Aktualnie w różnorodnych aspektach życia można zauważyć wpływ nowoczesnych technologii

W dzisiejszych czasach w bardzo wielu dziedzinach życia można zauważyć wpływ nowych technologii. Dotyczy to zwłaszcza komputerów i Internetu. Widać to dobrze na przykładzie urzędów i pozostałych instytucji państwowych, które na dzień dzisiejszy zwykle są już skomputeryzowane. Ogólna komputeryzacja objęła również sferę bankowości. Jednym z początkowych przejawów tego procesu było wprowadzenie bankomatów, przyrządów elektronicznych wykorzystywanych do szybkiego wyjmowania środków z konta.
technologie
Banki także są skomputeryzowane, co w znaczny sposób skraca czas czekanie na zrealizowanie potrzebnej usługi. Ogromny wpływ na sferę bankową wywarło rozpowszechnienie się sieci WWW. Od pewnego czasu funkcjonuje i prężnie się rozwija tak zwana bankowość internetowa. Charakteryzuje się ona tym, że wszelkie lub też większość spraw wiążących się z bankiem można zrealizować tylko za pośrednictwem sieci, a więc bez opuszczania domu.

Poznaj również inny zbiór artykułów przedstawiających prezentowany temat - nie obawiaj się - wejście za darmo, więc wejdź na ten link!

Po czasie jako odmiana pojawiła się także bankowość elektroniczna dla firm - .


Sprawdź też

Zasób usług oferowanych w bankach do chwili obecnej znacznie się powiększył

bank
Bloger: Barta IV
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Z biegiem czasu banki, tak samo jak sporo instytucji, rozwijały się. Analogicznie zmieniały się usługi, oferowane przez te instytucje. Podstawową opcją było zawsze otwieranie konta osobistego, na którym trzymało się środki pieniężne. Dzięki temu zagwarantowane jest lepsze zabezpieczenie pieniędzy niż w przypadku samodzielnego ich przechowywania. Instytucje bankowe w każdym czasie starały się uchodzić za instytucje godne zaufania, tak by nie traciły swoich klientów.


Przelewy internetowe

Równocześnie z pojawianiem się bankowości elektronicznej zaczęto poszerzać grupę czynności, jakie można zrealizować w ten sposób. Obecnie są to między innymi tego rodzaju usługi jak wzięcie pożyczki czy kredytu. Najbardziej popularną usługą jest jednak wykonywanie przelewów za pośrednictwem sieci. Jest to metoda bardzo łatwa i szybka. Osoba posiadająca konto (sprawdź bezpłatne konta) internetowe musi tylko wpisać dane odbiorcy we właściwych miejscach oraz wpisać kwotę przelewu. W przypadku posiadania konta w banku tym samym co adresat środki
technologie
Bloger: Dell Inc.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
dotrą tego samego dnia. W innych sytuacjach trwa to zwykle około jednego dnia.


Wyłącznie internetowo

Jeszcze do niedawna w kwestii bankowości elektronicznej, to była ona w każdym przypadku sprzężona z prowadzeniem tradycyjnego konta, które związane było z możliwością wypłacania pieniędzy i przeprowadzania pozostałych czynności w siedzibie banku. Aktualnie natomiast coraz większą popularność zyskują banki tylko internetowe. Jedyne, co posiada klient tego rodzaju banku, to karta debetowa , za pomocą której wypłaca on środki z bankomatu. Oprócz tego wszystkie potrzebne czynności realizuje sprzed ekranu komputera. Jest to na pewno sposób nowoczesny i wygodny.
2021/02/28, 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.