Jak bez pomocy uzupełnić PITy?

Rozliczenie podatku za 2014, tak samo jak za każdy rok, jest obowiązkiem każdego płatnika podatków. Należy to uczynić co roku do ostatniego dnia kwietnia. Współcześnie nie musimy już nawet korzystać z pomocy biur podatkowych, ponieważ sami znakomicie poradzimy sobie z tym zadaniem. Jak zatem samodzielnie wypełnić PIT?
finanse
Pierwszym etapem jest zadecydowanie czy chcemy rozliczenie podatku za 2014 wykonać w sposób tradycyjny, czy może skorzystać ze specjalnych programów komputerowych (przeczytaj więcej). Aplikacje komputerowe nie tylko prowadzą nas krok po kroku przez wymagany proces, ale nawet umożliwiają wysłanie dokumentów przez internet do określonego Urzędu Skarbowego. Niezależnie od wybranej metody, trzeba mieć przy sobie dokumenty wystawione przez naszego pracodawcę albo inne instytucje, jeżeli pobieramy rentę, emeryturę albo stypendia. W dokumentach tych znajdują się informacje odnośnie zarobków a także zaliczek pobranych na opłacenie podatku.

Przedstawiana w tym miejscu problematyka jest według Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu, który publikuje pokrewne tematy.

Wszelkie firmy oraz placówki muszą wysłać takie oświadczenia do 28 lutego. Poza tymi dokumentami trzeba też posiadać właściwy wniosek – w przypadku, gdy uzupełniamy PIT w aplikacji, nie musimy się tym przejmować (gotowe druki można uzyskać między innymi w Urzędzie Skarbowym albo ściągnąć je z witryny internetowej powyższej placówki).


finanse
Potem drukujemy go w domu bądź w drukarni. Czasem możemy mieć formularz z poprzedniego roku, ale nie zawsze jest on aktualny, zatem lepiej pobrać nowy. Siadając do zeznania podatkowego niezbędny będzie jeszcze dowód osobisty, numer PESEL i numer NIP.

Nie zwlekaj dłużej - kliknij tutaj - przeczytasz tam uwagi z www (https://www.scootive.pl/kupowanie-hulajnogi-wyczynowej) odnoszące się do tej tematyki, one także zapewne niezwykle Cię zaciekawią.

Dzięki niniejszym informacjom bez trudności uzupełnimy wszelkie potrzebne rubryki (aktualne informacje). Co mieści się w dokumencie zeznania podatkowego? Pierwsza strona to informacje osobowe, do których zalicza się także adres zameldowania. Oprócz tego mieszczą się tutaj rubryki, w których trzeba wpisać rok podatkowy i czy rozliczamy się wspólnie z małżonkiem. Niezbędna jest również informacja czy takie rozliczenie jest pierwszym składanym w czasie tego roku kalendarzowego. Na następnej stronie umieszczamy dane odnośnie do zarobków, kosztów ich uzyskania a także zaliczek na podatek oraz przysługujących ulg. Ostatnia strona jest podsumowaniem wszystkich wyliczeń.

Sprawdź też

Jakimi cechami się charakteryzuje elektroniczny obieg faktur w przedsiębiorstwie?

przykładowa faktura
Bloger: VLCineaste
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niemało firm, poza kłopotami ze swoją bieżącą działalnością, w czasie której muszą ciężko pracować i ustawicznie walczyć o klienta, ma rozmaitego rodzaju trudności związane z obowiązkami narzuconymi przez różne urzędy. Na szczęście powstaje coraz więcej prekursorskich rozwiązań, dzięki którym można przyśpieszyć określone procedury, co pozwala przede wszystkim na oszczędność czasu i sprawny obieg dokumentów. Warto mieć także na uwadze fakt, że firmy są zobligowane do składowania wielu dokumentów, (które mogą być nadzorowane przez specjalne urzędy), co niejednokrotnie sprawia dodatkowe trudności m.in. z archiwizacją dokumentacji.


Na koniec powinniśmy pamiętać o podpisie, bez którego żadna deklaracja nie jest prawidłowa (przy wypełnianiu online nie jest obowiązkowy).
2021/09/15, 07:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.