Aktualnie w różnorodnych aspektach życia można zauważyć wpływ nowoczesnych technologii

W dzisiejszych czasach w bardzo wielu dziedzinach życia można zauważyć wpływ nowych technologii. Dotyczy to zwłaszcza komputerów i Internetu. Widać to dobrze na przykładzie urzędów i pozostałych instytucji państwowych, które na dzień dzisiejszy zwykle są już skomputeryzowane. Ogólna komputeryzacja objęła również sferę bankowości. Jednym z początkowych przejawów tego procesu było wprowadzenie bankomatów, przyrządów elektronicznych wykorzystywanych do szybkiego wyjmowania środków z konta.
technologie
Banki także są skomputeryzowane, co w znaczny sposób skraca czas czekanie na zrealizowanie potrzebnej usługi. Ogromny wpływ na sferę bankową wywarło rozpowszechnienie się sieci WWW. Od pewnego czasu funkcjonuje i prężnie się rozwija tak zwana bankowość internetowa. Charakteryzuje się ona tym, że wszelkie lub też większość spraw wiążących się z bankiem można zrealizować tylko za pośrednictwem sieci, a więc bez opuszczania domu. Po czasie jako odmiana pojawiła się także bankowość elektroniczna dla firm - .


Sprawdź też

Zasób usług oferowanych w bankach do chwili obecnej znacznie się powiększył

bank
Bloger: Barta IV
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Z biegiem czasu banki, podobnie jak sporo instytucji, rozwijały się. Podobnie zmieniały się usługi, wykonywane przez te instytucje. Podstawową opcją było za każdym razem zakładanie konta osobistego, gdzie wpłacało się pieniądze. W ten sposób uzyskuje się większe bezpieczeństwo gotówki niż w przypadku samodzielnego ich przechowywania. Banki w każdym okresie chciały uchodzić za instytucje którym można ufać, tak by nie traciły swoich klientów.


Przelewy internetowe

Równocześnie z pojawianiem się bankowości elektronicznej zaczęto poszerzać grupę czynności, jakie można zrealizować w ten sposób. Obecnie są to między innymi tego rodzaju usługi jak wzięcie pożyczki czy kredytu. Najbardziej popularną usługą jest jednak wykonywanie przelewów za pośrednictwem sieci. Jest to metoda bardzo łatwa i szybka. Osoba posiadająca konto (sprawdź bezpłatne konta) internetowe musi tylko wpisać dane odbiorcy we właściwych miejscach oraz wpisać kwotę przelewu. W przypadku posiadania konta w banku tym samym co adresat środki
technologie
Bloger: Dell Inc.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
dotrą tego samego dnia. W innych sytuacjach trwa to zwykle około jednego dnia.


Wyłącznie internetowo

Jeszcze do niedawna w kwestii bankowości elektronicznej, to była ona w każdym przypadku sprzężona z prowadzeniem tradycyjnego konta, które związane było z możliwością wypłacania pieniędzy i przeprowadzania pozostałych czynności w siedzibie banku. Aktualnie natomiast coraz większą popularność zyskują banki tylko internetowe. Jedyne, co posiada klient tego rodzaju banku, to karta debetowa , za pomocą której wypłaca on środki z bankomatu. Oprócz tego wszystkie potrzebne czynności realizuje sprzed ekranu komputera. Jest to na pewno sposób nowoczesny i wygodny.
2020/04/27, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.