Co oznacza fraza pomoc de mini minimis?

Fraza pomoc de minimis jest to forma pomocy przedsiębiorstwom. Wspiera ona rozwijanie się firm w naszym kraju i w innych krajach. Taka pomoc jest według prawa niewielka, o małych rozmiarach.


Finanse małych firm
Bloger: peddhapati
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Istotnym jej warunkiem jest niewielkie wsparcie finansowe. Wsparcie przedsiębiorstwa nie powinno stać się elementem konkurencji firm, nie może powiększać szans firmy na rynku. To główny z rodzajów pomocy publicznej.

Zainteresowała Cię tamta wiadomość? Jeżeli masz ochotę przeczytać więcej, sprawdź na stronie (http://www.radca-pr.pl/oferta/prawo-pracy-i-ubezpieczen-spolecznych/) podobne informacje, one też są na opisywany temat.

Firma może skorzystać między innymi z kilku możliwości dotacji na prowadzoną działalność. Przedsiębiorcy w ramach pomocy de minimis przede wszystkim mają możliwość być zwolnieni z różnego rodzaju podatków.

Jak duża jest pomoc de minimis i jakich celów przedsiębiorstwo może ją stosować?

Pomoc finansowa tego rodzaju to kwota 200 000 euro w ciągu 3 lat – suma ta dotyczy wszystkich sektorów z wyłączeniem transportu drogowego, gdzie kwota ta wynosi wtedy 100 000 euro. Przedsiębiorstwo ma możliwość wspomóc swe funkcjonowanie w ramach tej pomocy w kwestiach takich jak między innymi: rozpoczęcie i uruchomienie swej fmry, zakup usług doradztwa, inwestycje w usługi szkoleniowe oraz dostosowanie miejsc w których mają odbywać się te szkolenia, w tym także zakup a dodatkowo leasing urządzeń a także programów komputerowych koniecznych w prowadzenia szkoleń.

Jakie firmy mogą użyć pomocy de minimis?

Pomoc de minimis jest opcją wsparcia dla każdego rodzaju prowadzonej działalności, w jej skład wchodzą wszystkie sektory gospodarcze (finansowe wsparcie). Forma daje do zrozumienia, że każdy przedsiębiorca może z niej skorzystać.

Są jednak pewne sytuacje w jakich taki rodzaj pomocy nie jest możliwy np. gdy firma ma zamiar wykorzystać dotacje na rozwój produktów polskich, gdy to będzie wpływać w negatywny sposób na produkty sprowadzane z innych krajów. Wyłączone są z niej firmy prowadzące działalność związaną z węglem kamiennym a także rybołówstwem. Także firmy będące w trudnej sytuacji materialnej nie mają sposobności wykorzystania tego typu pomocy.
2022/04/06, 07:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.