Efektywność programów lojalnościowych

Doliczenie się wszystkich programów lojalnościowych działających na rynku byłoby nie lada doświadczeniem. W gruncie rzeczy, przy każdym zakupie produktu czy słyszymy pytanie, czy zbieramy punkty na specjalną kartę. I nie powinno nas to dziwić ponieważ z ang. ”loyalty program” to jedno z najbardziej powszechnych, działających w tej chwili narzędzi marketingowych. Służy do budowania oraz podtrzymywania pozytywnych relacji z wybranymi, najbardziej atrakcyjnymi klientami.
karty lojalnościowe
Bloger: Martijn van Exel
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Programy lojalnościowe opierają się na różnych zasadach. Jednak powszechnie stosowaną formą korzyści produkty oferowane za punkty. Tego typu dodatek stosują zwykle sieci hipermarketów.

Z jakiego powodu warto wprowadzić program lojalnościowy? Zasadniczą kwestią jest wsparcie sprzedaży poprzez poprawę oferty - polegające na przekonaniu konsumentów by skorzystali z oferty firmy, zwiększenia częstotliwości robienia zakupów tudzież podtrzymania dobrych relacji z daną marką. Dobrze przemyślany program lojalnościowy gwarantuje wzrost zysków ze sprzedaży, a to najbardziej istotna, wymierna zaleta. Umożliwia także zbudowanie bazy klientów, którzy dostarczą nam informacji o swoich przyzwyczajeniach konsumenckich, co z punktu widzenia firmy jest wiedzą nieocenioną.


Sprawdź też

Gdy szukamy dobrego programu do wypełniania pitu, to warto pamiętać o paru rzeczach

podatki
Na podstawie danych z: pixabay.com
W wypadku gdy chcemy wypełniać pit przy pomocy programu, mamy do wyboru naprawdę wiele opcji. Jeżeli chcemy znaleźć najlepszy dla siebie program do uzupełniania pitów, to trzeba sprawdzić parę fundamentalnych rzeczy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.