Obsługa transportowa pomoże bez przerwy

Przez spedycję rozumie się najczęściej ogół czynności transportowych, mających na celu dostarczenie zamówienia. W rzeczywistości jest inaczej - spedycja dzieje się już przy uzgadnianiu detali.


rozwój usług logistycznych
Bloger: MBWA PR
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Spedytor, czyli faktyczny realizator spedycji, jest osobą odpowiedzialną za dwa aspekty tej czynności: jest on handlowcem i – po trosze przewoźnikiem w jednej osobie. Zadania przezeń wykonywane, a z którymi jest kojarzony, są de facto zwieńczeniem wcześniejszych czynności.

Na początku zlecenia spedytor odpowiada w umowie za kontakt z klientem. Zamawiający zleca mu swoje wymagania, a spedytor zestawia je z możliwościami firmy. Już w trakcie rozmów padają słowa o czasie realizacji transportu, rodzaju ubezpieczenia materiału itp. Generalnie lista wymogów zamawiającego zależy tylko od jego samego - człowiek od spedycji realizuje tylko zadanie polegające na dograniu procesu spedycji.

Dalsze dywagacje to specjalistyczne plany przewozu i asysta w odprawie eksportowej. Firma spedycyjna „czarno na białym” przedstawia drugiej stronie całość spedycji, z uwzględnieniem specyfiki przejazdu, wymagań klienta, a także warunków prawnych. Po ustaleniu konkretów spedytor podaje orientacyjną kwotę za wykonanie zadania spedycyjnego. Zwieńczeniem umowy jest przejazd produktów, za który odpowiada wynajęty oddzielnie przewoźnik.

magazyn pełen paczek
Bloger: Michael Bernath
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli zleceniobiorca akceptuje warunki spedytora, ten ostatni wykonuje stosowną umowę która jest podstawą do powiązania klienta z firmą spedycyjną. Zrzeszenie spedytorów na skalę Polski uznaje, że rzetelnie wystawiona umowa powinna zawierać m.in.: zakres usługi, typ przesyłki, dane techniczne towaru (wagę, wymiary, objętość itp.) i kolejne niezbędne do realizacji udanej spedycji dokumenty. Najbezpieczniejszą formą umowy dla zamawiającego jest pismo, nie istnieją jednak przeciwwskazania do zawarcia umowy ustnej lub elektronicznej.

Umowy na przewóz dzieł mogą dotyczyć jednego transportu, mogą też definiować ilość przejazdów i tempo wykonania transportów (kilka dni, miesiąc). Spedycyjna „zabawa” rozpoczyna się faktycznie przy … następnej dokumentacji. Załatwienie dokumentów przewozowych, również za przewoźnika, kontrola ilościowa i co do jakości, zarówno przed, jak i po przejeździe itd.naciśnij to sprzęt kosmetyczny leasing sprzęt kosmetyczny leasingto przykłady – przed wykonawcą spedycji jest cała masa formalności, które musi wypełnić, aby umowa została planowo zrealizowana.
2022/05/19, 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.