Czy powinno się czuć przerażenie przed nauką języków innych narodów?

Obecny świat jest grzechu wart, zdaje się myśleć człowiek, który przypuszcza, że może wszystko. da się objechać świat, można zmieniać pracę co jakiś czas, można również rzucić wszystko i wyjechać do Anglii. Można… ale czy na pewno? Coś nas zawsze stopuje, które skazują nas na trwanie w obecnym stanie. Dlaczego tak jest? Wydaje się, że najistotniejszą barierą jest nasza obawa. Jak sobie z nim radzić?
Taka sytuacja, postanowiłeś podjąć naukę języka tajskiego (kupiłeś już nawet słowniki - szkoła (akrobatyka w lublinie) tureckiego), potem postanowiłeś zmienić kierunek na naukę języka tureckiego (tym razem nie zakupiłeś słownika), na samym zaś końcu zostałeś ze słownikiem i nauką języka szwedzkiego…(nauczanie szwedzkiego) Czy to bez sensu? Nie do końca, gdyż takie zachowanie może mówić, z jednej strony o niedużym zapale, ale też o strachu, który objawia się właśnie zmianą planów, zamiana jednych postanowień na drugie, brakiem wiary w siebie. Jak dać sobie z tym radę?


Sprawdź też

To bardzo ważne abyś przemyślał swoją decyzję przed wyborem kierunku studiów

studia
Bloger: Goleudy Photography
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każda osoba, która skończyła niedawno studia jest teraz w zupełnie nowym świecie. Oto po dwudziestu czterech latach życia beztroskiego, kiedy rodzice za nas płacili, doszło do tego, że jedzenie samo nie pojawia się w lodówce, że papier toaletowy nie jest w stałym wyposażeniu łazienki, że za wodę trzeba płacić, tak jak za mieszkanie i inne rzeczy, o jakich wielu młodych ludzi wcześniej nie myślało.


Przede wszystkim, jeśli chcemy zdobyć szczyt należy rozpocząć wspinaczkę. Nie możemy snuć wizji o lotach w przestrzeń kosmiczną stojąc jeszcze na ziemi. Często wybujała wyobraźnia to szansa, ale i kłopoty, pamiętajmy więc, że dystans między planami a realizacją może być tak konkretny, że stres będzie konsekwencją takiego szpagatu. Zanim więc wyruszymy w drogę sprawdźmy dobrze mapę, czy zdajemy sobie sprawę z wysokości, które będziemy musieli przezwyciężyć, czy widzimy te niedźwiedzie, które nie dadzą nam osiągnąć szczytu, czy widzimy zbierające się czarne chmury w połowie naszej wyprawy. To wszystko musimy zobaczyć, w przeciwnym razie zawrócimy w połowie drogi przestraszeni i zniechęceni.


Jak można znaleźć w opisie nie strach ma wielkie oczy, lecz nasze niedopasowanie do oczekiwań i planów. Zamiast mierzyć siły na zamiary snujemy zbędne plany na wyprawę w góry, siedząc w pokoju. Pytanie więc: „jak ograć strach” powinno mieć inne brzmienie „jak nie doprowadzić do sytuacji, w której zaczniemy się bać, w której strach osiągnie rozmiary wielkiego, rozległego paraliżu”.
2023/09/08, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.