System zarządzania ISO - do czego służą, w jakich dziecinach są przydatne?

Bez wątpienia powinieneś przeczytać ten artykuł jeżeli pracujesz w branży gastronomicznej albo jeśli po prostu interesuje Cię tematyka zdrowego odżywiania. Obecnie chcielibyśmy poruszyć temat prawa żywnościowego, które stale w naszym kraju niestety nie jest na wysokim poziomie. Jeżeli mówi się o prawie żywnościowym w Polsce, zwykle ma się na myśli prawo rolne oraz doczepiane do niego prawo ochrony żywności.
Łąka, fototapeta
Bloger: jazz4ev
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Tymczasem towar (polecamy dalej) rolne teraz jest bardzo skostniałe i nie ma dużego znaczenia. Zostało ono spisane w czasach komunizmu, a od tej pory przecież wszystko w dziedzinie żywienia się zmieniło. Dzisiaj politycy stoją przed koniecznością spisania niezłego prawa żywnościowego, które powinno być dopasowane do wymogów Unii Europejskiej. Jeśli ciekawi Cię prawo żywnościowe, bez wątpienia wiesz dobrze, jak sporo na jego temat powstało przepisów unijnych.

Sprawdź też

Kiedy szczególnie warto zwrócić się do biura tłumaczeniowego?

Litery
Bloger: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Spełnianie transakcji na rynku internacjonalnym jest niejako sztuką. W naszym kraju bezsprzecznie znajduje się wielu fachowców od kontaktów międzynarodowych, dzięki którym proces negocjacji między przedsiębiorstwami przebiega nadzwyczaj szybko. Niemniej jednak sama sztuka negocjacyjna w wielu przypadkach nie jest wystarczająca, jeżeli pragniemy przeprowadzać gigantyczne ponadnarodowe transakcje
.


Komisja Europejska wielce dba o niezłą jakość żywności, dlatego regulacje te są coraz bardziej drobiazgowe. Jednym z nich jest na przykład system zarządzania ISO , który zajmuje się przede wszystkim kontrolowaniem jakości jedzenia wprowadzanego do obrotu handlowego na terytorium Unii Europejskiej. Teraz strefa Shengen sprawia, że produkty wprowadzane do obrotu handlowego w jednym państwie Unii mogą dowolnie się przemieszczać i nie muszą być więcej sprawdzane przez kraje, do których finalnie trafiają.


Makaronowe risotto
Bloger: Fotolia
Na podstawie danych z: Fotolia
Unii Europejskiej wielce zależy na wysokiej jakości żywności, dlatego właśnie we wszystkich państwach Unii został wprowadzony system ISO. Każdy towar, który zostaje wyprodukowany na terytorium Unii Europejskiej musi przejść precyzyjne kontrole. Specjalna komisja bada wówczas, czy ów towar spełnia wszelakie standardy jakości zapisane w prawie unijnym. Jeżeli wynik takich kontroli jest niezły, dopiero wtedy można wpuścić produkt na rynek.

Większość regulacji unijnych tworzonych jest w formie rozporządzeń, co oznacza, że są one działające we wszystkich państwach Unii Europejskiej bezpośrednio. Jeżeli jednak politycy w Polsce mieliby odpowiednią wiedzę na ten temat i odrobinę chęci, na pewno decyzja o całkowitym zapisaniu prawa żywnościowego byłaby fantastycznym pomysłem.
2019/01/29, 14:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.