Musisz być specem w wybranej dziedzinie

Bardzo poprawnie politycznie mawia się, że możesz robić wszystko czego pragniesz, możesz być kim chcesz. Trzeba przyznać, że to troszkę amerykańskie gadanie, gdyż każdy z nas posiada jakieś predyspozycje do bardziej skutecznego wykonywania jednej lub innej rzeczy. istnieją naturalnie geniusze, którzy czego nie dotkną przemieniają w złoto. lecz jest ich mało, są to jednostki wybitne. Zresztą, posiadasz wśród swoich kolegów osobę takiego typu? No właśnie.
Bloger: HEMMERSBACH
Nie ma co się obrażać na twierdzenie, że każdy z nas posiada ograniczenia. Co w takim stwierdzeniu złego, kiedy jedna osoba jest lepsza zdolna od innej w tematach technicznych, zagadnieniach matematycznych, a kolejna jest mocniej obyta w myśleniu abstrakcyjnym, twórczym. jedynie zrozumienie tych różnic i ich przyjęcie, jako coś obiektywnego pozwala stworzyć coś interesującego ludziom o odmiennych zdolnościach.

Nie bądź fachowcem od każdej dziedziny, bo będziesz rzeczywiście do niczego. Liczy się wąska specjalizacja, w której można się cudownie rozwijać. Nie znasz się na systemach komputerowych, jesteś beznadziejny w zagadnieniach technicznych, zostaw to lepszym. Praca informatyka to zdecydowanie osobliwa działalność, osoba, która zajmuje się programowaniem, rozważa inaczej, niźli człowiek, który pisze książki. W obu takich przypadkach należy odznaczać się niezwykłym skupieniem i niebanalnymi zdolnościami, lecz mózgi obu tych osób pracują całkiem inaczej.


Sprawdź też

Ciekawe pozycje książkowe dla mola książkowego w różnym wieku

przeglądanie książki
Bloger: foam
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niektórym czasem niesłusznie wydaje się że książki zupełnie wyszyły z mody a, także zostały zupełnie zastąpione oglądaniem telewizji a, także grami komputerowymi. Zagadnienie przedstawia się jednak odrobinkę odmiennie. Czytelnictwo chociaż nie jest za wysokie, sprzyja podwyższeniu prestiżu samej czynności, którą jest właśnie czytanie. Dzięki temu czytanie w jednych kręgach jest, a w innych ciągle jest jak również jeszcze długo będzie modne. Istnieją bowiem dodatkowe konkretne mocno sprecyzowane kwestie, jakie są ciężkie do przekazania inaczej, niż przez lekturę dobrej albo także uznaje książki. Trzeba więc nieraz samemu zadawać sobie istotne jak również stosunkowo istotne (pod względem towarzyskim) zapytanie co warto przeczytać, aby posiadać o czym konwersować ze znajomymi, rodziną, a również ze swoją dziewczyną.


pracownik IT podczas pracy
Bloger: Alper Çuğun
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Co jeszcze niezbędne. Nie obawiaj się zmiany, skoro coś ci utrudnia rozwój. Pracujesz w biurze, codziennie bite osiem godzin, a jednocześnie wiesz, że potrafiłbyś to wykonywać jako wolny strzelec. Freelancerzy coraz bardziej śmielej poruszją się po rynku pracy, spełniając swoje zadania skuteczniej niż miałoby to miejsce w biurze. wiadomo, identycznie, jak ścisłowiec i humanista odnajdują się korzystniej w różnych dziedzinach, tak samo jedna osoba efektywniej pracuje w biurze, druga jako freelancer.

najistotniejsze to przystosować własne możliwości do warunków, specyfiki, zadań, czy to w obszarze zadaniowym, czy w innych życiowych dziedzinach. Tak zrozumiane ograniczenia przyniosą więcej pozytywnego niż złego. Po co się oszukiwać, iż damy radę z każdym zadaniem, a następnie rozpaczać? Nie warto, korzystniej robić to, co się najlepiej umie. wyniki zawsze będą lepsze.
2018/06/22, 13:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.