Jak bez pomocy uzupełnić PITy?

Rozliczenie podatku za 2014, tak samo jak za każdy rok, jest obowiązkiem każdego płatnika podatków. Należy to uczynić co roku do ostatniego dnia kwietnia. Współcześnie nie musimy już nawet korzystać z pomocy biur podatkowych, ponieważ sami znakomicie poradzimy sobie z tym zadaniem. Jak zatem samodzielnie wypełnić PIT?
finanse
Pierwszym etapem jest zadecydowanie czy chcemy rozliczenie podatku za 2014 wykonać w sposób tradycyjny, czy może skorzystać ze specjalnych programów komputerowych (przeczytaj więcej). Aplikacje komputerowe nie tylko prowadzą nas krok po kroku przez wymagany proces, ale nawet umożliwiają wysłanie dokumentów przez internet do określonego Urzędu Skarbowego. Niezależnie od wybranej metody, trzeba mieć przy sobie dokumenty wystawione przez naszego pracodawcę albo inne instytucje, jeżeli pobieramy rentę, emeryturę albo stypendia. W dokumentach tych znajdują się informacje odnośnie zarobków a także zaliczek pobranych na opłacenie podatku. Wszelkie firmy oraz placówki muszą wysłać takie oświadczenia do 28 lutego. Poza tymi dokumentami trzeba też posiadać właściwy wniosek – w przypadku, gdy uzupełniamy PIT w aplikacji, nie musimy się tym przejmować (gotowe druki można uzyskać między innymi w Urzędzie Skarbowym albo ściągnąć je z witryny internetowej powyższej placówki).


finanse
Potem drukujemy go w domu bądź w drukarni.

Przypadł Ci do gustu nasz opis? Więc czytaj to projektowanie wizytówek online, co chcesz na nowej witrynie, którą z radością dla Ciebie opracowaliśmy.

Czasem możemy mieć formularz z poprzedniego roku, ale nie zawsze jest on aktualny, zatem lepiej pobrać nowy. Siadając do zeznania podatkowego niezbędny będzie jeszcze dowód osobisty, numer PESEL i numer NIP. Dzięki niniejszym informacjom bez trudności uzupełnimy wszelkie potrzebne rubryki (aktualne informacje). Co mieści się w dokumencie zeznania podatkowego? Pierwsza strona to informacje osobowe, do których zalicza się także adres zameldowania. Oprócz tego mieszczą się tutaj rubryki, w których trzeba wpisać rok podatkowy i czy rozliczamy się wspólnie z małżonkiem. Niezbędna jest również informacja czy takie rozliczenie jest pierwszym składanym w czasie tego roku kalendarzowego. Na następnej stronie umieszczamy dane odnośnie do zarobków, kosztów ich uzyskania a także zaliczek na podatek oraz przysługujących ulg. Ostatnia strona jest podsumowaniem wszystkich wyliczeń.

Sprawdź też

Najnowocześniejsze oprogramowanie dla firm, które pozwala lepiej prosperować

ERP
Każdy pragnie, aby jego firma funkcjonowała wspaniale oraz bez żadnego problemu. Prawda jednak jest taka, że przy większej wielkości zleceń może się nagle okazać, że rozpoczynamy się w nich mylić, zaczynają się zjawiać poślizgi, a co się z tym wiąże, może się okazać, iż nasi klienci od nas odchodzą. Na szczęście jest tu kilka sposobów, dzięki którym mamy szanse bardzo poprawić jakoś działania naszej przedsiębiorstwa i powodować, iż umocni ona swoją pozycję na rynku.


Na koniec powinniśmy pamiętać o podpisie, bez którego żadna deklaracja nie jest prawidłowa (przy wypełnianiu online nie jest obowiązkowy).
2019/03/02, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.