Efektywność programów lojalnościowych

Doliczenie się wszystkich programów lojalnościowych działających na rynku byłoby nie lada doświadczeniem. W gruncie rzeczy, przy każdym zakupie produktu czy słyszymy pytanie, czy zbieramy punkty na specjalną kartę. I nie powinno nas to dziwić ponieważ z ang. ”loyalty program” to jedno z najbardziej powszechnych, działających w tej chwili narzędzi marketingowych. Służy do budowania oraz podtrzymywania pozytywnych relacji z wybranymi, najbardziej atrakcyjnymi klientami.
karty lojalnościowe
Bloger: Martijn van Exel
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Programy lojalnościowe opierają się na różnych zasadach.

Absorbuje Cię zamieszczony w tym portalu materiał? Kliknij zatem dodatkowo tu i sprawdź więcej info kardiomiopatia rozstrzeniowa u psa na opisywany problem!

Jednak powszechnie stosowaną formą korzyści produkty oferowane za punkty. Tego typu dodatek stosują zwykle sieci hipermarketów.

Z jakiego powodu warto wprowadzić program lojalnościowy? Zasadniczą kwestią jest wsparcie sprzedaży poprzez poprawę oferty - polegające na przekonaniu konsumentów by skorzystali z oferty firmy, zwiększenia częstotliwości robienia zakupów tudzież podtrzymania dobrych relacji z daną marką. Dobrze przemyślany program lojalnościowy gwarantuje wzrost zysków ze sprzedaży, a to najbardziej istotna, wymierna zaleta. Umożliwia także zbudowanie bazy klientów, którzy dostarczą nam informacji o swoich przyzwyczajeniach konsumenckich, co z punktu widzenia firmy jest wiedzą nieocenioną.


Sprawdź też

Nie musimy zostać z tym osamotnieni

Spotkania biznesowe
Bloger: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czasem dyrektorom zakładów, zdaje się, iż podejmowanie decyzji jest tylko oraz wyłącznie ich problemem, iż w razie sukcesu oni będą chwaleni, lecz w razie niepowodzenia, to też na nich skoncentruje się największe niezadowolenie. A przecież nie muszą wszystkich decyzji podejmować sami, co więcej ma szansę się okazać, że wpisując odpowiednie dane system sam policzy za nich możliwe skutki konkretnej decyzji, co z pewnością bardzo ułatwi podjęcie właściwej decyzji.


Znane sieci hipermarketów, mając na uwadze dane o produktach
karta lojalnościowa
Bloger: Terry Madeley
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
kupowanych przez ich klientów, przysyłają im ciekawe promocje dobrane indywidualnie pod kątem ich historii zakupów. Klient dostaje wówczas oferty promocyjneodpowiadające jego potrzebom.

Zwykle oferowanie członkostwa w programie lojalnościowym sugerowane jest tym konsumentom, którzy już znają markę oraz korzystają z jej usług.

Czy ta problematyka Cię pasjonuje? Jeśli tak, to przejrzyj link (http://gorillacoffee.pl/jak-mielic-kawe-do-aeropressu/), pod którym znajdziesz niezbędne Ci dane - sprawdź, że Cię zajmą na długi czas.

Dzięki temu mają pewność, iż zaufanie, którym nas obdarzyli jest docenione i nagradzane. Idealnym przykładem na to są linie lotnicze. Sondaże mówią, iż aż 80procent osób zaangażowanych w program lojalnościowy decyduje się na zakup następnych biletów, by uzyskać większa liczbę bezpłatnych kilometrów.

W sieci znajdziemy sporo firm wspomagających sprzedaż. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarce frazę: pełna obsługa programów lojalnościowych. Dzięki nim mały czy duży sklep, restauracja czy punkt usługowy, może pokusić się o własny program lojalnościowy, przynosząc korzyści i firmie i jej klientom.
2020/07/31, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.