Obsługa transportowa pomoże bez przerwy

Przez spedycję rozumie się najczęściej ogół czynności transportowych, mających na celu dostarczenie zamówienia. W rzeczywistości jest inaczej - spedycja dzieje się już przy uzgadnianiu detali.
rozwój usług logistycznych
Bloger: MBWA PR
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Spedytor, czyli faktyczny realizator spedycji, jest osobą odpowiedzialną za dwa aspekty tej czynności: jest on handlowcem i – po trosze przewoźnikiem w jednej osobie. Zadania przezeń wykonywane, a z którymi jest kojarzony, są de facto zwieńczeniem wcześniejszych czynności.

Na początku zlecenia spedytor odpowiada w umowie za kontakt z klientem. Zamawiający zleca mu swoje wymagania, a spedytor zestawia je z możliwościami firmy. Już w trakcie rozmów padają słowa o czasie realizacji transportu, rodzaju ubezpieczenia materiału itp. Generalnie lista wymogów zamawiającego zależy tylko od jego samego - człowiek od spedycji realizuje tylko zadanie polegające na dograniu procesu spedycji.

Dalsze dywagacje to specjalistyczne plany przewozu i asysta w odprawie eksportowej. Firma spedycyjna „czarno na białym” przedstawia drugiej stronie całość spedycji, z uwzględnieniem specyfiki przejazdu, wymagań klienta, a także warunków prawnych. Po ustaleniu konkretów spedytor podaje orientacyjną kwotę za wykonanie zadania spedycyjnego. Zwieńczeniem umowy jest przejazd produktów, za który odpowiada wynajęty oddzielnie przewoźnik.

magazyn pełen paczek
Bloger: Michael Bernath
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli zleceniobiorca akceptuje warunki spedytora, ten ostatni wykonuje stosowną umowę która jest podstawą do powiązania klienta z firmą spedycyjną. Zrzeszenie spedytorów na skalę Polski uznaje, że rzetelnie wystawiona umowa powinna zawierać m.in.: zakres usługi, typ przesyłki, dane techniczne towaru (wagę, wymiary, objętość itp.) i kolejne niezbędne do realizacji udanej spedycji dokumenty. Najbezpieczniejszą formą umowy dla zamawiającego jest pismo, nie istnieją jednak przeciwwskazania do zawarcia umowy ustnej lub elektronicznej.

Sprawdź też

Spedycja to jedyna z działów polskiej gospodarki, która nie obawia się kryzysu

bus na trasie
Bloger: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Mamy kryzys czy nie? Wielu ludzi zadaje sobie to pytanie. Ceny rosną, ale w wielu branżach rosną również płace. Właściwie jest jak zwykle - firmom bogatym jest coraz lepiej, branżom biednym - coraz gorzej. Z rynku wypadają niewielkie przedsiębiorstwa, które nie mają jeszcze wyrobionej pozycji i stałych klientów - wykańczają je różnorodne opłaty i wzrastające koszty utrzymania.


Umowy na przewóz dzieł mogą dotyczyć jednego transportu, mogą też definiować ilość przejazdów i tempo wykonania transportów (kilka dni, miesiąc). Spedycyjna (www.spolkispedycyjne.pl/) „zabawa” rozpoczyna się faktycznie przy … następnej dokumentacji. Załatwienie dokumentów przewozowych, również za przewoźnika, kontrola ilościowa i co do jakości, zarówno przed, jak i po przejeździe itd. to przykłady – przed wykonawcą spedycji jest cała masa formalności, które musi wypełnić, aby umowa została planowo zrealizowana.
2018/07/16, 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.