Waluta na wakacje

Sezon urlopowy w pełni. Jedni z nas właśnie wrócili z wakacyjnych wyjazdów, inni tak długo wyczekiwany urlop mają wciąż przed sobą. Gdy marzą nam się egzotyczne wyjazdy, warto zastanowić się gdzie wymienić złotówki na walutę kraju, do którego planujemy podróż. W przypadku dokonania nieprzemyślanego wyboru, koszty wymiany większej ilości gotówki mogą być bowiem przesadzone.
tablica z kursami walut
Bloger: Gidzy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zakup mniejszych ilości gotówki nie powinien być specjalnie problematyczny, albowiem zakładając, że wymiana nastąpi po zawyżonym kursie, strata kursowa będzie nieznaczna. Co innego jednak, gdy mamy zamiar zakupić kilkaset euro – na takiej operacji, przeprowadzonej w przypadkowo wybranym miejscu, portfel może ucierpieć.

2 euro
Bloger: Nicholas Frisardi
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chyba, że dokonamy wymiany w kantorze... Pozytywną stroną zakupu walut (http://www.gieldawalut.com/kontakt/) w kantorze walutowym jest to, iż w tego rodzaju przedsiębiorstwach, poza cieszącymi się popularnością walutami takimi jak, jak euro czy dolary, nabędziemy też waluty z najdalszych zakątków świata. Jeżeli ktokolwiek z nas był zaangażowany w poszukiwanie tajskich bahtów czy rupii indonezyjskich, wie że jednak nie jest tak łatwo znaleźć punkt, który nimi handluje. To sprawa oczywista, że podróżując do dowolnego kraju możemy przecież wziąć ze sobą ogólnodostępne euro czy dolary i wymienić je w dniu przyjazdu na potrzebną walutę – warto jednak zawsze mieć ze sobą chociaż niedużą ilość lokalnej gotówki, tak aby mieć pieniądze np. na dojazd z lotniska do miejsca noclegowego. Wprawdzie środki można wymienić chwilę po wylądowaniu na lotnisku, ale tamtejsze kantory z pewnością przedstawią zaniżone kursy popularnych walut niż lokalne jak www.dorex.com.pl.

Sprawdź też

Dofinansowanie przez crowdfunding

crowdfunding
Bloger: Simon Cunningham
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Współcześnie na całej kuli ziemskiej wzrasta zaciekawienie ciekawym zjawiskiem, którym jest tzw. finansowanie społecznościowe. Co więcej, nie jest to tylko ciekawość – ma ona przełożenie bowiem na znacznie wymierne kwoty, za pomocą jakich można osiągnąć swój cel. Na czym polega fenomen crowdfundingu? Czynników posiadających wpływ na jego powszechność jest wiele, aczkolwiek można wyróżnić kilka owych najsilniej znaczących. Z pewnością natomiast jest to doskonały pomysł na wypromowanie swojej działalności jak również zebranie odpowiedniej ilości środków na swój oryginalny projekt, o ile jest on zrobiony z rozsądkiem.


Przy tym, odszukanie kantoru oferującego satysfakcjonujący kurs interesującej turystę waluty może zająć dużo czasu. Dobrze jest dlatego, przed urlopem – w kraju, zainteresować się wymianą waluty. Poszukując kantoru, chcąc zapoznać się z kursem, warto zajrzeć do internetu, wpisując w wyszukiwarce frazę: kursy walut kantor Wrocław.
Kiedy mimo wszystko zdecydujemy się na wymianę gotówki w obcym kraju, powinniśmy pamiętać, iż przy wymianie większej ilości waluty w kantorze dopuszczalna jest możliwość negocjowania kursu.
2017/12/23, 15:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.