Efektywność programów lojalnościowych

Doliczenie się wszystkich programów lojalnościowych działających na rynku byłoby nie lada doświadczeniem. W gruncie rzeczy, przy każdym zakupie produktu czy słyszymy pytanie, czy zbieramy punkty na specjalną kartę. I nie powinno nas to dziwić ponieważ z ang. ”loyalty program” to jedno z najbardziej powszechnych, działających w tej chwili narzędzi marketingowych. Służy do budowania oraz podtrzymywania pozytywnych relacji z wybranymi, najbardziej atrakcyjnymi klientami.
karty lojalnościowe
Bloger: Martijn van Exel
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Programy lojalnościowe opierają się na różnych zasadach. Jednak powszechnie stosowaną formą korzyści produkty oferowane za punkty. Tego typu dodatek stosują zwykle sieci hipermarketów.

Z jakiego powodu warto wprowadzić program lojalnościowy? Zasadniczą kwestią jest wsparcie sprzedaży poprzez poprawę oferty - polegające na przekonaniu konsumentów by skorzystali z oferty firmy, zwiększenia częstotliwości robienia zakupów tudzież podtrzymania dobrych relacji z daną marką. Dobrze przemyślany program lojalnościowy gwarantuje wzrost zysków ze sprzedaży, a to najbardziej istotna, wymierna zaleta. Umożliwia także zbudowanie bazy klientów, którzy dostarczą nam informacji o swoich przyzwyczajeniach konsumenckich, co z punktu widzenia firmy jest wiedzą nieocenioną.


Sprawdź też

Czy należałoby wykonywać zakupy w sklepach stacjonarnych?

sklep
Bloger: Danny Choo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dobie powszechnego Internetu, masa jednostek entuzjastycznie robi zakupy w Necie. To nadzwyczaj modna forma robienia zakupów, która cechuje się licznymi zaletami oraz korzyściami, co więcej w Necie możemy odnaleźć teraz multum sklepów, jakie proponują rozmaitego rodzaju towary - akcesoria do domu oraz mieszkania, umeblowanie, sprzęt RTV i AGD, i także kosmetyki albo ubrania, takie jak na przykład skarpetki dziecięce, eleganckie spódnice, eleganckie i popularne bluzki, jeansy męskie wrangler oraz multum innych towarów.


Znane sieci hipermarketów, mając na uwadze dane o produktach
karta lojalnościowa
Bloger: Terry Madeley
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
kupowanych przez ich klientów, przysyłają im ciekawe promocje dobrane indywidualnie pod kątem ich historii zakupów. Klient dostaje wówczas oferty promocyjneodpowiadające jego potrzebom.

Zwykle oferowanie członkostwa w programie lojalnościowym sugerowane jest tym konsumentom, którzy już znają markę oraz korzystają z jej usług. Dzięki temu mają pewność, iż zaufanie, którym nas obdarzyli jest docenione i nagradzane. Idealnym przykładem na to są linie lotnicze. Sondaże mówią, iż aż 80procent osób zaangażowanych w program lojalnościowy decyduje się na zakup następnych biletów, by uzyskać większa liczbę bezpłatnych kilometrów.

W sieci znajdziemy sporo firm wspomagających sprzedaż. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarce frazę: pełna obsługa programów lojalnościowych. Dzięki nim mały czy duży sklep, restauracja czy punkt usługowy, może pokusić się o własny program lojalnościowy, przynosząc korzyści i firmie i jej klientom.
2019/12/18, 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.