pomnożenia kapitału?

czas i pieniądze
Każdy z nas chce pozyskiwać dodatkowe pieniądze. Głównym źródłem naszych zysków zazwyczaj jest praca, niemniej jednak nieustannie wyszukujemy przetestowanych sposobów, dzięki którym nasz portfel będzie w wyższym stopniu zasobniejszy. W dniu dzisiejszym istnieje sporo takich sposobów, które ze swojej natury podzielone są na ilość ryzyka.


Fotel bujany
Bloger: Pete
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
A za zarobione pieniądze jesteśmy w stanie nabyć różne przedmioty, jakich byśmy nie mieli gdyby nie pieniądze. Jednakże niekiedy płacimy za nie tak swobodną ręką, jakby to było zwyczajne, iż nabywamy akurat tą rzecz. A nie jest to takie do przewidzenia, nie jest takie pewne, co ujawniają problemy ludzi, którzy mieli dosłownie wszystko i stracili wszystko z dnia na dzień. Byli zamożni, stać ich było na
Figurki
Bloger: zenjazzygeek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
wszystko, do wydawania pieniędzy mieli lekką rękę, co istotne nie zastanawiali się nad tym, iż spieniężyli tysiąc lub dwa tysiące. No dzień, jak co dzień.

Aż przyszedł krach i z tego beztroskiego żywota rozpoczęła się jedna z wielu bitw o przetrwanie. Teraz już nie było lekkiej ręki do trwonienia kasy, teraz nadszedł etap strasznej doli i żebraniny. Obecnie trzeba było liczyć, ile jeszcze grosików brakuje, ażeby zarobić na pieczywo czy butelkę nalewki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.